کد خبر: ۶۸۵۴۹
۱۵۱۷ بازدید
۳۸ دیدگاه (۳۸ تایید شده)

قانون در شهر ما قرار است به چه کار آید؟

۱۳۹۵/۱۰/۱۲
۱۱:۵۴

هیچ فرقی نمی کند شما یک شهروند دغدغه مند برای شهر باشید یا یکر فرد بی تفاوت نسبت به آنچه در شهر می گذرد، در هر حال شده که شما هم در ترافیک خیابان های شهر عزیزمان میانه، گیر افتاده و کلافه شده باشید یا برای جای پارک چند دوری در همین خیابان های تنگ زده باشید و در آخر مجبود شده باشید ماشین خود را در فاصله ای به اندازه یک مسیر تاکسی های خطی شهرمان پارک کرده باشید و پای پیاده تا محلی که برای رفع امور باید مراجعه کنید رفته باشید،باز هم فرق زیادی نمی کند برای یک کار بانکی باشد یا خرید مایحتاج زندگی، در هر حال این خیابان های تنگ و انبوه ماشین ها و نبود جای پارک شما را آزرده است.

سری بچرخانید و به جای زمین کمی بالاتر را نگاه کنید، ماشاالله در شهرمان تا دلتان بخواهد ساختمان های بلند مرتبه داریم شاید این بتواند مرحم دلتان باشد که اگر شهرمان خیابان ندارد عوضش قد و قواره و برج زیاد دارد.

غرض از عرض این مقدمه اشاره ایست به ساخت و ساز های بی حساب و کتاب و نحوه عملکرد شهرداری و شورای محترم شهر در قبال این روند.

این مشکلات برای امروز و دیروز نیست و از قبل ها بوده و برای رفع آن قوانین و هنجارهایی پیش بینی شده که رعایت همین قوانین اگرچه شاید در ابتدا علت وجودی خود را نشان ندهند اما در میان مدت، هدف وضع آنها، خود نمایان می شود و البته شهرداری ها و شوراهای شهر نیز بسته به شرایط شهر علاوه بر قوانین شهرسازی تمهیدات خاص خود را باید بیاندیشند تا شهر همراه با رشد جمعیت مسیر توسعه را با حفظ زیبایی و البته آسایش و آرامش شهرواندان طی کند. برای مثال در کوچه های تنگ قدیمی طرح تعریض اجرا می شود تا با عقبنشینی ساختمان ها، بنا به نیاز های روز، کوچه ها ماشین رو شوند و با افزایش طبقات ساختمان ها، آن محل و کوچه مناسبات و ملزومات آسایش شهروندی را داشته باشد و از طرف دیگر در دنیای مدرن و قوانین شهرسازی برای مناطقی که برای اولین بار ساخته می شوند نیز قوانین و حدودی وجود دارد تا ساختمان ها طبق آن ساخته شوند تا مجددا کوچه های و محلات جدید به حال و روز زمانی دچار نشوند که نه شهرداری بوده و نه قانون!

اما آیا در شهر ما نیز چنین است؛ یا همچنان ما نه قانون داریم و نه شهرداری؟

  • نگاهی به کوچه ها و ساختمان های این شهر بیاندازید و خود قضاوت کنید این شهر قانون و مقررات شهرسازی و شهرداری دارد یا نه؟
  • لطفا بزرگواران مسئول بفرمایند این قانون هدف و حکمتش چیست؟
  • چه کسی مسئول حراست از این قانون و حق و حقوق شهروندان است؟
  • آیا این قوانین صرفا برای این وضع شده اند که بساز بفروش های سود جو ساخت و ساز غیرقانونی کنند و شهرداری با قرائت خاص خودش از قانون، صرفا به دریافت جریمه بسنده کند؟
  • مگر نه این که رسالت حافظان قانون پیشگیری از وقوع جرم و تخلف است پس چگونه شده که ما همچنان شاهد تخلف و جریمه هستیم؟

آقایان مدیر و مسئول شما وظیفه دارید از قانون حراست کنید تا حق الناسی ضایع نشود و مردم در امنیت کشوری که قانون دارد به مدیران خود دلگرم باشند لطفا برای ملاحظات زودگذر خود مردم را نسبت به وجود قانون و امنیت بدبین نکنید. این امنیت و قانون به قیمت خون شهدا و خون دل خوردن بزرگان بدست آمده، لطفا نسبت به حفظش بیشتر دقت داشته باشید و با رواج بی قانونی به کیان نظام جمهوری اسلامی ایران اینچنین ضربه نزنید.

عموم مردم و حق امنیت و شهروندیشان بسیار مهمتر از منافع و سود و مال فانی عده قلیلی بساز بفروش سودجو است لطفا بیشتر دقت کنید.

آقایان اگر شهر مشکلات دارد و نتوانسته اید برای تعریض خیابان ها و اجرای طرح حرم مطهر و ... کاری بکنید لااقل وضع را از آنچه هست خراب تر نکنید.

آقایان مسئولان شهر، شما اگر وظیفه ات را درست انجام بدهی دیگر یک پرونده و مشکل برای مقام و مسئول بالاتر ایجاد نخواهد شد!

 

قانون میدان نیست که دورش بزنید، قانون عهد و پیمان است تا حق، ناحق نشود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۱۰/۱۹ ۰۸:۳۷

همانطور که فرمودید خانه های ویلایی و غیر آپارتمانی خود به گونه ای نشان از رفاه و آسایش بیشتر دارند و حال وقتی در شهرمان ما این امکان را داریم که با خانه ها و محلات به قول شما ویلایی نشین، رفاه و آسایش بیشتری داشته باشیم، چرا باید به سمت آپارتمان نشینی های بی حساب و کتاب برویم و در تمام شهر شاهد آپارتمان سازی؛ آن هم بدون رعایت مقررات شهرسازی باشیم؟

خود قضاوت کنید هدف کیفیت زندگی و آرامش و آسایش شهروندان است یا صرفا ساختن چند واحد در چند طبقه توسط بساز بفروش ها که نتیجه اش ورود دلالان سود جو به بازار مسکن و افزایش کاذب قیمت مسکن می شود؟

۹۵/۱۰/۱۹ ۰۸:۳۱

حداقل موضوعی که در اینجا مطرح شده در مرحله اول و از نظر قوانین شهرداری در حیطه فرمانداری نیست و البته به شخصه معتقدم فرماندار محترم فعلی بسیار عالی در امور شهرمان عمل کرده اند و در رابطه با مسائل مختلف هم روابط عمومی فرمانداری به خوبی پاسخگو بوده است، اگر انتقاد خاصی دارید مطرح کنید و حتی می توانید در ملاقات های حضوری خدمت فرماندار بروید که ایشان این امکان را فراهم کرده اند که در ملاقات حضوری به صورت خصوصی بتوانید انتقاد را مطرح کنید، در فضای عمومی هم که خدا را شکر در فضای امروز رسانه هیچ نقد و انتقادی پوشیده نمی ماند و به راحتی می توان مطرح کرد، پس بهتر است بدون دلیل و استدلال کسی را تخریب نکنیم.

۹۵/۱۰/۱۸ ۲۲:۵۷

انتقاد مابه فرماندار این هست که پاسخگو نیست وکاملا باتیتر تطابق داره

۹۵/۱۰/۱۸ ۲۲:۵۶

لطفا شما سری به خانه های شهرک ویلاشهر ویا شهرک غرب درتهران بزنید منطقه کم تراکم آنها هم یک طبقه میباشد متاسفانه حتی در تهران نیز ویلایی نشینی یعنی سطح زندگی بهتر کسی به آپارتمان نشینی منطقه را از شهر کم سطح بالا سطح نمیداند حتی در تهران بهترین منطقه هاش مناطق ویلایی نشین میباشند

۹۵/۱۰/۱۷ ۰۰:۱۱

آقایان مسئولان شهر، شما اگر وظیفه ات را درست انجام بدهی دیگر یک پرونده و مشکل برای مقام و مسئول بالاتر ایجاد نخواهد شد!
آقایان مدیر و مسئول شما وظیفه دارید از قانون حراست کنید تا حق الناسی ضایع نشود

