کد خبر: ۵۳۸۲۷
۱۴۴۸ بازدید
۸ دیدگاه (۸ تایید شده)

سهم ناچیز آذربایجان شرقی از آزمون استخدامی

۱۳۹۴/۱۰/۲۱
۱۲:۱۱

در حالی که خبرآزمون استخدامي متمركز دستگاه‌هاي اجرايي دستمایه ای شده برای جذب مخاطب رسانه ها در بین انبوه فارغ التحصیلان جویای کار، نگاهی گذرا به دفترچه ی راهنمای این آزمون و ظرفیت های اعلامی جذب نیرو در آذربایجان شرقی خیلی زود موجب میرایی این امید گذرا و محل سوالات و ابهامات بسیار می گردد.

در آزمونی که روزنه ی امید بسیاری از جوانان برای استخدام در دستگاه های اجرایی شده است با نگاهی اجمالی می توان متوجه شد در فهرست شغل محل های وزارت نیرو بر خلاف بسیاری از مناطق و استان ها، استان آذربایجان شرقی و متعاقب آن شهر ما هیچ سهمی ندارد. این در حالیست که در آزمون سال گذشته ی وزارت نیرو نیز، برای نمونه در رشته ی مهندسی برق شرکت توزیع آذربایجان شرقی تنها برای پذیرش2 نفر آن هم در سطح تمام استان ظرفیت اختصاص داده شده بود، که در مقایسه با استان های همجوار که ظرفیت های 10 الی15 نفر به رغم مساحت و جمعیت کمتر اختصاص داده اند بسیار ناچیز به نظر می آمد.

روند آزمون های متمرکز استخدامی قدمی مبارک است در مسیر توسعه ی عدالت در بهره مندی از فرصت های برابر شغلی تا آنچه در دستیابی به جایگاه های شغلی تعیین کننده است شایستگی و تخصص افراد باشد. اما آنچه در ظرفیت های استان آذربایجان شرقی نشان می دهد این شائبه را تقویت می کند که شاید مسیر جذب نیروی انسانی در سطح شهر و استان ما از طرقی دیگر و جدای از آزمون سراسری باشد.

نگارنده معترف به عدم تخصص و مطالعه ی کافی در این زمینه است و بر حسب مشاهدات و اسناد منتشره این سوال ها را مطرح کرده است، لذا در فصلی که انتخابات را پیشرو داریم و از هر سو سوالاتی از عملکرد مدیران، نمایندگان و وظایف شهروندی مطرح می شود برخود لازم دید سایرین را دعوت به توجه و تفکر در کم و کیف آزمون ها و ظرفیت ها نماید.

موکدا تقاضا دارم نسبت به ظرفیت های اختصاص یافته در استان آذربایجان شرقی بررسی ای در قیاس با سایر استان ها داشته باشید.

 

و البته فراموش نکرده ایم خاطره ی آزمونی در همین ایام، در سال 90...

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۱۰/۲۲ ۲۰:۲۶

البته نگران نباش ما سهم بیشتری از بیکاری و اعتیاد و فساد و دزدی ووووو را داریم

۹۴/۱۰/۲۲ ۱۹:۱۴

*فولاد یادت نره*

۹۴/۱۰/۲۲ ۰۸:۲۳

البته این آزمون دور دومش است و سال گذشته نیز مشابه آن برگزار شده است.

مسئله ی سوال برانگیز سهم اندک و بعضا صفر منطقه ی ما است.

این آزمون در سراسر کشور برای عادلانه شدن پروسه ی جذب نیروی انسانی انجام شده است اما متاسفانه در منطقه ی ما ظرفیت بسیار کمی برای آن اختصاص یافته است

۹۴/۱۰/۲۱ ۱۷:۵۵

نزدیک انتخابات از این اتفاقها می افته! بلاخره انتخابات هزینه داره و چه چیزی بهتر از جیب خالی جوانان جویای کار!؟

۹۴/۱۰/۲۱ ۱۴:۵۰

با تشکر از توجه و ریز بینی جنابعالی. امیدوارم نمایندگان محترم پاسخ مناسبی برای این پرسش داشته باشند ...

۹۴/۱۰/۲۱ ۱۴:۴۱

نه اخه یکی بیاد بگه به من تکلیف ازمونایی که گرفتید مشخص کنید بعد دوباره پول ازمون بگیرید ازمون ،ما 250نفر کم مونده به مرز نابودی برسیم کسی از فولاد جوابگوی ما نیست چرااا

۹۴/۱۰/۲۱ ۱۴:۱۵

نه می بخشیم. نه فراموش می کنیم ...

۹۴/۱۰/۲۱ ۱۲:۲۴

و البته فراموش نکرده ایم خاطره ی آزمونی در همین ایام، در سال 90...

اخبار روز