کد خبر: ۵۹۸۸۹
۱۴۶۷ بازدید
۲۱ دیدگاه (۲۱ تایید شده)

بیایید آیین مرده پرستی را درست بجا آوریم!

۱۳۹۵/۳/۲۱
۱۹:۴۴

 

«زنده کش بوده و با مرده پرستی شادیم

این گواهیست که ما طالب گوریم هنوز»

 

مرده پرستی در کشور ما تبدیل به فرهنگی شده که کمتر کسی این حقیقت را انکار می کند. امروز در خبرها خواندیم که حبیب محبیان درگذشت.

کسی مشکلی با پخش تصاویر و آهنگ ها و کلیپ های این خواننده در کمتر از یک ساعت و تجمع چندین هزار نفری در مراسم کفن و دفنش ندارد (و یا نمیتواند داشته باشد) همانطوری که در مراسمات بعد درگذشت پاشایی و نوروزی و ... کسی چیزی نگفت اصلا ما هم شریک غم و مصیبت تان هستیم ولی ...

امروز یک بزرگی هم فوت کرد. متولد 1316 بود و خیلی خدمات در اختیار ما گذاشته بود. ما ارج مان را ارج ننهادیم. آهنگری، ریخته گری و جوشکاری درگذشت...

شرکت ارج که اولین تولید‌کننده‌ی لوازم خانگی است امروز رسما تعطیل شد. این شرکت قبل از شرکت های بنام امروزی همچون سامسونگ شروع به کار کرده بود اما دیگر نامی از آن در عرصه‌ی لوازم خانگی نخواهیم شنید.

 

این مرگ از این دیدگاه سوزناک تر است که هم گامان و رقیبانش در اکثر نقاط دنیا نه تنها نمی میرند بلکه روز به روز بالنده تر و قوی تر نیز می شوند. درحالیکه ما هر روز شاهد مرگ عزیزی در صنعت خود هستیم که دلیل اصلی اش تصمیمات دولتمردان و مسئولان و مدیران مان می باشد.

اگر مراحل طبیعی پذیرش مرگ انسان 1- مرحله انکارـ ناباوری  2- مرحله خشم 3-مرحله غم 4- مرحله پذیرش ، این 4 مرحله باشد بنده نیز 4 مرحله مرگ صنعت را چنین نام گذاری میکنم.

1- مرحله کاهش سود و عدم امکان توسعه

2- مرحله تعدیل نیرو و کاهش تولید

3- مرحله درخواست همکاری از مسئولین و دولتمردان و بانک ها

4- تعطیلی کارخانه و پذیرش مرگ

 

از تمامی دوستان، همشهریان و ایرانیان عزیز خواهشمندیم که از حال و روز صنعت غافل نشوند و مرگ صنعت را کمتر از مرگ سوپراستارها و خواننده ها و ... ندانند. شاید اگر توجهی یا تجمعی به اندازه یک دهم درگذشت پاشایی به این نوع مرگ و میرها میشد امروز شاهد چنین وضع اسفباری نبودیم. بیایید آیین مرده پرستی خود را درست بجا آوریم...

و اماسخن آخر:

جناب آقای روحانی رئیس جمهور دولت تدبیر و امید، امروز شاهد مرگ و میرهای زیادی در صنعت هستیم و از تعدیل نیرو و افزایش بیکاری پرواضح هست که خیلی از کارخانه ها در مراحل آخر مرگ خود دست و پا می زنند. اگر تدبیری دارید به کار بندید چراکه خیلی زود دیر می شود.

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۳/۲۲ ۱۵:۴۶

بیشتر بازی سیاسی به نظر میاد این حرکت.

جلوگیری از آبروریزی و یک شوی تبلیغاتی. با این کار تنها امتیاز ارج به فروش می رسد و رقیب های دیگر با این نام فعالیت می کنند.

هر چند نام ارج هم بماند خیلی خالی از لطف نیست.