احسنت حرف دل خیلی از همشهریان را بیان کردید عالی بود

۹۵/۱۰/۱۵ ۰۸:۳۴

اتفاقا احداث شبکه خدمات رسانی جدید بسیار کم هزینه تر از ارتقا شبکه های قدیمی است و با این روند و افزایش تراکم باید تمام شبکه های تاسیساتی شهر مجددا ارتقا پیدا کند و تقویت شوند و این هزینه ای بسیار بیشتر بر شهرداری و بیت المال و شهر تحمیل خواهد کرد، مگر اینکه شما از قطعی های برق و نبود اینترنت و کاهش فشار آب و گاز لذت ببرید به قیمت همان ساختمان های مطلوبتان...

 

در ضمن ساختمان های بلندمرتبه به هیچ وجه معیاری برای فخر نیست، سری به کشورهای توسعه یافته بزنید که آسایش شهروندان در اولویت است و نحوه شهر سازی را مشاهده کنید و البته اگر حوصله و توانش را دارید قوانین نظام مهندسی و شهرسازی را مطالعه کنید...

۹۵/۱۰/۱۵ ۰۸:۳۰

نمی دانم چه اصراری به تخریب غیر منطقی و بدون دلیل فرمانداری دارید، اینجا بحث شهرداری بوده و حداقل در موارد مذکور اگر شهرداری کار خود را به درستی انجام دهد اصلا کار به فرمانداری نمی رسد.

 

به شخصه معتقدم فرمانداری عملکرد بسیار خوبی داشته و کارنامه اش کاملا قابل دفاع است و اینکه عده ای در هر مورد موضوع را دوست دارند به فرمانداری ربط دهند و بهانه ای کنند برای فرمانداری خود مسئله ای قابل تامل است.

۹۵/۱۰/۱۳ ۱۴:۲۵

بابا مارا گرفتید به ساختمان های بالای 12 طبقه بلند مرتبه میگویند میانه دهات نیست که همه خانه ها یک طبقه باشند !! یعلت هزینه بالای لوله کشی و خیابان سازی و تاسیسات بخاطر رشدسطحی شهرهاست حال رشد عمودی بسیاری از هزینه هارا کاهش میدهد والا من ساختمان بلند مرتبه ای در میانه نمیبینم لطفا البته باعرض احترام به همه شهرهای کشور سر بزنید انها هم همه پنج طبقه شدند .تهران هم کم تراکم میگویید از 4 طبقه کمتر نیست که اونم دوطبقه اش پارکینگ پایلوت هست ما باید دنبال این باشیم ساختمان ها که ساخته میشوند پارکینگ ها تغییر کاربری ندهند این باعث ترافیک و پارکینگ شده افراد پارکینگ ها را تغییر کاربری دادند و خیابان ها شده مملو از ماشین ها جلوی این تخلفات باید گرفت

۹۵/۱۰/۱۲ ۲۳:۴۸

دراین میان باید از شهرداری همواره تشکر کرد که به نظرات مردم اهمیت میدهند وهمیشه پاسخگو هستند بنابراین این وسط هرچقدر از شهرداری انتقاد کنیم هم پاسخ میشنویم هم عملکرد بعدی را بهتر میبینیم ولی امان از دست فرمانداری در حسرت ماندیم پاسخ سوالات و مطالبات وانتقادات به جای مردم را بدهد

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۹:۴۶

تفکیک شهر به مناطق کمتراکم و متوسط تراکم و پرتراکم جزئی از شهرسازی میباشد چه قانونی بگذارند

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۹:۱۳

لطفا بفرمایید درتمامی شهرها حتی تهران که محدوده کم تراکم و متوسط تراکم وپرتراکم تعریف شده طبق کدام قانون تعریف شده است آیا اینها سرخود محدوده ها راتعریف کرده اند

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۷:۰۳

بازنگری قوانین شهرداری را بایستی وزارت کشور انجام دهد و برای تصویب به مجلس ارائه نماید که بعید به نظر میرسد. قوانین شهرداری قبل از سال 1340 تصویب شده. که در آن موقع فکر کنم جواب میداده ولی الان جوابگو نیست.

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۶:۵۸

درود بر شما، اگر چنین شود و به جای جریمه و سود بساز بفروش ها از حق و حقوق شهر و شهروندان حراست خواهد شد. البته با قوانین موجود هم اگر در مسئولان همت لازم باشد می توانند اجازه ندهند تا حقوق قانونی همشهریان ضایع شود.

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۶:۴۹

در تبصره های ماده صد ،تبصره 2 و 4 و 5 جرائمی را برای اضافه زیربنا در نظر گرفته اند که این موارد موجب قانون گریزی میشود در صورتیکه در تبصره های فوق اگر جرایم نباشد و برگشت به حالت اولیه و تخریب اضافه زیر بناصورت گیرد قوانین شهرسازی از بابت متراژ و طبقات اصولی رعایت میشود یک نمونه از ضعف قانون را همین موردی میباشد که عارض شدم

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۶:۳۸

ضمن احترام متقابل خدمت شما جناب لطفی، خوشحال خواهم شد اگر نظرتان در رابطه با ضعف قانون را بیشتر توضیح دهید.

به نظرتان قوانین نظام مهندسی و مقررات شهرسازی مشکل دارند یا مثلا جریمه ها کافی نیستند و یا اینکه قوانین موجود ضمانت اجرایی ندارند؟

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۶:۳۷

بیایید همه از شهر بریم تا گوسفندان برای خود چراع کنند و مدیریت

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۶:۳۳

ممنونم جناب یعقوبی، همانطور که به درستی اشاره کردید یکی از این مشکلات هم افزایش تراکم مشترکان انواع خدمات از برق و آب گرفته تا تلفن و اینترنت می باشد که هر یک توسعه زیرساخت های خاص خود را می طلبد، اما این مشکلات هم ظاهرا نتوانسته حریف میل سودجویی بلندمرتبه سازان باشد و شهرداری هم که حداکثر به اخذ جریمه بسنده می کند.

در رابطه با توزیع برق که فرموید بنده اطلاع ندارم آیا زمین و فضای لازم برای طرح و تسعه پست های برق پیش بینی شده یا نه و آیا شبکه موجود جوابگوی مشترکان فعلی می باشد یا نه؟! اما حدود 10سال پیش که برای کارآموزی در شرکت توزیع میانه بودم همان موقع هم بسیاری از فرسوده بودن و مشکلات شبکه توزیع گله داشتند.

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۶:۳۱

با احترام به نظر نویسنده بایستی این را مد نظر قرار دهیم که قوانین حاکم بر شهرداریها خیلی وقتها پیش وضع شده و منطبق در فعل حال نمیباشد لذا هر کسی مسئول شهر باشد هیچ فرقی نمیکند مشکل از شخص یا اشخاص نیست مشکل از ضعف قوانین شهرداری میباشد که بایستی بازنگری گردد و این مشکل را همه شهرها درگیرند

