کد خبر: ۳۵۸۶۸
۱۵۸۳ بازدید
۱ دیدگاه

مخترعین میانه در جشنواره مهندسین مخترع آذربایجان

۱۳۹۳/۱۲/۷
۲۱:۰۹

جشنواره مخترعین مهندس آذربایجان ، به همت سازمان بسیج مهندسین استان با همکاری چشمگیر بنیاد ملی نخبگان با تجلیل از مخترعین راه یافته به مرحله داوری حضوری در سالروز خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس انجام گرفت.

 

به گفته آقازاده دبیر جشنواره : " از مجموع 273 اثر ارسالی 170 طرح تایید و پس از داوری 2 تیم داوران متشکل از مجموعه هیئت علمی دانشگاه های استان  مجموعاً 42 اثر زبده و شاخص مجوز حضور در این جشنواره را اخذ نمودند.بدین ترتیب از طریق سایت سازمان و پورتال مربوطه از مهندسین مخترعی که طرحشان مورد داوری قرارگرفته و پذیرفته جهت حضور بود دعوت گردید. روز جشنواره شاهد تلاش و همت بزرگواران بودیم که این زحمات از آنچه بازدیدکنندگان بیان می داشتند و حسن تقدیرشان را با صف کشیدن در جلوی هر اختراعی و زمان گذاردن جهت تشریح مخترع می گذاشتند و شاهد ارائه ی با دل و جان و اختراعی مدرن از یک هم وطن خود بودند را می توانستیم شاهد باشیم.

شایان ذکر است طرح های پذیرفته شده در این روز بزرگ ، پس از داوری 4 تیم متشکل از بهترین داوران بنیاد ملی نخبگان ستاد مرکزی و استانی در چهار محور بنیادی و ارائه دفاع توسط مخترعین استان، امتیاز بندی و مقرر گردید پس از 20 روز از طریق پورتال بنیاد ملی نخبگان اعلام گردند."

در اختتامیه مراسم جناب آقای دکتر صفریان به میزبانی از سازمان بسیج مهندسین و جناب دکتر امامی - بنیاد ملی نخبگان آذربایجان شرقی - با اهدای لوح های سپاس از طرح های برگزیده تقدیر بعمل آوردند.

گفتنی است همایش روز مهندسی آذربایجانشرقی با حضور هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی کشور،نماینده ولی فقیه در استان،معاون عمرانی استاندار و سایر مسئولین استانی برگزار شد.

به اطلاع می رسانیم مهندسین مخترع شهرستان میانه با 6 طرح پذیرفته شده در این جشنواره پس از تبریز رتبه دوم را در بیشترین طرح پذیرفته شده شهرستانی کسب نمودند.

اختراعات عزیزان میانه ای حاضر در این جشنواره : 

- جناب آقای صابر نوروزپور فرد                                           - جناب آقای علی تاتی

- جناب آقای  سیامک مرادی - مشترکاً شرکت پاینده-            - جناب آقای جعفری - مشترکاً شرکت پاینده -

 - جناب آقای مهدی دانشیار                                             - جناب آقای عادل محمدی

- جناب آقای سیروس کریمی

 

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۱۲/۸ ۰۰:۳۱
آقای کریم پور خواهشاگ این مورد را به نمایندگان میانه بگویید تا مثل قضیه اتوبان نباشد. نماینده مردم اردبیل در مجلس: وزارت راه درصدد مسیر جایگزین راه‌آهن است / 2 مسیر جدید جایگزین راه‌آهن اردبیل وزارت راه درصدد مسیر جایگزین راه‌آهن است / 2 مسیر جدید جایگزین راه‌آهن اردبیل نیریمیز: نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: وزرات راه و شهرسازی بر انتخاب مسیر جایگزین برای پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه تاکید دارد و ما بر این موضوع پافشاری خواهیم کرد. به گزارش نیریمیز، منصور حقیقت‌پور اظهار کرد: در دیداری که بنده دیروز با وزیر راه و شهرسازی داشتم از تعصبی که وزیر به راه‌آهن اردبیل - میانه دارد و همچنین رفتار حرفه‌ای او که بدون نگاه خاص بر اجرای درست و مناسب راه‌آهن اردبیل تاکید دارد واقعا خوشحال شدم که خود وزیر بر مشکلات فنی و ناکافی بودن مطالبات راه‌آهن اردبیل - میانه تاکید کرده و حتی از این وضعیت اظهار تاسف داشت. وی عنوان کرد:‌ پیشنهاد بنده مورد توجه قرار گرفت که هیئتی از کارشناسان و متخصصان این حوزه بررسی‌ها را انجام دهند تا معلوم شود که چرا راه‌آهن اردبیل مطالعات ژئوتکنیک ندارد و در طراحی این پروژه چرا اصول فنی رعایت نشده است که قطعا دو نفر از کارشناسان و مشاوران ما نیز در ترکیب هیئت اعزامی وزرات راه و شهرسازی برای بازدید از مسیرهای راه‌آهن اردبیل این تیم را همراهی خواهند کرد. حقیقت‌پور افزود: با توجه به آثار و تبعات امنیتی و اجتماعی این موضوع ما خواسته‌ایم هر چه سریع‌تر بررسی‌ها و ارائه گزارش نهایی به وزیر راه و شهرسازی انجام شود که خود وزیر راه و شهرسازی نیز بر حل مشکلات و موضوع انتخاب راه جایگزین راه‌آهن اردبیل تاکید کرده و در این زمینه قول مساعد دادند. نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جالب اینجا بود که وزیر خود از وضعیت فرودگاه اردبیل و ناکافی بودن مطالعات در این زمینه مطلع بوده و بر این موضوع تاکید کردند که نباید راه‌آهن اردبیل نیز در حوزه اجرا به حال و روز فرودگاه اردبیل که بدون مطالعات فنی در سال‌های گذشته اجرایی شده است به سرانجام برسد. حقیقت‌پور بیان کرد: وزرات راه و شهرسازی قرار است در اسرع وقت مسیرهای جایگزینی که برای راه‌آهن اردبیل - میانه ارائه کردیم شامل دو مسیر جایگزین منجیل اتصال به راه‌آهن اردبیل قزوین و مسیر دوم بستان‌آباد - سراب نیر سرعین و اردبیل بررسی‌های دقیق انجام شود. وی تصریح کرد: البته مسیر دوم سهل و هزینه‌های کمتری را به همراه دارد که در ردیف اعتبارات نیز بر اتصال راه‌آهن بستان‌آباد - سراب به نیر و سرعین نیز تاکید شده و دیدگاه مثبتی نیز در این زمینه در وزارت راه و شهرسازی وجود دارد. نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به شرایط اقتصادی، اجرایی و اجتماعی مطلوب اجرای راه‌آهن از این مسیر و توجیه‌‌دار بودن آن به همراه تعیین سرفصل بودجه و ردیف کار امیدواریم با همکاری وزارت راه و شهرسازی هر چه سریع‌تر مقدمات تغییر مسیر راه‌آهن اردبیل - میانه فراهم آید. حقیقت‌پور در پایان گفت‌وگوی خود به خبرنگار فارس در اردبیل گفت: در این نشست وزیر راه و شهرسازی ذکر خیری نیز از مرحوم دادمان کرد که با پروژه راه‌آهن اردبیل - میانه از همان ابتدا مخالف بوده است. منبع: فارس

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز