کد خبر: ۸۰۷۶۶
۵۳۶ بازدید
۱۷ دیدگاه

جوابیه اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای میانه به مطلب "سخنی با یک نفر"

۹۶/۱۲/۱۹
۲۳:۳۸

 

مسئول محترم صدای میانه

با سلام و احترام خواهشمند است جوابیه زیر درخصوص نوشته آقای امیر مهرانپور در آن سایت منتشر گردد.

با سلام و احترام به مخاطبین محترم سایت صدای میانه در خصوص نوشته آقای مهرانپور فقط یک جمله میتواند جواب و پاسخ قسمت اعظم سوالات باشد.

" (عدم وجود منابع مالی لازم )"

لازم به ذکر است در کلیه کشورها سالانه مبلغی در حدود 4% هزینه احداث ، صرف نگهداری راهها میگردد و این در حالی است که مبلغ اعتبارات تخصیص در استان و به تبع شهرستان با توجه به وجود بیش از 33000 کیلومتر کیلومتر راه همسنگ بسیار کمتر از هزینه استاندارد لازم برای نگهداری راهها میباشد. لازم به ذکر است اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای در سال 95 با انتزاع وظایف راهداری از اداره کل راه وشهرسازی شروع بکار نموده و کل مبلغ اعتبار نگهداری راههای حوزه استحفاظی استان در حدود مبلغ 210 میلیارد ریال میباشد که میبایست صرف عملیات نگهداری راهها شامل: (اهم وظایف)

1-لکه گیری و روکش آسفالت ، تعمیرات و نگهداری و نوسازی سیستم روشنایی ، خط کشی و نصب علائم جاده ای، تعمیرات ابنیه فنی ، نگهداری زمستانی و برف روبی ، افزایش ایمنی وکیفی راهها گردد. در حالی که این مبلغ جوابگوی صرفا" هزینه نگهداری جاری راهها ومطالبات پیمانکار طرف قرارداد انجام قسمتی از اهم وظایف شمرده شده بالا نمیباشد. لذا این اداره تمام تلاش خویش را با کمک مسئولین شهرستان اعم از نمایندگان ، فرمانداری محترم و ..... جهت جذب اعتبارات حداکثری نموده و انعکاس کاسنیها و مشکلات راهها دراین روند از طرف اهالی ورسانه ها قطعا" بی تاثیر نمیباشد همچنین اعلام میگردد برای تنویر افکار عمومی اطلاع رسانی عملکرد این اداره با همکاری سایتهای میانه در آینده نزدیک اقدام خواهد گردید.

 

            با تشکرات فراوان: روابط عمومی اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای میانه

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

مطالب مرتبط

نظر شما

۹۶/۱۲/۲۱ ۰۹:۲۷

باسلام ...میخواستم بدانم پس چگونه بعداز خروج از حوزه استحفاظی میانه به بستان آباد یا هشترود یا خلخال وزنجان وضعیت آسفالت جاده متفاوت میشود ؟ برای اثبات حرفم همه عزیزان که گذرشان از جاده میافته کاملا مشهود است . آیا فقط شهرستان میانه از این استان مستثناست؟ آیا میانه کمتر از هشترود ویا بستان آباد هست؟ آیا بخاطر اینکه دو نماینده داریم نمیتوانیم بودجه بگیریم ؟ آیا چون شهرستان ویژه هستیم از بودجه لازم برخوردار نیستیم؟

۹۶/۱۲/۲۰ ۲۲:۰۰

بحث مالی یه طرف کیفیت اسفالت یکطرف .امروز اسفالت میکنن فردا خراب میشه

۹۶/۱۲/۲۰ ۱۹:۳۳

باسلام عرض
بنده شخصا چندین بار با اهالی روستاهای جاده قدیم میانه به هشترودو ارسال چندنامه به اداره مذکور مراجعه کرده و درخواست لکه گیری را خواستار شدیم دریغ از کمتریت توجه سالی یکبار نزدیک عید لکه گیری میکنن تمام اونم اگه دلشون بخواد بودجه حتی واسه لکه گیری هم ندارین....

۹۶/۱۲/۲۰ ۱۸:۱۳

میانه حقش بیشتر از این نیس! به هزار و یک دلیل! که مهمترین آن رواج تفکرات پوچ در برخی از اهالی آن هس که به مسئولین و نماینده هاش هم سرایت کرده!
اهل لابی کردن نیستن و خیلی راحت گول میخورن! فقط یه نماینده متفکر داشت که قدر اون رو هم ندونستن!

۹۶/۱۲/۲۰ ۱۵:۲۸

دولت کاره‌ای نیست اصلا دولت نمیخواهد جاده بسازد شما که خودت عقل داری وقتی میبینی اون کاری نمیکنه باید خودت کاری کنی
میدونی دولت پولی نمیده حتی فرمند با هزار تلاش وزیر و به میانه آورد دیدی که وزیر پاسخ همشهریمون که پرسید برای جاده سرچم میانه چکار میخواهی کنی چه پاسخی شنید دولت پول نمیده
برادر شما آیا راهکار بهتری غیراز این سراغ داری که مردم خودشان پول جمع کنند
یا باید ۳۰ سال دیگر انتظار بکشی شاید سرچم تمام شد و تا اون موقع خیای از ماها عزادار باشیم یا باید خودمان کاری کنیم پس گزینه ۲ بهتر است
دولت پول نمیده چکار باید کرد؟؟؟؟؟

۹۶/۱۲/۲۰ ۱۵:۲۱

نیازی به ایجاد بزرگراه نیست، میتوانید با هزینه ناچیز، بخش هایی از جاده را که در زمین صاف و مناسب قرار دارد عریض کنید تا از این نقاط جهت سبقت استفاده گردد و از سبقت های خطر ناک جلوگیری گردد.