لنگه کفشی در بیابان نعمت است

۹۵/۳/۲۲ ۱۵:۱۸

امیدواریم چنین اتفاقی را شاهد نباشیم.

۹۵/۳/۲۲ ۱۵:۱۷

بحث تنها حمل محصولات نیست، احتمالا خود نیک میدانید که ارایه خدمات پس از فروش، توانایی مدیریت و جذب خریدار بهتر و ... در شهرهای جنوبی بهتر از میانه است. اینها مزایایی است که جایی مثل قشم و بوشهر و ... دارا هستند. در مقابل این جذابیت های شهرهای جنوبی ما میانه ای ها نیز باید اقداماتی انجام دهیم که نظر مدیریت تیوا صنعت را تغییر دهیم.

به عنوان مثال میانه منطقه ای محروم بشمار می رود. بهمین دلیل میتوان تیوا صنعت را از پرداخت مالیات منع کرد. یا به نحوی از تیواصنعت حمایت کرد که کاربری خود را تغییر داده و کارخانه خود را گسترش دهد. نتیجه اش میشود برد- برد.

۹۵/۳/۲۲ ۱۱:۱۷

چند وقت پیش که گفتند میانه برای اولین بار در کشور توانست قایق بسازد یعنی تو ایران اولین بار قبلا از خارج وارد میشد هر چقدر مسافت طولانی طی شود تا به اب انداخته شد هزینه حمل ان نسبت به واردات ان کمتر هست باید به علت شعار اقتصاد مقاومتی حمایت دولت را جلب کرد و توسعه داد علاوه بران درست است فاصله میانه تا ابهای ازاد زیاد است ولی میانه هم به راه اهن سراسری متصل هست هم اینکه برای کارهای بزرگی مثل قایق سازی و ماشین سازی این هزینه حمل چیزی نیست یعنی وقتی یک کامیون مایع ظرفشویی رابخواهی حمل کنی که جمعا یک میلیون سود دارد هزینه شود سود ان نسبت به حمل ان کم است و نمیصرفه مسافت زیادی را طی کند ولی برای وسیله ای مثل قایق هزینه سود ان نسبت به حمل بیشتر هست یعنی مثلا در 100میلیون هزینه 100هزارتومان حمل چیری نیست میانه با توجه بهشعار اقتصاد مقاومتی باید ازاین شعار استفاده کند باتوجه به اینکه این وسیله قبلا وارد میشد امروز فرصت خوبی برای توسعه شرکت جذب حمایت دولت است همچنین توجه به صادرات ان و به روز کردن تکنولوزی ان توصیه میشود و همچنین توسعه شرکت طوری که وقتی یک صنعت خریدار کمی داشت دیگری را افزایش داد

۹۵/۳/۲۲ ۰۹:۵۴

تیواهم بارو بندیلش را برای کوچ به یکی از شهرهای جنوبی کشور میبندد و آماده مهاجرت از میانه میباشد

۹۵/۳/۲۲ ۰۷:۱۴

تکذیب تعطیلی کارخانه ارج
http://www.entekhab.ir/fa/news/274564/%D8%AA%D8%B9%D8%B7%DB%8C%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%AA%DA%A9%D8%B0%DB%8C%D8%A8-%D8%B4%D8%AF

۹۵/۳/۲۲ ۰۵:۵۸

Saeid:
پس از گذشت چند ساعت تعطیلی کارخانه ارج تکذیب شد

پس از گذشت چند ساعت از انتشار خبر تعطیلی کارخانه ارج مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در گفت وگ با ایرنا ضمن تکذیب تعطیلی این کارخانه، انتشار گسترده این خبر کذب را فضاسازی رسانه ای علیه دولت دانست و گفت: هفت شرکت داخلی و خارجی متقاضی خرید این کارخانه هستند که بعد از بررسی نهایی، واگذاری انجام می شود.
به گزارش #قلم، «فرهاد حنیفی» افزود: این واحد تولیدی در دو سال اخیر نزدیک به 15 هزار کولر و بخاری تولید کرده و انبارهای این شرکت یک هزار دستگاه کولر و بخاری آماده فروش دارد.
وی، به تزریق نقدینگی 200 میلیارد ریالی در دو سال اخیر به این کارخانه اشاره کرد و گفت: این سرمایه در گردش از طریق گروه توسعه ملی با هدف جلوگیری از توقف تولید و پرداخت حقوق بازنشسته ها صورت گرفته است.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی افزود: از مبلغ یادشده، 60 میلیارد ریال به بازنشسته های این واحد تولیدی پرداخت کرده .

۹۵/۳/۲۲ ۰۳:۰۴

میانه فعالیت گروه تیوا صنعت را مدیون سرمایه گذارش هست. تولید قایق هایی که باید مسافت طولانی حمل شوند تا به آب انداخته و بکار گرفته شوند. با اوضاع اقتصادی به نسبت ضعیف تری که خریداران شرکت در این دولت پیدا کردند بالطبع تقاضای محصول از این شرکت کاهش پیدا کرده و وضعیت اقتصادی و تولیدی کارخانه به مشکل برخورد کرده است. با توجه به خاص بودن فعالیت تیوا صنعت ارایه راهکار برای این شرکت نیز کار آسانی نیست.

شاید اگر موانع صادرات محصولات این شرکت برداشته میشد، شرایط به کل تغییر میکرد.

۹۵/۳/۲۲ ۰۲:۵۰

http://www.asriran.com/fa/news/473604/%D8%AA%D8%B9%D8%B7%DB%8C%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%AA%DA%A9%D8%B0%DB%8C%D8%A8-%D8%B4%D8%AF

امیدواریم صحت داشته باشد.

 

۹۵/۳/۲۲ ۰۱:۱۵

دوست عزیز تیواصنعت را شما میسازید الحق که گفتند شهر خوب را مردمش میسازند تیوا صنعت را میانه ایها میسازند بهتره از کار انها عبرت بگیریم و بگوییم چکارکنیم که تیوا صنعت گرفتار این مشکل نشود بهتر بود شما به جای جمله به زودی این جمله راجع به تیوا صنعت خواهید شنید میگفتید تیوا صنعت باید چکار کند گرفتار این مشکل نشود دنبال راهکارها باشد علم وتکنولوزیش را به روز کند وقتی میبینه الان چیزی خریدار نداره ببینه چی تولید کنه تکنلوزیش را باید چگونه به دست بیاره و...ماباید ازکار دیگران عبرت بگیریم

۹۵/۳/۲۱ ۲۳:۴۲

با این روند باید بگیم ممکنه واقعا

۹۵/۳/۲۱ ۲۳:۳۴

بونادا باخین حتما امام زاده هادی نوروزی http://www.tarafdari.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/432299/%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%8C-%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B2%DB%8C

۹۵/۳/۲۱ ۲۳:۲۹

پتروشیمی و نفت این دو تنها شرکت هایی خواهند بود که تا چند سال آینده سرپا خواهند ماند. تلاش کنید استخدام این ها بشین

۹۵/۳/۲۱ ۲۲:۱۰

تنها عملکرد وزیر صنعت در حمایت خاله خرسه وار از شرکت های خودروسازی را مرور کنید.

سیاست دولت قبلی در صنعت فولاد را مطالعه کنید( میتوانید منتظر پست بعدی بنده در این باره نیز باشید)

افتضاحاتی که در پدیده سدقطوند گریبان مردم را گرفته است را مرور کنید

جای دوری نریم، به انتصابات حکومتی و دولتی یک نگاه منتقدانه بندازیم...

۹۵/۳/۲۱ ۲۱:۵۸

کدام کارخانه یا شرکت تولیدی را سراغ دارید که موافق بهبود محصولات و به روزرسانی نباشد. در بررسی عوامل ناکامی ها این نقش حکومت و دولت هست که پررنگ تر از دیگر علل ناکامی است. همانطور که در کامنت ها دوستان اشاره کردند فرهنگ استفاده از محصولات خارجی و ذهنیت اشتباه ما نیز قابل صرفنظر کردن نیست.