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۶:۱۸

اوایل یک عده به اشتباه فکر میکردند هرکجا آپارتمان با طبقات بالا باشد کلاس و ظاهر  شهر بالا میرود ولی بعدا برای همه ثابت شد این امر نه تنها اشتباه بزرگ میباشد بلکه باعث سلب آسایش همسایگان هم جوار میباشد.توجیه یک عده این بود در شهرهایی مثل تبریز یا تهران چرا ساخت و ساز آپارتمان از حد گذشته ولی مگر جمعیت میانه افزایش یافته که اینطور نیست ،کاهش جمعیت میانه همیشه منفی میباشد و یا داخل شهر یا محدوده ی شهر اشباع شده که بالاجبار مجوز ساخت آپارتمان سازی توسط شهرداری صادر میشود؟شهرداری میانه هم ساده ترین و به صرفه ترین روش را انتخاب کرد و فکر آسایش شهروندان را نکرد چون گسترش دادن شهر کلی هزینه و وقت و انرژی باید صرف میشد حالا که مجوز ساخت آپارتمان در داخل کوچه ها یا خیابان ها صادر شددر بعضی بخش ها مثل توزیع برق  که کلی پول برای حق اشتراک برق آپارتمانها و خانه های نو ساخت دریافت میکند میبایست تجهیزات خود را هم افزایش دهند تا در فصلهای اوج مصرف برق افت برق وجود نداشته باشد ولی اکثر همشهریان از این مسیله شاکی هستند پول گرفتن از مردم طبق قانون ولی خدمات دهی بسیار ضعیف،اگر هم واقعا آپارتمان سازی در شهر نیاز بود باید شهرداری در حاشیه شهر مکانی جدید را به این کار اختصاص میداد مثل بعضی شهرها ولی متاسفانه کار غیراصولی استارت زده شد الان هم این امر اشتباه ادامه میابد.

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۴:۴۱

از لطف شما در ابراز نظر و نقدتون ممنونم و البته شاید بنده دچار پیش داوری و اشتباه شده باشم که از آن بابت عذخواهی می کنم که علتش هم به عینه دیدن بی قانونی ها و تخلفاتیست که اتفاق می افتد و متاسفانه سهل انگاری برخی مسئول موجب هزینه های سنگین برای ملت و دولت می شود.

امیدوارم همانطور که رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهوری تاکید دارند بتوانیم دست در دست هم به اجرای تمام و کمال قانون مقدس جمهوری اسلامی کمک کنیم.

فراموش نکنیم معجزه رسول امت اسلامی، خاتم الانبیا (ص) کتاب قانون بوده و ما باید در جهان نمونه قانونمداری باشیم.

باز هم از لطف و حضورتان ممنونم و برایتان آرزوی سلامت و سعادت دارم.

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۴:۳۴

و در اخر یه انتقادی از خود شخص شما دادم.بنده نه بساز بفروشم نه چیز دیگه ولی وقتی از شما انتقاد گردید فقط خواستید مرا به قشمتی از شهرداری نسبت دهید.و این کار اصلا درست نیست برادر.بیشتر از یک طبقه فکر نکنم بگذارن با جریمه حتی درست بشه اون فکر کنم شرایط خاص داره که بنده موقع پرداخت عوارض میپرسم‌قانون اجرا میشه ولی بعضی افراد از این خلا قانون استفاده میکنن.من به دلیل گفته شما بر بی قانونی نارحت شدم و میخواستم در اخر اینو بگم که ما تو میانه نه فقط تو کل ایران باید برخی قانونامون اجرایی بشه.اگر از من ناراحت هستید حلال کنید من قصد خاصی نداشتم.روز خوش

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۴:۳۰

از نظر لطفتان ممنونم، جریمه طبق قانون و البته برای جلوگیری از تخلف هست به شکلی که موجب بازدارندگی شود، اما با توجه به سود ساخت و ساز غیر مجاز، بساز بفروش ها حاضر اند جریمه را بپردازند اما ساخت و ساز اضافه بر سازمان را ادامه دهند و این موجب تضییع حق سایر شهروندان این شهر و به هم ریختن شهر می شود.

کاملا درست می فرمایید قانون باید اصلاح شود و به نظر بنده باید جریمه ها به قدری بالا برود که هیچ فرصت طلب سودجویی فکر تخلف را هم نکند و جریمه باید منجر تنبیه متخلف شود نه تشویق متخلف و تضییع حق همسایگان و مجاوران و سایر اهالی شهر....

 

به این ها بیفزایید عدم تامین پارکینگ کافی از سوی سازندگان این ساختمان ها که موجب مشکلات بسیار برای ساکنان آینده همان خانه ها و همسایگانش خواهد شد

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۴:۲۰

از هر چیزی هم بگذریم از ادب شما بزرگوار خوشم اومد.امیدوارم از حرفای بنده ناراحت نباشید ولی انصاف رو باید و باید رعایت کرد.اگر جریمه هم گرفته شده باشه از روی بی قانونیه؟؟نه برادر قانون خودش این جرمه رو میگه.اینو میخواستم در اخر بگم که قانون هست ولی باید اصلاح بشه.روز خوش

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۴:۱۹

آقای محترم که معلوم نیست مدافع چه چیزی هستی و به چه چیزی اعتراض دارید دقیقا مشکلت چیست؟

مشکلت با نگارنده مطلب است؟

در مطلب اگر چیزی خلاف واقع گفته شده بفرمایید

شما احتمالا بساز بفروش متخلف یا مدافع متخلفان هستی؟؟؟؟

 

اینجا گفته شده با توجه به قانون با تخلفات برخورد شود و جلوی ساخت و ساز های غیرقانونی گرفته شود و حالا شما تصمیم داری قانون را تغییر بدهید؟؟؟؟

 

من مدعی نماینده مجلس و این حرف ها نشدم اما جنابعالی از اصلاح قانون و قانونگذاری دم می زنی؟؟؟؟

نکند شما مسئول قانونگذاری و اصلاح قانون به نفع سودجویان و متخلفان هستی؟

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۴:۱۵

خدا را شکر که برای شما قانون اعمال شده، اگر غیر از شهرداری و جاهایی که فرمودید دوری بزنید بی قانونی ها و موارد نقض قانون را خواهید دید و البته اگر سعادت آشنایی با جنابعالی حاصل شود پیشنهاد می کنم در معیت شما در شهر راه بیفتیم تا بی قانونی ها را مشاهده بفرمایید. این که ساختمان شما را طبق قانون داده اند که نقض بی قانونی ها و تخلفات در جاهای دیگر نمی شود، این شهر پر است از ساختمان های قانونی و بدون تخلف، اگر حوصله داشتید مطلب را یکبار دیگر بخوانید.

 

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۴:۱۴

این طرحی که شما گفتید خوبه یعنی اصلاح یک سری مسایل‌.پیشنهاد خوبیه به نظر من بلند مرتبه سازی باید درون شهر نباشه.و کمی حاشیه تر بره.ولی این دوستمون که مطلب رو گداشته یه جور حرف میزنه مثل این که نماینده مجلسه و قانون داره اجرا نمیشه.برادر عزیز قانون اجرا میشه ولی همون طور که برخی قوانین کشوری هم باید اصلاح بشه اینم باید اصلاح بشه.جوری این برادر از امام علی و حق و حقوق حرف میزنه انگار ‌...دوست عزیز امام علی که سنبل عدالت میباشد به حق حرف میزدند و بی حق مثل شما حرف نمیزند.امام علی قانون را میشناختند و بی قانونی را تشخیص میدادند اما شما چه؟ایا اصلا قانون را میدانید که بیایید هم از نقض ان حرف بزنید؟!در ثانی گذشت از این ها وقتی حرف میزنید از خودتان حرف بزنید و خودتونو قاطی بزرگان فلسفی گو!و بزرگان دین نکنید چون هر کس از دور نگاه کنه میگه پس چه خبره!

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۴:۰۹

از این که خود ساختمان بنده رو طبق قانون دادند و شما الان نمیدونم با چه حسابی از بی قانونی حرف میزنید نمیدونم دقیق اعداد و ارقام بنر نوشته شده در شهرسازی را ولی بر اساس متراژ ساختمان و عرض معبر بود.و این یعنی قانون.من از این ناراحتم که من قانون را دیده ام و در شهرسازی هم این تراکم نسبی نصب شده است ولی شما ندیده حرف میزنید.افسوس میخورم به شما

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۳:۱۸

شهرباید به چند محدوده کم تراکم و متوسط تراکم و پرتراکم تقسیم بشه ولی تو میانه همه جا پرتراکم تعریف شده یعنی اگه متراژ خونت جا بده تو هر منطقه ای میتونی حتی ۳۰ طبقه هم بسازی ولی شهر باید به محدوده کم تراکم و متوسط تراکم و پرتراکم تقسیم بشه با توجه به موقعیت شهر این تقسیم بندی میشه ولی میانه همه جا پرتراکم تعریف شده این اشتباه بزرگ شهردار میباشد

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۲:۵۸

چه خوب تر می شد شما میفرمودید از چه ناراحت شده اید و چرا به شما برخورده؟

و عالی می شد اگر بیشتر از قانون و نقض قانون می گفتی....

