کد خبر: ۱۰۸۶۰۱
۲۳۲ بازدید
۴ دیدگاه

رکورددار کوه نوردی و پله نوردی تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان میانه

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی میانه، صبح امروز جمعه ۲۵ تیرماه ۱۴۰۰، به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی(۲۹ – ۲۲ تیرماه) مصادف با چهل و یکمین سال تاسیس سازمان بهزیستی؛ بهزاد سلامی رکورددار کوه نوردی و پله نوردی معلولین کشور، با همراهی محمدرضا جروقی رییس اداره بهزیستی شهرستان میانه، مسیر ۶ کیلومتری(رفت و برگشت) را پیمود. محمدرضا جروقی با اهدای لوح سپاس، برای سلامی در میادین ورزشی آرزوی موفقیت نمود.

بهزاد سلامی متولد شهریور ماه ۱۳۶۰ ، تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان میانه بوده و در حال حاضر عضو تیم کوهنوردی و پله نوردی معلولین(ضایعه نخاعی)کشور می باشد. وی در سن نوجوانی به دلیل علاقه به ورزش، وارد رشته وزنه برداری شد و در سن ۱۷ سالگی موفق به کسب مدال نقره نایب قهرمانی جوانان کشور در این رشته شد. سلامی بعدها به دلایل شرایط جسمانی، به ورزش کوهنوردی و پله نوردی معلولین روی آورد‌ و با تلاش های شبانه روزی، در سال ۱۳۹۴ موفق به فتح قله سهند به ارتفاع ۳۷۰۷ متر و دریافت مدال طلا شد. وی با فاصله کمتر از یک ماه بعد از فتح قله سهند؛ موفق به فتح قله سبلان به ارتفاع ۴۸۱۱ متر و کسب مدال طلا گردید و با این موفقیت، رکورددار کشور شد.

بهزاد سلامی درسال ۱۳۹۷ به مناسبت روز جهانی معلولین، توانست در زمان ۵۱ دقیقه رکورددار پله نوردی برج میلاد تهران به تعداد ۱۶۹۳ پله و به ارتفاع ۴۳۵ متر شد و مدال طلای این مسابقه را به گردن آویخت. بهزاد سلامی تا دو ماه آینده، جهت فتح قله آرارات به ارتفاع ۵۱۳۷ متر عازم کشور ترکیه خواهد شد. با آرزوی موفقیتهای روزافزون برای ورزشکاران معلول کشور.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز