کد خبر: ۱۳۴۵۳۳
۴۴۹ بازدید
۱۱ دیدگاه (۵ تایید شده)

کاهش شدید بارندگی ها در شهرستان میانه/ احتمال افزایش بحران برقابی در ۱۴۰۳

۱۴۰۲/۹/۱۳
۱۴:۳۵

‼️ اگر امسال خوب و فرانرمال برف نبارد، برای یک بحران تاریخی و بی سابقه برقابی در سال ۱۴٠۳ آماده باشید /// ۷۵ درصد مخزن سدهای آذربایجان خالی است! 

نزدیک به ۷۰ روز از سال آبی جاری سپری می شود و همچنان متوسط بارش در استان نسبت به دراز مدت، کاهشی بوده و میزان بارندگی های ثبت شده در ایستگاه های ۲۱ گانه استان و مقایسه آن با دراز مدت، نشان می دهد که بارندگی ها در استان ۲۸.۱ درصد کمتر از بلند مدت و این زنگ خطری برای استان است تا از هم اکنون مدیریت مصرف و توزیع آب، جدی گرفته شود تا استان در ماه ها و فصل های بی بارش دچار مشکل و بحران نشود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی  با تشریح میزان بارندگی های استان در سال آبی جاری و تاثیرات آن بر روی منابع آبی شامل روان آب ها و آب های زیرزمینی، گفت: تا پایان آبان ماه گذشته حدود ۳۷.۷ میلیمتر در استان بارندگی ثبت شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۷۰ درصد بیشتر و نسبت به دراز مـــدت ۲۸.۱ درصد کمتر شده است.

«یوسف غفارزاده» ادامه داد: بیشترین بارندگی در این مدت در ایستگاه مراغه با ۵۸.۴ میلی متر و کمترین بارش در ایستگاه میانه با ۱۲.۱ میلی متر گزارش شده است، همچنین بیشترین افزایش در ایستگاه شبستر با ۲۱.۳ درصد و بیشترین کاهش نیز در میانه با ۷۶.۳ درصد نسبت به درازمدت اتفاق افتاده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۹/۱۹ ۱۰:۱۳

بهتره به جای ترساندن مردم و اولتیماتوم بفکر بارور سازی ابرها باشند که مثل کشورهای همجوار با مشکل بی آبی روبرو نباشیم.

۰۲/۹/۱۶ ۰۲:۳۹

کشاورزان و برنجکاران اطراف میانه باید زکاتشان را پرداخت کنند والا خداوند نعمت داده اش را دریغ خواهد کرد.
شایان ذکر است یکی از راههایی پرداخت زکات طبق قرآن جاده سازیه و میانه به شدت به آن نیاز داره

۰۲/۹/۱۵ ۱۹:۰۹

برقابی چرا فقط آبی دیگه مگه چند درصد برق مملکت از سدهای آذربایجان تامین میشود تازه آبیم فقط واسه برنجکاراست و الا کلی اب زیرزمینی هست که واسه آشامیدن کافیه

۰۲/۹/۱۵ ۱۹:۰۸

ما ماشین نشوریم که یه عده برنج بکارن زیرشم پر کود کنن بدن دست ملت؟نه داداش ما ماشینمونو میشوریم

۰۲/۹/۱۳ ۱۷:۲۹

عزیزان قدر این مایه حیات را باید دانست و فرهنگ درست مصرف کردن ان را آموخت، وبا شستن ماشین و دم در و پر کردن حوضو و غیره ....
نبایستی آن را هدردهیم ..

اخبار روز