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۲:۵۷

البته دقیقا اعتراض و استدلال شما را متوجه نشدم، به جای این برخورد و  پرداختن به جمله های فلسفی و این حرف ها نظرتان را بفرمایید، قرار نیست همه 30 طبقه بسازند چون هرکسی از این پول ها ندارد و معمولا بساز بفروش ها در پی بلند مرتبه سازی هستند و البته هرکس آزاد است راه کسب رزی حلاللش را انتخاب کند اما باید حق و حقوق دیگران رعایت شود و حق و حقوق در قانون مشخص شده.

 

کسی هم مانع شما نشده، حقوقت را بگیر بعد توانستی 30 طبقه که سهل است 300 طبقه بساز....

 

البته حضرت علی (ع) حدیثی دارند در رابطه با انباشته شدن ثروت که اگر توانستید پیدایش کنید و مطالعه بفرمایید.

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۲:۵۵

چه خوب.مشکل این شهر میدونید چه؟ کسایی که خودشون قانون رو نمیدونن میان میگن قانون نقض شده و وقتی بپرسی برادر من اصلا قانون چی میگه میگن همونی که من میگم!

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۲:۴۷

با این حساب که شما میگید باید ما هم میتونستیم به جای ۳ طبقه ۳۰ طبقه بسازیم‌.تا حالا به شهرسازی راتون افتاده؟سمت راست ورودی با متراژ و عرض خیابان و کوچه طبقات تعیین میشه این چیه دقیقا؟؟اگر اینطور که شما دو تا جمله فلسفی خوندی داری میایی مینویسی پس ما هم باید حقمونو بگیریم و ۳۰ طبقه بزنیم!

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۲:۴۶

همه این مسائل در قوانین شهرسازی پیش بینی و راه جلوگیری از نابسامانی ارائه شده اما دریغ از اجرای قانون

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۲:۴۳

از یادآوری ارزشمندتان ممنونم، و البته اگر قانون و مقررات اجرا شود پیش بینی این مسائل شده اما متاسفانه با کوته بینی گفته می شود خوب این ساختمان هم ساخته شود، چه اشکالی دارد؟

اما فکر نمی کنند حتی اگر الآن اشکال و ایرادی نداشته باشد در آینده منشا صدها ایراد و اشکال و نابسامانی خواهد بود...

 

و البته اگر به جای بلند مرتبه سازی شهر گسترش داده شده بود امروز می توانستیم شاهد چند محله و شهرک جدید و زیبا با خیابان های استاندارد باشیم اما متاسفانه با بی تدبیری شهرک های جدید هم پیشاپیش دچار بحران سایر نقاط شهر می گردد.

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۲:۴۰

از توجه و دقتتان ممنونم

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۲:۳۶

حالا همه اینها کنار درجمع کلی خونه ویلایی یه آپارتمان رفته بالا تراکم شهر مشخص نشده خیلی بده

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۲:۱۹

این آقایان فکر همه چیز رو کردن!!!!
فکر کنین چند سال بعد که بخوان این ساختمان های بلند مرتبه رو تخریب کنن چه بلایی سر شهر خواهد آمد
میتونستند شهر رو گسترش بدن ولی شهرداری برای اینکه خدمات برای مناطق شهری جدید ارائه نده و پول خوبی از طریق تراکم بدست بیاره مجوز ساخت بلند مرتبه داده.
هیچکسی نمیتونه این خطا رو نادیده بگیره وکتمان کنه
خطا
خطا
خطا
برای شهر خوبم میانا متاسفم

۹۵/۱۰/۱۲ ۱۲:۰۸

و چه زیبا نوشت:

قانون میدان نیست که دورش بزنید، قانون عهد و پیمان است تا حق، ناحق نشود.

 

اخبار روز