کد خبر: ۶۱۷۴۵
۹۲۹ بازدید
۱ دیدگاه

وقتی برگردی، ما چقدر فرق کردیم حاج احمد....

۱۳۹۵/۴/۲۵
۰۰:۴۰

 

                   وَلَاتَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فِی سبیلِ اللّهِ أَمواتاً بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یرزقونَ

ومپندارید ان کسانی راکه کشته شده اند در راه خدا مرده اند، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند.

 

در پی درج خبر زنده بودن مرد راسخ جبهه های حق علیه باطل حاج احمد متوسلیان آنی در فضای این مرد بزرگوار جسارت حضور یافته  خود را در فضای درونیش هر چند ناچیز قرار داده دست به نگارش گذاشتم.

اینبار نه تنها قلمم برای نوشتن رعشه داشت بلکه جانم و افکارم برای نوشتن از این دلاور نستوه میلرزید ولی بی تاب بود و حول نوشتن داشت

مردی از خطه و از جنس حاج ابراهیم همت و همسنگر زین الدین ها و شهید علمدارها کسی که از اعماق وجودش وقف انقلاب و دین و ارمان و مردمش بود . کسی که هنگام خواستگاری به همسرش اینگونه اتمام حجت میکند که من قبل از شما با اعتقادهایم عقد انسانیت و معرفت بسته ام و تا هر زمانی که در هر جای زمین به مسلمانی ظلم شود من آنجا لبیک گوی مظلومان خواهم بود.

و  این مبانی اعتقادی این مرد بزرگ بود لبیک به مظلومان و رهبرش و این مضمون والا او را تا مرزهای سوریه و لبنان برای یاری مظلومان کشاند تا اینکه جان در طبق اخلاص گذاشت و در غیبت صغری معرفت و مردانگیش رفت

حال اینگونه با تو سخن میگوم ای از جنس اساطیر انقلابی تاریخ ایران ؛شنیده ام از جنس مسئولینی بودی که هیچوقت اجازه ندادی زیر لوایت مظلومی به مظلومیت داد برآورد. شنیده ام در زمان جنگ مسئولیت داشتی. حاجی رقم مبلغ دیافتیت مثل مسئولین ارگانهای ما در جامعه ای که فقر و رکورد بیکاری بیداد می کند تجومی بود.حاجی مثل مسئولین زمان ما نزدیکانت را از مال و دارایی ؛  بی نیاز می کردی .

راستی مدل ماشیت و سایز منزلت عین مسئولین الان ما بود شنیدم هیچگاه نگذاشتی داد مظلومی از ظلم با لارود و یا تحت الوایت به کسی ظلم گردد و اگر اینگونه بود انی رحم نکرده و حق مظلوم میستاندی .شنیدم خودکار اداره و شخصیت سوا بود جایت خالی الان از بیت المال اختلاس میلیاردی میکنند که رقم هایش برای من قاببل شمارش نیست.

حاجی هیچ مسئولی اگر زیر لوایش به عده‌ای انسان ظلم شود عین خیالش نیست رد نمی‌کند هیچ؛ بلکه تأییدش هم می‌کند البته خوب و بد همه‌جا هست ولی بیشتر این‌گونه شده‌اند.

حاجی یادت هست می گفتید کار برای خدا خستگی ندارد اینها می گوید کار برای خدا با فیش نجومی امکان پذیر می شود و باید آقا زاده باشی و به دین و انقلاب مقرب گردی تا نعوظ بالله خدا بپذیردت. 

حاجی اشک خمینی کبیر پیر جماران برای آه مظلومان به یاد داری که هیچ‌کدامتان طاقت اشک هاش رو نداشتین در بین عکس‌هایت چند عکس یادگاری با رهبر مظلومان عالم سید علی خامنه‌ای فرزند خلف انقلاب دیدم رهبرمان را چنان مظلوم کردیم اشک‌هایش را درآوردیم اویی که امید عالم شیعه است یک‌بار در نماز انقدر مظلومانه گفت: " جسم نحیفی دارم که آن را هم تقدیم این نظام و انقلاب می کنم " و اعتراض های غریبانه اش انگار خریداری ندارد.

دیگر مظلوم ستایی نیست بلکه مظلوم کشی مد است مسئولین کاخ‌نشین شده و مردم کوخ‌نشین هستند حاجی حلب آباد و گل‌ولای آباد و خاک آباد تا دلت بخواهد داریم.

حاجی شاید خیلی بیتابی از دوستان و هم رزمانت خبر بگیری تا با وجود آنها آرام شوی چون ما و افکار و اعتقاداتمان شاید آزارت دهد خوب ما با تو و با نسلت غریبه ایم  .بگذار بگویم:

حاج احمد عده‌ای از دوستان قدیمیت میلیاردها تومان خرج انتخابات کرده‌اند و دوست دیگرت به چاپلوسی و کسب جایگاه مشغول است و هرکدام با دیگری در حال دعوا هستند. از چند زنِ شدن برخی هم‌رزمانت بگویم و یا از قراردادهای کلان فلانی که زمانی هم‌رزمت بوده است بگویم، برای چه‌کاری صورت گرفته است.

 حاجی تعجب کرد، به دوستانش و هم‌رزمانش نگاه انداخت شاید با خود می‌گفت: «نه این‌ها را من نمی‌شناسم … اینجا را نیز به یاد نمی‌آورم … سرزمین برادری و ایثار، زیر سایه‌ی رهبری امام خمینی … نه هرگز تصور نمی‌کنم!»

سردار عزیز جبهه‌ها حاج همت یادت است امروز تا دلت بخواهد اتوبانش راداریم کاش وصیت‌نامه ابراهیم همت را بخوانی به تعبیر نشسته هم‌رزمانت چندین دسته شده‌اند. اهل دنیا؛ اهل زروزیور؛ و اهل سمت؛ اهل هوا و هوس دیگر یادی از شهدا و آرمان‌هایشان نیست دیگر جان ملت یکی نیست دیگر نای برای حرمت مردم و دین نیست.

با حاجی قدمی در کوچه‌ها زدیم؛ بر روی درودیوارها پوستر و تبلیغات خوانندگان و بازیگران موج میزند و کسی او را نمی‌شناسد؛ دختران و پسران را با آن تیپ و مدهای نابِهنجار می‌بیند و تنش می‌لرزد شاید با خود این‌گونه فکر کند که ۳۲ سال از وطنم دور بوده‌ام یا مثل اصحاب کهف به خواب ۳۰۰ ساله فرورفته‌ام آیا این‌همه تغییر و تحول در این مدت اتفاق افتاد؟ این‌همه تقلب و فراموشی ارزش‌ها و خیانت دوستان و رزمندگان در عرض این سال‌ها که نبوده‌ام رخ‌داده است؟! حاج احمد تازه در حال آشنایی با این روزگار غریب است، روزگاری که فقط جاه و مقام و قدرت‌طلبی حرف اول را در آن می‌زند و ارزش‌های انسانی و معنویات در کمتر کسی دیده می‌شود، ایران سال ۹۵ برای او چندان پیشرفته نیست و از این بابت تأسف می‌خورد، تأسف می‌خورد که چرا تابه‌حال شهید نشده است و به همت و باکری نپیوسته است . آیا حاج احمد آزادشده !

بی‌اختیار این حرف امام خمینی (ره) یادم افتاد: «از خدا می‌خواهم که به پدر پیر مردم عزیز ایران صبر و تحمل عطا فرماید و او را بخشیده و از این دنیا ببرد تا طعم تلخ خیانت دوستان را بیش از این نچشد. ما همه راضی هستیم به رضایت او؛ از خود که چیزی نداریم، هر چه هست اوست. والسلام.» (6/ 1/ 68)

دیدم حاجی همان‌جا آرام به سجده رفت و مانند اصحاب کهف از خدا آرزوی مرگ می‌کنند تا به آرامش برسد.

 

                                                                                                      من الله توفیق

                                                                                            تقدیم به محضر صاحب امر

                                                                                                      امین کریم پور

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۴/۲۵ ۱۰:۱۲

زیبا بود ، دست مریزاد

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز