کد خبر: ۸۴۲۶۸
۱۲۹۶ بازدید
۲۰ دیدگاه

در روز پزشک فیش حقوقی تعدادی از پزشکان میانه لو رفت

۱۳۹۷/۶/۲
۱۹:۵۰

                                                     بسمه تعالی

خیلی وقت بود که کیبوردم سنگینی دستانم را حس نکرده بود و حالی برای ضربات مکررم به روی خود را نداشت

دنبال انگیزه بود تا نیروی نو بگیرد بجنگد عین سابق و نتیجه بگیرد یا نگیرد و حاشیه ساز باشد یا نباشد

اینبار نوک تیز پیکان مطلبم سوی پزشکان شهرم روانه شد تا کمی بیشتر در روزی که متعلق به آنهاست .

و مزین به نام مردی بزرگ بنام ابن سینا که همیشه در نوک تیز انتقاد بین منطق و دین گرفتار بود یعنی تاریخ را هم بررسی کنی پزشک در نوک تیز قلم انتقاد قرار دارد واو علاوه بر پزشکی در فلسفه نیز یدی طویل داشت. و برمباحث فارق از قرآن و مسائل دینی بر پایه عقل و منطق قائل بود.

 که آنها نیز تایید همین معنای عالی قرآن و دین می باشند  بهمین علت همیشه از عوام و عامه مردم مورد مذمت و فشار قرار می گرفت.

شعری از این سینا همیشه بر ذهن و لبم جاریست که واقعا روح هر انسانی را که افکار والا دارد می نوازد :

کفری چو منی گزاف و آسان نبود /محکم تر از ایمان من ایمان نبود/در دهر چو من یکی و آن هم کافر/پس در همه دهر یک مسلمان نبود

همچنین یاد بزرگان گذشته نه تنها بر ما واجب بلکه تکلیف هست چون آنها روح و جان خود را برای پیشرفت ملت و کشور خود نثار کرده اند.

روز پزشک شاید برای خیلی ها جلب توجه نکند زیرا نماد قشری مرفه ؛بدون درد؛ همیشه در صدر  جوامع؛ بدور از تمام مشکلات ؛ویلا دار؛ آپارتمان ساز؛ وقت نده وعموما ضعیف در تعاملات اجتماعی .

حالا نگاهی کوتاه به زندگی کاری پزشکان اورژانس میانه در متدی کوچک  برای درک  آسان ما:

تیک تاک ساعت اورژانس بیمارستان امام میانه الان دقیقا ساعت 3 بامداد سیل حضور مردم دیگر کلفه ام کرده خستگی مفرط ضریب کارکرد هوشیم را بشدت پایین آورده ولی دوس ندارم خدای نکرده کوتاهی کنم یا تشخیص غلطی بدهم

سپرده ام دم در اتاقم مریض ها یکی یکی مراجعه کنند ولی نگهبان دم در حوصله ایستادن ندارد . میز تریاژ پرستار که باید کارهای ابتدای بیمار را انجام دهد خالیست زیرای تعداد پرستار ها کم هستند و مشغول بررسی و انجام کارهای مریض های بستری کرده ام هستند.

در این حین یه تصادف سنگین با چهار مصدوم شدید با علائم مختلف سر میرسند. صدای آمبولانس در حیاط اورژانس وجود خسته ام را همچون لحظه احیای یک مریض در لحظه جان دادن آزار می دهد.

بیمار اول ضربه  مغزی به دلیل نبود ام آر ای و متخصص نورولوژیست اعزام به تبریز ؛اما نه؛ ریاست شبکه بدلیل افزایش میزان ارجاع به تبریز اجازه اعزام مریض را نمی دهند.

یک سوال اقای رئیس اگر برادر و پدر خودتان بود اعزام نمیکردید ؟؟؟؟

بیمار دوم و سوم خون ریزی داخلی و حضور مسلم رادیوژو لیست ؛اورتوپت ؛ متخصص قلب در بخش و....

تیک تاک ساعت 4:43 بامداد از ساعت 8 سرپا هستم

گوشه اورژانس صدای مریض ها بلند شد. بیماریش فقط سرما خوردگی است .ساعت 4 بامداد مراجعه کرده و مشاهده می کند مریض اورژانسی داریم ولی انگار اینجا اورژانس یک شهر نیست پس از یک ساعت تلاش و تماس با انواع متخصص ها به اتاق معاینه برگشتم .

یک میز پردفترچه و مریض های که انگار منتظر هستم که طلب کار باشند.دو ساعت هست اینجا الافیم کجایی؟؟؟(( شاید سوالی که من هم از خودم میپرسم آنهمه درس و تلاش کنکور به کنار 8 سال دانشگاه بدون کوچکترین استراحت به کنار حالا من کجا هستم؟؟))

فقط یک جواب دارم به مردم کشورم خدمت میکنم. ساعت 5 صبح منتظر جواب آزمایش های که به بخش آزمایشگاه بیمارستان فرستادم هستم  زنگ تلفن اتاقم به صدا در می آید دکتر کمتر آزمایش بنویسید چه خبرته ؟((تنها راه تشخیص بیماریم در نیمه شب))

جواب آزمایش های که گاها با هیچ اصول علمی تطابق ندارد ؟؟؟؟؟؟؟

تا این لحظه هیچ تغذیه ای نکرده ام .چای ساز اتاق را هم نمیدانم کجاست ؟

در این حین مریضی با حال درد شکمی فرزندش وارد اتاقم شد .چند دقیقه در صف نوبت ایستاده با عصبانیت تام یک اهانت تمام وکمال به شخصیت و خانواده من می کند و می گوید چرا جوابگو نیستید؟؟

و من وخستگی دم صبح ...................

نزدیک صبح است دیشب فرزندم مریض بود گفت می شود امشب نروی ؟؟؟؟؟  

نزدیک 7صبح شده بود همسرم زنگ زد می آیم دنبالت؛ خلاصه شیفت را تحویل دادم.

همسرم را که دیدم؛ از فرط خستگی دیگر نای صحبت نداشتم. بی اختیار شروع به بهانه گیری کردم. رسیدیم خانه حالی برای پرسیدن حال پسرم نداشتم و یک صبحانه کوچک و خوابیدم.

ظهر تماس از بیمارستان ببخشید دکتر نداریم امشب مقدوره.........................

سر ماه بود این ماه حساب کرده ام 15 شب بی خوابی؛6ظهر سرپا و4 صبح ؛باید اقساط و هزینه ها را تامین کنم. وارد شبکه بهداشت و درمان شدم.

فقط حقوق ساده یک کارمند در حسابم بود.رئیس گفت:بودجه نداریم ؛کارانه  نداریم ؛برای بودجه فعلا پیگیریم..

تعلیق پزشکان قبلی معترض اورژانس دیگر ؛توان اعتراض را از من گرفته بود.

امید دارم حل شود زیرا نماینده شهرم دبیر کمیسیون بهداشت ودرمان شده است.

با افتخار من یک  پزشک اورژانس میانه هستم

حاضرم فیش حقوقیم را با آرامش شما عوض کنم

پزشک با شوق و رنج می آموزد تا رنج انسان را به شوق و آرامش برساند

روز پزشک مبارک.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۱/۲۵ ۱۷:۱۵

چرادستمزدهای نجومی سلبریتی های بیسوادبه چشم کسی نمیاد میدونیدتمام ویلاهای لواسان که تا۴۰۰میلیارد قیمت هم داره مال این سلبریتی هاس دست ازسرپزشکا بردارید

۹۷/۶/۱۹ ۰۵:۵۵

علی فاطمی نایب ریس انجمن داروسازان ایران : سالانه ۴۵ هزار نفر قربانی خطای پزشکی ودستخط بد پزشکان می شوند و۳هزار نفر به همین علت جان خود را از دست می دهند

۹۷/۶/۴ ۱۴:۳۵

خیانتی که از طریق طرح تحول سلامت بر مردم شد از خیانت آمریکا بدتر است . این یک واقعیت جامعه است . شکاف طبقاتی فقط یک نمونه از محصول این طرح است .مساله جناح و جناح بازی نیست . مردم بدترین ظلم ها را از این جناح ها دیده اند و می بینند . جان انسان دیگر برای مسوولین ارزش ندارد .

۹۷/۶/۴ ۱۰:۴۲

انتقاد حق هر شهروندی هست تا ایرادات گفته نشود دردی درمان نمیشود برادر خوب و دوست داشتنی افکار نهیلیستی و نیجه را لطفا کنار بگذارید مشکلات خیلی زیاد می باشد تمام: اشعث..................

