کد خبر: ۳۳۴۲۹
۱۲۴۰ بازدید
۹ دیدگاه

میانه «غُربت» مسئولان و مدیران (غیر بومی)!

۹۳/۱۰/۲۹
۱۵:۰۸

بسمه تعالی

در زمان های نه چندان دور که کار در جاهایی مثل میانه کم بود یا اصلا نبود (برخلاف امروز!) پدران و یا پسران سرپرست خانوار برای پیدا کردن کار و کسب روزی حلال به شهرهای دوردست مثل شهرهای جنوبی کشور می رفتند و معمولا چند ماه یکبار به خانواده سر زده و اندوخته ی خود را سر سفره ی خانواده می گذاشتند. از خانواده ی شان که می پرسیدی «کجا هستند یا کجا رفتند» تقریبا جوابشان یکی بود: «گئدیب قوربَته» یا «قوربَتدَه دی»! آنچه از این اصطلاح رایج لااقل در بین مردم این منطقه استنباط می شود اینکه «قوربت» یا همان «غربت» جایی است که کار و روزی در آنجا به نسبت زیاد است و صرف نظر از مسائل دیگر و به بیان ساده تر می توان گفت جایی است که چندان مناسب خانواده (زن و بچه) نیست.

شاید پرسیده شود مگر قرار است سرپرست خانوار هر جایی که کار می کند خانواده را هم با خود ببرد یا سئوالهای مشابه دیگری مطرح گردد. آنچه مسلم است برای پاسخ به این سئوال باید جوانب زیادی را مورد تحقیق قرار داد و هدف نگارنده ی این چند سطر پیدا کردن پاسخ این سئوال نیست بلکه هدف یاقتن پاسخ سئوال ساده ی زیر است:

آیا «میانه» برای مسئولان و مدیران غیر بومی همان مفهوم «غربت» را دارد؟!

اگر پاسخ مثبت است:

فقط می توانم بگویم آفرین به غیرتشان که رنج و مشقت غربت را به خاطر خانواده به جان خریده اند و دیگر هیچ!

و اگر پاسخ منفی است:

-آیا میانه ارزش زندگی کردن به همراه خانواده به مدت چند ماه یا چند سال (بسته به مدت مسئولیت شان!) را ندارد؟!

-آیا میانه ارزش یکبار گشت و گذار با خانواده را هم ندارد؟

-آیا این رفت و آمد چندین ساعته بین محل کار و منزل و نبودن در کنار خانواده بر روی مدیریت آنها اثر نمی گذارد؟!

اگر پاسخ مثبت است!...

و اگر پاسخ منفی است...

و ده ها سئوال دیگری که از دل این سئوال ساده می تواند بیرون بیاید...

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۱۱/۱ ۱۵:۳۹
برادر محترم: شهرستان ميانه مديران متدين ومحبوب و پركار هستن: لذا اطرافيان اين دوستان متاسفانه جلو پيشرفت وتعالي عزيزان را گرفته و به نفع اعمال حاكميت ميكنند تا خواسته هاي شخصي خود را اقامه كنند: توصييه اطافيان مسوولين فقط خدارا خدا را در نظر بگيرن وشب اول قبر اعمالشان را؟
۹۳/۱۱/۱ ۱۴:۲۸
مگر ميانه كم نيروي ماهر و متخصص و متدبر دارد؟ پس دليل اين همه مديران غيربومي چه ميباشد؟!!!!! پس از ماست كه بر ماست.
۹۳/۱۱/۱ ۰۹:۵۷
آقای خانی سوال خوبی بود چه فکر خوبی و چه سوال به جایی
۹۳/۱۰/۳۰ ۱۲:۱۸
کاری باشند ودلسوز مهم نیست کجایی باشند
۹۳/۱۰/۳۰ ۰۸:۳۸
[b]آن غربت[/b] که قدیمی های میانه بدون خانواده می رفتند، محیطهای کارگری دور از شهرها یا حتی خود شهرها بود که شبانه روز کار می کردند و برای اینکه بتوانند پس انداز کنند مجبور بودند 8 نفره در یک اتاق از همان پروژه بخوابند. [b]این غربت[/b] که آقایان تشریف دارند یک شهر اصیل کهن با امکانات آموزشی، درمانی، تفریحی (هر چند در مقیاس کمتر) است که آقایان نیز کارگری با درآمد کمتر نیستند و بعضی از آنها می توانند خانه سازمانی رایگان نیز دریافت کنند یا دریافت کرده اند. با مقایسه این دو [b]غربت[/b] می توان نتیجه گرفت که این آقایان میانه را برای کار مدیریتی و زندگی موقت انتخاب کرده اند و به امید فردا و رشدی بالاتر به شهرهای بزرگ، خانواده شان را نمی آورند.
۹۳/۱۰/۳۰ ۰۸:۲۴
بابا رفته كود جهادكشاورزي بياره وصادرات را رونقي بخشد ؟؟؟
۹۳/۱۰/۳۰ ۰۸:۲۳
خداوندا مرا پاكيزه بميران
۹۳/۱۰/۲۹ ۲۳:۱۲
میانه بواسطه اینکه شهرکوجکی است ومردم همدیگررابراحتی میشناسندومسولان بطریق اولی ودایماموردرصدمردمندوازکوچکترین وریزترین حرکت خلاف شان مدیری مسله ای درست میکنندوابرووحیثیت خودوخانواده مدیررامیبرندکه ناچارفراررابرقرارترجیح میدهد مدیرشاخص برای گشت وگذاروزندگی باخانواده درشهرکوچکی به هیچ عنوان احساس راحتی نخواهدکرد
۹۳/۱۰/۲۹ ۱۶:۱۸
قوربته دير: كمپاني كود آچيبسان: مغازه پيتزا واردي:اتفاقاياخچيدي دا قارداش

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز