کد خبر: ۳۴۴۶۶
۲۹۶۰ بازدید
۳ دیدگاه (۳ تایید شده)

زیرگذر با زیرگذر فرق فاکوئل!

۱۳۹۳/۱۱/۱۵
۲۱:۰۶

مطلبی در مورد زیرگذرهای نامناسب و ناامن شهرمان که توسط آقای رامین مهاجری درج گردیده بود را مشاهده نمودم که ایشان به نکته خوبی اشاره کردند؛ به جان همشهریان، به اینکه ممکن است جغد شوم مرگ نگاهش را سمت یکی از این عابرین خیره کند!

اما ! 

اما جالب اینجاست که آقای مهاجری و بنده و شما و دیگران و خود شهردار محترم، این آب روهای زمان های قدیم را " زیرگذر " می دانند و حتی در تابلوهای راهنما نیز با اعتماد به نفس تمام نوشته شده " زیرگذر فلان " و اینکه همه مان باورمان شده که اینها زیرگذر هستند و زیرگذر چیزی غیر از اینها نیست!

چنین شد که یاد سریال شب های برره ساخته مهران مدیری افتادم که دو نکته از مطالبی که خدمتتان عرض کردم در این سریال مشاهده شد!

اول اینکه اهالی برره به جمله " فرق می کند " می گفتند " فرق فوکوله " و یا " فرق فاکوئل " ! 

سیامک انصاری از مهران مدیری پرسید " فرق فاکوئل" دیگه چیه؟ و او در پاسخ گفت: " چیزی که کم فرق کند " فرق فوکوله " و اگر تفاوت بسیار زیاد باشد " فرق فاکوئل " بکار برده می شود!

نکته دوم اینکه برره به دو قسمت بالا برره و پایین برره تقسیم شده بود که روزی یکی از اهالی پایین برره به مهمانی بالابرره ای ها نائل می شود و در آن میهمانی غذایی به وی می دهند که با تعجب می پرسد: اسم این غذا چیست؟ میگویند: ماهی .

باز هم با تعجب می گوید: من تا الان فکر میکردم آن خرچنگ های رودخانه که از بالابرره به سمت پایین برره می آمد و می خوردیم ماهی هستند و مردم ما به آن خرچنگ می گفتند ماهی !

حالا ما هم فکر می کنیم و باور کردیم و قانع شدیم که این ها زیرگذر هستند که ما داریم! 

نه دوستان عزیز!  زیرگذر با زیرگذر فرق فاکوئل!

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۱۱/۱۶ ۱۲:۳۰
این مسیر ظلم اباد واقعا افتضاحه کاش زیر گذری روگذری تله کابینی خلاصه یک کاری بکنند .2میلیارد کسری شهرداری کجاخرج شده
۹۳/۱۱/۱۵ ۲۱:۴۴
آفرین از مطلب خوبتان. باید منتظر حرکت و جنبش مجموعه شهردار نه تنها در این زمینه بلکه مشکلات فراوانی دیگری که گریبانگیر این شهرستان شده، نشست.
۹۳/۱۱/۱۵ ۲۱:۱۹
اگر به آخر گزارشم دقت کنید...نوشتم پل زیرگذر نه، تونل مرگ !!! یعنی باید بهمراه واحد زیباسازی، یک شعبه از فرهنگستان ادبیات فارسی به مجموعه شهرداری اضافه بشه تا فرق زیرگذر و تونل رو هم برایشان سوا کنه! الیته کاربری اینجا آبرو و کانال فاضلاب هست تا زیرگذر. دلم گرفت عکسهای زیرگذر شهرهای بعدی رو بردار .

اخبار روز