۹۷/۶/۴ ۰۸:۴۸

طرح تحول سلامت طرح خوبی برای مردم و اقشار مختلف هست . اما اشکال عمده ای که دارد ایجاد فاصله طبقاتی بین پزشکان و سایر صنوف مانندپرستاری بهداشتی و .... می باشد به بیمار تمام پرسنل ارائه خدمت می کنند اما در هنگام دریافت پزشکان پرداخت های نجومی دریافت می کنند . تازمانی که این فاصله پرنشود کمتر میشه امید داشت انگیزه خدمت و صادقانه در سایر پرسنل ایجاد نمود ‌.نظام پرداخت این طرح خوب نیست .

۹۷/۶/۴ ۰۸:۴۴

پوز کارتخوان سونوگرافی... واقع در زیر زمین ساختمان پزشکان جنب مسجد حضرت ابوالفضل (ع) با نام بنکداری ... که مربوط به غیر شهر میانه است کار میکند. یقینا این برای فرار از مالیات است.

۹۷/۶/۳ ۲۳:۵۶

فاصله طبقاتی ، بیکاری  ، وضعیت نا مناسب بهداشت ودرمان و.... واقعیاتی است که در جامعه وجود دارد که حتما هم باید درجهت رفع آنها مردم مطالبه کنند ومسولین تلاش کنند اما مستمسک قرار دادن این امور در جهت اهداف جناحی و ... کارشایسته ای نیست اگر جناحی هم رقابت می کنید آن هم روش منطقی اش این نیست اول دولتهای همسوی خودتان را باید منصفانه نقدکنید اشتباهاتشان را بپذیرید و نقش خود آنها را در بوجود آمدن این معضلات  وگسترش آنها قبول کنید سپس طرف مقابل را منصفانه مورد نقد قرار دهید این امر برای هردو جناح عمده کشور قابل توصیه است 

خطاب بنده به کامنتهایی است که مسایل را از منظر جناحی وانتخاباتی مطرح می کنند

۹۷/۶/۳ ۲۳:۲۳

معمولاً مطالب شما برای جنگیدن نیست ی
برای تعریف و تمجيد است!

۹۷/۶/۳ ۱۸:۱۰

طرح تحول سلامت خیانت بزرگ به ملت بود . طرح استعماری و استثماری پزشکان بر ملت . قرار بود این طرح بیماری مردم را تسکین دهد نه تنها تسکین نداد هیچ ، نمک بر زخم بیمار پاشید . می فرمایید چطور . نجات جان بیمار دیگر ذره ای برای پزشک اهمیت ندارد . بیمار در به در برای یافتن دارو . بیمار نگران خرید دارو . بیمار نگران هزینه درمان . بیمار نگران هزینه ویزیت پزشک. بیمار نگران هزینه های بستری و هزاران نگرانی دیگر برای بیمار . عیش و نوش و فاصله طبقاتی و رفاه زدگی و سفرهای خارجی و ... برای پزشک با اجرای طرح تحول سلامت صهیونیستی . علی برکت الله

۹۷/۶/۳ ۱۲:۲۲

اتفاقا طرحی اجرا میشد به نام طرح قاصدک در بیمارستانها: بر مبنای کارکرد کارکنان و مدیران اداری و مدیران پرستاری: واقعا فاجعه بود"
نحوه رتبه 1الی 15تعیین گردیده بود حساب کنید:
مدیر بیمارستان 15
ریس پرستاری12پرستار8 کادر اداری4 کادر نگهبانی 2 کادر خدماتی1
حال حساب کنید: مدیر در زمان اجرای طرحی اگر مبنا 7میلیون طی شماره 15 دریافت کند خدمات بدبخت و درمانده 350هزار توان دریافت میکرد که این طرح بیشتر فاصدک بود تا قاصدک" الان هم دوباره میخوان اجرا کنند

۹۷/۶/۳ ۰۸:۵۴

باتشکر از آقای کریمپور که واقعا دست رو جایی گذاشت که واقعا باید مطرح میشد ولی کو گوش شنوا ؟ کدام مسئول ؟ کدام نماینده که تماما به قکر عکس انداختن و مطرح شدن و دیگری که درحالت عداوت با نماینده دوم است ؟ علاوه بر این با این حجم کاری که به گوشه ای از آن اشاره شد مطالبات کارکنان است که از سال 96 مانده و کارکنان زخمت کش بیمارستان با چه انگیزه ئ نیرویی کارکنند تا اعتراض میشه کار به جاهای بریکتر کشیده میشه و صدای اعتراض کننده را در نطفه خفه میکنند و خیلی چیزای دیگه امیدوارم با این مطالب حداقل یک تلنگری باشد به دو نماینده شهرمان که یکی با اینکه عضو کمیسین بهداشت است ولی در حوزه بهداشت برای شهرمان هیچ قدم مثبتی برنداشته خدا به داد شهرو شهروندان برسد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۹۷/۶/۳ ۰۸:۵۳

