کد خبر: ۹۰۶۵۵
۴۸۳ بازدید
۱۳ دیدگاه

مسئول آموزش حوزه‌های علمیه کشور:

ایثار و فداکاری در راه ولایت در فرهنگ عاشورا موج می‌زند

۹۸/۶/۲۰
۰۸:۱۹

تبریز- مسئول آموزش حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه برای حرکت در مسیر عاشورای سال ۶۱ هجری قمری باید جامعه در اختیار ولایت باشد، گفت: ایثار و فداکاری در راه ولایت در فرهنگ عاشورا موج می‌زند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمدرضا حامدی روز یک شنبه در همایش مصون سازی فرهنگی کارکنان سپاه میانه، تفاوت اصلی لشکر امام حسین(ع) با لشکر یزید را در ولایتمداری یاران آن حضرت عنوان کرد.

وی اظهار کرد: امام زمان(عج) همچون خورشید پشت ابر، برکاتش را بر همه افراد عرضه داشته است اما در عیان، نایبی از سوی او و با برنامه های ایشان در راس امور است که اطاعتش همچون اطاعت امام(ع) واجب می باشد و اگر حرف امام و نایبش بر زمین بماند، دیگر فرقی بین ما و لشکریان یزید نخواهد ماند.

امام جمعه سابق میانه با اشاره به انتخابات پیش رو بر دقت در انتخاب افرادی ولایی تاکید و خاطرنشان کرد: کسانی که خود را در کنار ولایت، صاحب نظر بدانند و در مسیر ترسیمی رهبری حرکت نکنند، اطاعت و اعتقاد به ولایت ندارند و این خود ملاک و معیاری شایسته برای دقت در انتخاب افراد اصلح است.

حجت الاسلام حامدی، بیانیه گام دوم را افق ترسیمی ولی فقیه برای تمدن سازی اسلامی در جهان عنوان و تاکید کرد: باید از هر فرصتی برای مطالعه مجدد این بیانیه استفاده کنیم تا با درک دقیق آن و ایجاد رشد فکری در خود و جامعه پیرامونی، در مسیر تمدن سازی مورد ترسیم رهبری قرار گیریم.

مسئول آموزش حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه پیام اصلی عاشورا مقاومت است نه مذاکره، اظهار کرد: امام حسین(ع) به ما آموخت که در سایه صبر، ایستادگی و مقاومت پای باورها و اعتقادات، توفیق الهی حاصل شده و حل مشکلات آسانتر خواهد شد اما اگر نتوانیم فرهنگ مقاومت را در خود ایجاد کنیم همچون ماجرای ثقیفه، عده کم منحرفین خواهند توانست بر اکثریت ما غالب شده و حاکمیت جامعه را در دست گیرند و آن گونه که می خواهند بر مردم حکومت کنند.

حجت الاسلام حامدی مبارزه با ظلم را از مهمترین علل قیام اباعبدالله عنوان کرد و گفت: یکی از معیارهای درک میزان حرکت در مسیر ترسیمی امام حسین(ع)، سنجش نحوه مواجهه با ظلم و میزان ایستادگی مان در برابر ظلم موجود است.

وی با اشاره به انحرافات موجود در عزاداری های حسینی، بر لزوم عمق بخشی به عزاداری ها و مقابله با انحرافات موجود، تاکید کرد و گفت: اگر عزاداری های ما از حالت شعوری خارج شده و تنها شعاری و نمایشی باشد، از فرهنگ عاشورا فاصله گرفته و نخواهیم توانست اصلاح و تغییری مثبت در فرهنگ و نگرش ها داشته باشیم.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۶/۲۴ ۰۸:۳۸

خدایش هم پدر مرحوم شان اهل درد بودند هم خودشان وخودشان یک پله بالاتر فاضل و اندیشمند و درد آشنا

۹۸/۶/۲۳ ۰۹:۱۱

با قطع از برخی اظهار نظر های بدون دقت وغیر واقعی ولی انصافا جناب اقای حامدی با امام جمعه فعلی که نه سواد انچنانی ونه پایگاه مردمی ونه رفتار وبرخورد درست با مردم ونه شناخت درست از شهرستان دارد قابل مقایسه نیست ولازم است امسال با همت دلسوزان فکری برای میانه بکنند وایشان هم به شهرستان نکاب یا شهرستانهای مشابه برگردند انشاالله

۹۸/۶/۲۱ ۱۱:۳۹

الحمدلله رب العالمین

۹۸/۶/۲۱ ۰۰:۵۶

مطمئن باش ضرر نکردیم!

۹۸/۶/۲۰ ۲۱:۳۳

حاج آقا حامدی دیشب در سخنرانی مراسم عزاداری حسینیه شهید حاج اصغری میانه رسما اعلام کردند که نامزد انتخابات مجلس نیستند.

۹۸/۶/۲۰ ۱۷:۳۳

جالب این که وقتی بود می گفتید پروازی است و هر روز یک علم شنگه درست می کردید. یقین دارم اگر این آقای موجود هم برود و یکی دیگه به جایش بیاید همین افسوس را تکرار خواهیم کرد. چون به این افسوس ها عادت کردیم و ترک عادت هم موجب بعضی چیز ها است.

۹۸/۶/۲۰ ۱۶:۲۵

متنی از این مفهومی تر ندیدم

محرم تمام شد، به خانه‌هایتان بروید...

مهیا شوید برای همه انچه که بوده‌اید، حسین(ع) را هم درون پستوهایتان پنهان کنید تا سال دیگر. چون علم و کُتل و نخل و زنجیرهایتان، اکبر و اصغر و قاسم و عباس را هم...!
عباس را نه! به کارتان می‌آید.
برای قسم خوردنتان هنگام دروغ، برای گاه خطرهایتان، زمانی که می‌خواهید سر دیگری کلاه بگذارید و شاهدی می‌خواهید.
فردا صبح هم کرکره مغازه‌هایتان را بالا بدهید، درِ بنگاهایتان را باز کنید و یک‌ لایتان را چهار لا حساب کنید.
کلاه‌هایتان را آماده کنید، برای اینکه دوباره تا خرخره سر مردم بگذارید.
آنچه را این روزها خرج نذریهایتان کردید، خرج شربت، چای، مرغ و برنجتان به یک‌باره جبران کنید.
بروید و حسین(ع) و دردهایش را به حال خود بگذارید...

متاسفانه این حقیقت جامعه‌ی ما است

۹۸/۶/۲۰ ۰۹:۳۹

واقعا چی دادیم، چی گرفتیم!!!

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز