کد خبر: ۵۱۵۵
۱۸۵۷ بازدید
۲ دیدگاه

تایید صلاحیت 136 نفر در آذربایجان شرقی

۹۰/۱۱/۴
۱۲:۲۳


رییس هیات نظارت بر انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی گفت: با اتمام فرصت بررسی شكایات داوطلبان نمایندگی مجلس در استان، صلاحیت 136 نفر در این استان تایید شد.

'عباسعلی اسدی' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار كرد: هیات نظارت استان با بررسی تمام پرونده های 278 نفر از ثبت نام كنندگان در هیات اجرایی كه از طریق مركز به این هیات ارسال شده بود، با صلاحیت افراد فوق برای نمایندگی در مجلس آینده موافقت كرد.

وی افزود: از میان افرادی كه پرونده های آنها مورد بررسی هیات نظارت استان قرار گرقت، 58 نفر رد صلاحیت شده و 84 نفر نیز به دلیل عدم احراز نمی توانند در انتخابات آینده به عنوان داوطلب شركت كنند.

اسدی، با بیان اینكه اسامی رد صلاحیت شده ها و عدم احرازها روز گذشته به فرمانداری های حوزه های انتخابیه استان ارسال شده است، گفت: افرادی كه نسبت به این موارد شكایت دارند تا 48 ساعت می توانند مراتب اعتراض خود را به دفتر هیات نظارت استان ارسال نمایند.

وی ادامه داد: شكایات افراد معترض به تهران منعكس و شورای نگهبان تا 20 بهمن ماه جاری فرصت رسیدگی به این شكایات را خواهد داشت.

به گفته رییس هیات نظارت آذربایجان شرقی، پاسخ شكایات داوطلبان معترض از طریق مركز به اطلاع آنها خواهد رسید.

اسدی گفت: لیست نهایی افراد داوطلب برای نمایندگی مجلس نهم، دوم اسفند ماه آینده اعلام می شود.

آذربایجان شرقی با جمعیت سه میلیون و 800 هزار نفری و 20 شهرستان و 13 حوزه انتخابیه دارای 19 كرسی در مجلس شورای اسلامی است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۰/۱۱/۴ ۰۸:۰۶
[quote name="محمدصادق نائبی"]ردصلاحيت 50% نامزدها؟![/quote]
با احتساب دو مرحله از رد صلاحیتها ، حق با شماست ،از 219 نفری که باقیمانده بودند ، الان هم بیش از 80 نفر رد صلاحیت شده اند .
۹۰/۱۱/۴ ۰۸:۰۱
ردصلاحيت 50% نامزدها؟!

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز