کد خبر: ۳۷۱۱۶
۶۲۷ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

متن پیام نوروزی معاون استاندار و فرماندار و ویژه شهرستان میانه

متن پیام نوروزی  دکتر  حیدری آزاد، معاون محترم استاندار و فرماندار و ویژه شهرستان میانه بدین شرح است:

به نام نگارگر بهار

سلام

میانه، ویترین آذربایجان را بِنگر؛ باز هم عطر بهاران همراه با نسیم دل انگیز و چلچله ها از دامنه های بزقوش کندوان به راه افتاده، از فراز آبشار رمیده و مسحور کننده بلوکان ترکمانچای گذشته و به هوای گندمزاری های همیشه طلائی کاغذکنان در کوهپایه های قافلانکوهِ باشکوه پیچیده است. دوباره خدای خوش خُلق و دست و دل بازِ دروازه آذربایجان بذرهای پر برکتِ آفتاب را در مسیر قزل اوزنِ تاریخ ساز می پاشد و مردمان میهمان نواز این کهن دیار دگرگون و شادمان گشته اند.

کمی دورتر از پردلیس، آن پیر پُل ایپک یولو(جاده ابریشم)، کاروانسرای زیبا و ابریشمین جمال آباد کاغذکنان در میان گندمزارهای طلائی، منتظر آن خسته های راه، و هنوز پل دختر، پُرعظمت در میان درّه های قافلانکوهِ عزیز با خاطرات رود خروشان و هیاهوی رهسپاران دلخوش است، قلعه دختر؛ شکوهمندترین قلعه برفراز صخره های عظیم قافلانِ بهارانگیز پابرجا، و هنوز بیست و سه چشمه ی پُل خاطره انگیز قرانقو، رو به افق، نخستین نگهبانِ عزیزان شهر است. چشم و دل مسافران عزیز کرده به نقش و نگارِ خیره کننده ی مسجد سنگی ترک، حیران گشته و قلعه تاریخی نجف قلی خان، بی طاقت و خسته در میان محلّه های قدیمی، همچنان دلتنگِ صدای پا و پچ پچ رهگذران و صمیمیّت های قدیمی ست. باری، اینک که از میان برفهای آب شده بر فراز کوههای بلند ترکمانچایِ تاریخی، پاورچین پاورچین بهار رسیده و فاخته های عاشق به نیابت از افتخارآفرینان خاکِ پاکِ آذربایجان بزرگ، در ورودی شمالغرب کشور زائران و نوروزیان عزیزکرده را نخست به بقعه حضرت امام زاده اسماعیل(ع) فرا می خوانند، بنده نیز بعنوان خدمتگزار این خاک مقدس و نماینده عالی دولت محترم تدبیر و امید در شهرستان ویژه میانه، عید بزرگ و نوروز ایرانی را به تمامی هموطنان متدیّن، با غیرت و وطن پرست علی الخصوص میانه ای های فرهیخته و شرافتمند که شهدای زینبیه و ثارا... نماد و نشانی از پاکی سرشت و تعصب شان به کشور اسلامی مان است، تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

امید و آرزو دارم که سال پیش رو، سالی پر برکت و نیکو در سایه سار مهر و محبّت حضرت احدیّت، عنایت و وساطت ویژه حضرت امام زمان(عج) و همراه با تداوم اقتدار و زمامداری شایسته رهبر معظم انقلاب در رأس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای هم میهنان عزیز و به ویژه میانه ای های گرانقدر باشد.

                                                                                      اسماعیل حیدری آزاد

                                                                 معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۱/۴ ۱۴:۵۶
همراه تک تک کلمه های پیام ایشان میانه را دوست داریم و آروز می کنیم همراه با مردم میانه در سال 94 با دیگر در کنار غول های بزرگ صنعت و تجارت نام ایران و پرچم پرافتخار آن را به عنوان نماد موفق جهان اسلام در رفیع ترین جایگاههای جهانی به احتزاز در بیاوریم

اخبار روز