برای تغییر اوضاع نیاز به یک رنسانس همه جانبه احساس می شود.

۹۵/۳/۲۱ ۲۰:۳۹

کارخانه ای که در عرض 80 سال تولیداتش به روز نمیشود و هر روز کولرهای آبی قدیمی و یخچال های پرمصرف و پر سرو صدا تولید میکند لاجرم به این سرنوشت دچار میشود. درحالی که سایر شرکتهای مشابه خارجی از جمله سامسونگ و بوش هر روز نوآوری و تکنولوژی جدید معرفی میکنند. به احتمال زیاد این سرنوشت کارخانه های داخلی خواهد بود چون از بس بی کیفیت هستند هیچکس تمایلی به خرید آنها نشان نمیدهد. حتی افراد کم بضاعت هم تمایلی به خرید کالاهای داخلی ندارند چون کاملا بی کیفیت هستند

۹۵/۳/۲۱ ۲۰:۳۵

اما در این میان چند نفر از ما در خانه خودمان یخچال یا کولر ارج داریم؟ اکثر لوازم خانگی ما برندهای خارجی هستند. تولید کننده داخلی بیشتر از حمایت دولتی نیازمند حمایت مردمیه. کسی می تونه از مرگ ارج ناراحت بشه که در خانه خودش این محصولات این کارخانه را داشته باشه.

--------------------------------------------

کولر و بخاری ما ارج هستند. و هر بار نگاهم به این کالاها بیفته نفرینی به مسبب های مرگش خواهم فرستاد. هرچند یکی از دلیل هایش فرهنگ نادرست مان باشد...

۹۵/۳/۲۱ ۲۰:۳۰

دوست عزیز چرا باید یک کارخانه خصوصی دولتی میشد. با دولتی شدن دیگر مشکلات غیرقابل اجتناب بود.

حرف بنده کلا در مورد صنعت کشور بود. دولت رکود را جایگزین تورم کرده است چون مردم تورم رو بهتر از رکود درک میکنند.

ویرانه صنعتی تحویل داده شده به این دولت را میفهمیم ولی دولت روحانی به عملکرد قابل دفاعی در صنعت نداشته است. مهار تورم توسط دولت شبیه این موضوع است که انگار دولت برای حل مشکل ترافیک تهران، کل شهر را تعطیل کرده است!!!

۹۵/۳/۲۱ ۲۰:۱۲

من طرفدار دولت نیستم اما دولت مقصر نیست.
دولت چکار کنه؟ بیاد پول به کارخانه ها تزریق کنه. کارخانه ای با قدمت 80 ساله یک شبه یا یکساله به بحران نمی رسه. وقتی این کارخانه به دولت واگذار شد و مدیران دولتی انتخاب شدند و ماشین آلات بروز نشدند, چراغ این تولیدی کم کم بی فروغ شد تا امروز شاهد خاموش شدن خط تولید باشیم.
اما در این میان چند نفر از ما در خانه خودمان یخچال یا کولر ارج داریم؟ اکثر لوازم خانگی ما برندهای خارجی هستند. تولید کننده داخلی بیشتر از حمایت دولتی نیازمند حمایت مردمیه.
کسی می تونه از مرگ ارج ناراحت بشه که در خانه خودش این محصولات این کارخانه را داشته باشه.

۹۵/۳/۲۱ ۱۹:۵۵

دوست عزیز تنها تیوا صنعت به این درد گرفتار نیست بلکه اکثر کارخانه های تولیدی همچین وضعی دارند.

تیوا صنعت هم مورد کم لطفی های زیادی قرار گرفته، مخصوصا از طرف مسئولان شهرمان

۹۵/۳/۲۱ ۱۹:۵۱

بزودی راجع به تیوا صنعت هم خواهید شنید

اخبار روز