کد خبر: ۹۶۰۴۸
۳۷۷۰ بازدید
۸ دیدگاه (۴ تایید شده)

نوبخت :

قطار میانه-بستان آباد امسال به تبریز می رسد

۱۳۹۹/۳/۱۹
۱۳:۴۵

محمدباقر نوبخت در بدو ورود به فرودگاه بین المللی تبریز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در سفر امروز حداقل دو موضوع را دنبال می کنیم؛ اولی بحث دریاچه ارومیه و طرح های مختلفی است که برای احیای این دریاچه از سال 1393 آغاز شده و می توانیم بگوییم سال 1399 سال بهره برداری و خاتمه بخش بزرگی از این طرح ها بویژه طرح انتقال آب از رودخانه زاب و سد کانی سیب خواهد بود.

وی افزود: آنچه را که توسط رئیس جمهور وعده داده شده بود به خوبی پیگیری کردیم و این افزایش تراز 126 سانتی متری و وسعت 1089 کیلومتر مربعی دریاچه در این فاصله، نشان از موفقیت این طرح بود و می توانیم بگوییم دریاچه ارومیه احیا شده و حدود 10 هزار میلیارد تومان ارزش ریالی این پروژه است.

نوبخت ادامه داد: در کنار این کار بزرگ ریل و راه آهن دوخطه 132 کیلومتری که از میانه آغاز کرده بودیم به بستان آباد رسید و امسال این ریل را به تبریز و ایستگاه خاوران خواهیم رساند؛ در مجموع دولت به آنچه که قول داده عمل خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: بیش از 100 درصد اعتبارت سفر اول رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی از نظر ریالی تامین شده گرچه از نظر تکمیل کار خود را متعهد می دانیم؛ به هر حال جزو اولویت های سازمان برنامه و بودجه هست که 100 درصد اعتبارت سفر تخصیص یافته و پرداخت شود.

 خط آهن دوخطه میانه - بستان آباد- تبریز از ایستگاه فعلی میانه واقع در مسیر راه‌آهن تهران - تبریز شروع شده و با گذر از شهرهای ترکمانچای، بستان‌آباد و باسمنج به ایستگاه کنونی تبریز متصل می‌ شود.

طرح راه آهن میانه تبریز حدود ۱۷۵ کیلومتر بوده که ۱۳۲ کیلومتر آن شامل مسیر میانه_بستان آباد و ۴۲ کیلومتر نیز شامل مسیر بستان آباد تا تبریز است؛ این طرح از سال ۱۳۷۹ آغاز شده است.  

خط آهن میانه - بستان آباد - تبریز، ادامه راه‌آهن تهران ـ میانه است که در صورت تکمیل، فاصله بین تهران و تبریز را از نظر مسافت ۱۱۴ کیلومتر و از لحاظ زمانی ۵.۵ ساعت کاهش می‌دهد.  

این خط آهن به صورت دو خطه طراحی شده و حداکثر سرعت آن برای واگن‌های باری ۱۲۰ کیلومتر و برای واگن‌های مسافربری ۱۶۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.  /فارس

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۲/۱۳ ۱۲:۰۴

سلام خوبین

۰۲/۲/۱۳ ۱۲:۰۰

من رنگ چشمهایم آبی هست اگر خواستین منم همراه خودتون بازیگری معرفی کنید

۰۲/۲/۱۳ ۱۱:۵۹

سلام خوبین شما همه بازیگرا

۰۱/۸/۱ ۱۷:۵۷

سلام
من 40 ساله
کار از خانه برا کشورم میخاهم

اخبار روز