۹۶/۱۲/۲۰ ۱۴:۵۷

پس چطور هست که مراغه تا تبریز اوتوبان بوده و مسیر چهار خطه شدنش تا هشترود تقریبا تمام شده و مرند هم همچنین جلفا هم همچنین و اهر هم که خودتان میدانیدو ... تنها سر اهالی میانه بی کلاه مانده و هر روزه شاهد مرگ عزیزان خود در این راه ها هستیم راهداری میانه راجع به بودجه ی انها هم نظر دهند به نظر میرسد اداره ی راه میانه حال و حوصله کار کردن ندارد چه بسا همین ماشین الات موجود اداره اگر کار می کردند بیشتر مسیر سرچم الان زیر سازی اش تمام می شد یادمان باشد به غیر از بودجه انگیزه ی کار کردن هم لازم است تا کاری پیش رود ...و مردم هم باید مطالبه گر باشند . باز جای شکرش باقی است که بعد از چندین روز آه و ناله ی مردم میانه در این فضای مجازی روابط عمومی اداره راه میانه زبان به بی تقصیر بودن گشود !!!

۹۶/۱۲/۲۰ ۱۲:۴۹

پس چطوربرای راههای میانه بودجه نیست.کیفیت اسفالت راههای روستایی گیوی وخلخال ازراههای اصلی مابهتره,ایامرکزاستان انهاهم کمبودبودجه داره یانگاه تبعیضی به شهرهاش نداره.
بهتره بگیم بودجه راهسازی وراهداری دراستان اذربایجانشرقی عادلانه توزیع نمیشه.

۹۶/۱۲/۲۰ ۰۹:۲۱

با سلام وتشکر از روابط عمومی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان میانه لطفا مسئولان روابط عمومی یک گزارش از عملکرد اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان میانه ارائه دهند تا مردم بدانند عملکرد این اداره در مدت یکسال چه می باشد. ضمنا چطور است جاده های حوزه استحفاظی اداره راهداری شهرهای دیگر دارای خط کشی و روکش آسفالت مناسب است ولی جاده های شهرهای میانه در نقاطی فاقد خط کشی و روکش آسفالت می باشد.

۹۶/۱۲/۲۰ ۰۹:۱۷

دوست عزیز نیتتان خیر است که میفرمایید ( ماخودمان حاضریم پول بدهیم ... ) اما فکر نمیکنید که دولت از حسن نیت شما سوء استفاده میکند ؟ جاده را خودمان بسازیم ، بیمارستان را خیرین بسازند ، مدارس را خیرین بسازند ، سرطانی ها را مردم کمک کنند و... پس این دولت چه کاره هست ؟

۹۶/۱۲/۲۰ ۰۸:۴۸

من.نظرم.این.است.واقعا.میانه.صاحب.ندارد.ازهرنظر.....
حسینی

۹۶/۱۲/۲۰ ۰۸:۲۰

باتشکرو سپاس ازروابط عمومی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای میانه که لپ کلام را در همان یک جمله اول بیان فرمودند ( عدم وجود منابع مالی لازم ) یا بعبارتی ساده تر ( نبود پول ) . حال راهکار چیست ؟ و چه باید کرد ؟ ازقدیم گفته اند چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است ، شما که میتوانید در کشورهای دیگر با منابع مالی همین مردم راهسازی کنید و مدرسه بسازید و بیمارستان بسازید و...نمیتوانید جاده های خودتان را بسازید ؟ البته که میتوانید ولی افسوس

۹۶/۱۲/۱۹ ۲۳:۵۸

ما خودمان حاضریم پول بدهیم تا جاده‌ها چهارخطه شود و میانه نیر و میانه فیروزآباد تکمیل شود لطفا شرایطش را فراهم کنید میانه‌ایها ثروتمندن ساختن این جاده‌ها برای میانه‌ایها پولی نیست
تاکی باید منتظر بمانیم تا همشهریانمان هر روز داغدار شود روزی هم سراغ خودمان می‌آید پس تا دیر نشده خودمان باید شروع کنیم

۹۶/۱۲/۱۹ ۲۳:۵۷

پس چرا راه های شهرستانهای اطراف به اندازه راه های میانه از بین نرفته مگر به اندازه کیلومتر بودجه نمیدهند یا اونها زورشان زیاد هست
وقتی از هر طرفی به حوزه میانه وارد میشی باید احتیاط کنی به چاله راه نیوفتی

۹۶/۱۲/۱۹ ۲۳:۵۰

زهی خیال بطل

۹۶/۱۲/۱۹ ۲۳:۴۶

با سلام بازم نوبت میانه که میرسه خزانه خالی میشه ...

اخبار روز