آقای حماسه ساز ، شما لطف کنید چنین متن هایی ننویسید چون هر که را حماسه ساز نامیدید به بد وضعی افتاد

۹۷/۶/۳ ۰۷:۵۳

با تشکر از برادر کریم پور که نکته مهمی را بیان نموده ، میخواهم عرض کنم که رابطه پدر ضابطه را در آورده است. برادر عزیز خودتون هم میدانیددر دانشگاه رشته ای بنام مدیریت بیمارستان هست که مختص مدیریت بیمارستان و مراکز بهداشتی میباشد حالا من میتوانم با اطمینان بگویم در کل کشور شاید به تعداد انگشتان دو دست بکارگیری نشده است و از متخصص های پزشکی بکار گیری میشود که از مدیریت سر در نمی آورند و افتضاح ببار می آورند. والسلام

۹۷/۶/۳ ۰۷:۴۰

ضمن عرض تبریک روز پزشک به تمام پزشکان شهرمان
خواستم از دکتر سید صدری (ارتوپدی) تقدیر و تشکر کنم امیدوارم همیشه سالم و سلامت باشند خیلی به مریض ها لطف دارند ما همیشه دعاگو هستیم.باتشکر

۹۷/۶/۲ ۲۱:۰۷

متاسفانه مدیر بیمارستان را به کسی سپردند که نای سخن گفتن را ندارد ایشون حق هم دارند چون صبح تا ظهر بیماران را ویزیت میکند بلافاصله از آنجا مطب خود میرود تا ساعت 9شب دوباره ازآنجا به بیمارستان میرود تا بیماران را ویز یت کند و بعضی مواقع هم جلسه دارد درصورتیکه مدیر باید تنها مدیر باشد والسلام

۹۷/۶/۲ ۲۰:۳۹

با سلام وتشکر از جناب کریمپور و تبریک روز پزشک خدمت پزشکان بی ادعای کشور مخصوصاً شهرستان میانه

بعد از انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که یکی از نمایندگان منتخب مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی از پزشکان زحمت کش شهرستان که چندین سال سابقه خدمت و ریاست شبکه بهداشت شهرستان میانه را داشتندمی باشد. مردم شهرستان میانه امید داشتن با حضور ایشان در مجلس و عضویت در کمسیون بهداشت و درمان بعنوان نماینده مردم شهرستان میانه مشکلات چندین ساله حوزه بهداشت و درمان شهرستان میانه حل شود.

داشتن امکانات درمانی و تجهیزات پزشکی اورژانس در شهرستان میانه  بخاطر قرار گرفتن در شاه راه اصلی ایران و اروپا و بین مرکز چند استان شمال غرب کشور باید یکی از اولویت های اولیه و مهم دولت مردان و نمایندگان مجلس قرار گیرد.

 

۹۷/۶/۲ ۲۰:۰۸

آقای کریم‌پور متنتان بسیار قابل تقدیر هست ولی همه این مشکلاتی که شما میفرمایید برای تمامی کادر پزشکی مثل پرستار و .... هست ولی دراین میان اختلاف حقوقی این قشرها بسیار زیاد هست بااینکه بسیاری مواقع کار پزشک راحتتر هست
کسی معترض نیست چرا حقوق پزشک زیاده همه معترضند چرا این همه اختلاف حقوقی بین پزشک و پرستار و تکنسین اتاق عمل و بیهوشی و ... هست

۹۷/۶/۲ ۱۹:۵۶

اگر یک پزشک با کارانه در ماه زیر 12 میلیون میگیرد شما راست میگین! پایه حقوق 4 میلیون با کارانه میشه 12 میلیون!
پس کارگر چی بگه که روزانه 50هزار تومن اون هم اگه باشه!
مرفه ترین قشر جامعه ما پزشکان هستن و در این شکی نیست!

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز