کد خبر: ۹۲۲۷۰
۳۷۹ بازدید
۲ دیدگاه

کتاب نقاشی تخصصی خودرو از سوی مدرس دانشگاه آزاد اسلامی میانه تألیف شد

it5w_full-page-photo.jpg

 

خبرگزاری آنا: کتاب «نقاشی تخصصی خودرو» از سوی مهندس محمدرضا عبدالهی مدرس رشته مکانیک خورد دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه تألیف و به چاپ رسید.

محمدرضا عبدالهی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری‌ آنا از میانه اظهار کرد: «نقاشی خودرو شغلی است که فرد، خودروهایی مانند ماشین، اتوبوس و کامیون را نقاشی و رنگ می کند. این نقاشی ممکن است به بخش های داخلی محدود شود و یا اینکه خوردگی و آسیب های خارجی را نیز دربرگیرد.»

وی با بیان اینکه در نقاشی خورد، حس مسئولیت پذیری یکی از ارکان اصلی این تخصص می باشد افزود: «پیش از نقاشی خودرو باید وظایف مختلفی را انجام داد تا خودرو برای نقاشی آماده شود، از چگونگی انجام کار و تکنیک‌ ها اطمینان حاصل کرده و کسب تجربه و حفاظت محیط کار و رعایت آن از دیگر ملزومات این حرفه است.»

وی گفت: «این کتاب شامل 6 فصل است که در هر فصل آن موضوعات مختلف شامل اطلاعات مفید همراه با توصیه ها و تجربه های شخصی نگارنده در سازمان تربیت مربی، پژوهش های فنی و حرفه ای و باشگاه پژوهشگران جوان بوده که جداگانه و مفصلاً توضیح داده شده است.»

مدرس واحد میانه بیان کرد: «تجربیاتی که حاصل تلاش چندین ساله و کسب مهارت های علمی، کسب مدال طلای المپیاد کشوری و کسب رتبه دوم ذخیره تیم ملی المپیاد جهانی در رشته نقاشی خودرو است.»

عبدالهی ادامه داد: «با مطالعه این کتاب خواننده می تواند به صورت تخصصی نقاشی خودرو را یاد گرفته و در صورت لزوم از آن استفاده نماید.»

کتاب نقاشی تخصصی خودرو در انتشارات اساتید دانشگاه در 316 صفحه و در 6 فصل فرآیند رنگ آمیزی خودرو در کارخانجات، آموزش و نحوه پاشش رنگ تعمیری، سپرهای پلاستیکی خودرو، احیای رنگ خودرو، راهکارهای تشخیص رنگ شدگی خودرو و ایمنی در نقاشی خودرو به چاپ رسیده است.

محمدرضا عبدالهی متولد 1375، دانش ‌آموخته مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه تبریز و دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه است. وی مقالات متعددی در زمینه نقاشی خودرو در همایش ‌های علمی ارائه کرده که مجموعه تجربیاتش در کتابی تحت عنوان «آموزش گام به گام نقاشی خودرو» که در سال 1397 توسط انتشارات طراح چاپ و به بازار کتاب عرضه شد.

عبدالهی پس از کسب رتبه اول استانی در مسابقات المپیاد ملی مهارت در رشته نقاشی خودرو وارد مسابقات کشوری شد و تا بالاترین مراحل پیش رفت؛ به طوری که پس از کسب مدال طلای کشوری در سال 96 (مرکز آموزش تخصصی مهارت و فناوری خودرو 9 دی ایران- کره‌جنوبی) به اردوی مسابقات جهانی وارد و نفر ذخیره تیم ملی اعزامی کشور در المپیاد ملی مهارت در رشته تخصصی خود بود.

79l5_img_8629.jpg

وی هم‌ اکنون ضمن تدریس در سازمان فنی ‌و حرفه‌ ای کشور و دانشکده فنی ‌و حرفه ای پسران و دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در رشته ‌های مکانیک، متالورژی و نقاشی خودرو فعالیت می‌ کند و همچنین عضو بنیاد ملی نخبگان و باشگاه پژوهشگران جوان نیز است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز