کد خبر: ۱۶۴۲۰
۱۷۷۶ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

بهره‌برداری از بخش احیای هفت طرح فولادی کشور در سال آینده

۱۳۹۲/۸/۲۱
۱۸:۲۱


بهره‌برداری از بخش احیای 7 طرح فولادی در سال آینده
به گفته وی، اجرای 7 طرح فولاد استانی با ظرفیت 800 هزار تن نیز از جمله پروژه‌های سازمان توسعه معادن است که برخی از این طرح‌ها با مشکل تأمین آب، برق و یا حمل و نقل روبرو هستند.
رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن با بیان اینکه بخش احیای 7 طرح فولادی بین 60 تا بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: از نیمه دوم سال آینده، بخش فولاد اسفنجی این طرح‌ها به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: بخش فولاد‌سازی 7 طرح فولادی نیز که مدت‌ها کار آن متوقف بود، با مذاکره بین ایران و طرف چین در حال اجرایی شدن است.
وی تصریح کرد: حدود 50 روز پیش قرارداد تأمین مالی 7 طرح فولادی به ارزش یک میلیارد و 800 میلیون یورو با طرف چینی امضاء شد و اولین ال‌سی شرکت فولاد سپید‌ دشت نیز توسط بانک صنعت و معدن گشایش یافته است.
وی افزود: در مورد نرخ ارز نیز برای 7 طرح فولادی باید اصلاحاتی انجام شود تا گشایش اعتبار صورت گیرد.

16 واحد اقتصادی، متقاضی سرمایه‌گذاری در 7 طرح فولادی
کرباسیان با بیان اینکه داستان تاریخی 7 طرح فولادی به سمت فولاد‌سازی خواهد رفت، افزود: فراخوان سرمایه‌گذاری در این بخش صادر شده و 16 واحد بزرگ اقتصادی تقاضای حضور در این سرمایه‌گذاری را داشته‌اند.
وی تأکید کرد: 65 درصد سهام این طرح‌ها واگذار می‌شود و بین 20 تا 35 درصد سهام 7 طرح فولادی نیز در اختیار ایمیدرو خواهد بود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز