کد خبر: ۴۸۷۳۰
۶۰۸ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

امام جمعه میانه:

برخورد نامناسب با اجساد و مجروحان حادثه منا ، ننگ را برای دولت عربستان تا ابد برجاگذاشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی ستاد برگزاری نماز جمعه میانه حجت الاسلام و المسلمین حامدی امام جمعه شهرمیانه در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه با تسلیت فرارسیدن ماه محرم، گفت: محرم از مهمترین ماه های اسلامی بوده که به جامعه حیات و به مسلمانان تحرک خاصی می بخشد.

وی بیان کرد: برپایی باشکوه مجالس ذکر و عزاداری در ماه محرم در روایات متعدد مورد تاکید قرار گرفته است.

امام جمعه میانه اظهار کرد: محرم و سوگواری در این ماه دارای آثار، برکات، فضایل و فواید چشمگیری است که از مهمترین آنها می توان به دگرگونی روح، تزکیه نفس، آمادگی برای دریافت حقایق معنوی، ایجاد روحیه آزادی خواهی و حقیقت جویی و تقویت اتحاد بین مسلمانان اشاره کرد.

حامدی عنوان کرد: یکی از مهمترین اهداف قیام عاشورا حفظ دین مبین اسلام و احکام الهی بود و درس های عبرت آموز قابل توجهی نیز در این قیام سرنوشت ساز وجود دارد.

خطیب جمعه میانه با اشاره به اینکه خانواده اولین رکن تشکیل اجتماع است، افزود: با گسترش و توسعه ارتباطات جهانی اگر نهاد خانواده با هم و در کنار یکدیگر نباشند، آسیب پذیری آنان افزایش می یابد.
وی ادامه داد: یکی از راههای حفظ قدرت و تضمین سلامت خانواده ها در کنار هم بودن فرزندان و پدران و مادران است.
امام جمعه شهرستان میانه با اشاره به تاکید اسلام و روایات اسلامی بر ارزش و اهمیت خانواده، شان نزول سوره العطا را اهل بیت پیامبر گرامی اسلام(ص) ذکر کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حامدی با بیان اینکه افزایش سن ازدواج در جامعه نگران کننده است، خاطرنشان کرد: در جامعه کنونی با بالارفتن سن ازدواج، میزان فساد در جامعه که خود یکی از موارد آسیب های اجتماعی به شمار می رود، افزایش یافته و فرد به سمت اعمال غیر اخلاقی پیش می رود.

وی گفت: فراهم نمودن امکانات ضروری برای زندگی، فرهنگ سازی در راستای ازدواج آسان و همچنین آسان گرفتن شرایط ازدواج توسط خانواده ها می تواند مواردی باشد که موجب تشویق جوانان به امر ازدواج باشد و در کنار این موارد پشتیبانی های مسئولین نیز می تواند از مهمترین راهکارهای پایین آوردن سن ازدواج در جامعه محسوب شود.

امام جمعه میانه با اشاره به آماری تاسف بار از کمیته امداد امام خمینی (ره) میانه مبنی بر اینکه ۹۹۹ دختر دم بخت در میانه به علت نداشتن جهزیه ازدواج نکرده اند، افزود: در همین راستا ۱۷ جهزیه که از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) و صندوق خیریه حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان تهیه شده اند، بعد از نماز به خانواده های نوعروسان نیازمند اهدا می گردد.

حامدی بابیان این که سوء مدیریت دولت ال سعود عامل اصلی فاجعه منا بود چندین اقدام را ضروری دانست و افزود : باید کمیته حقیقت یاب با حضور کشورهای اسیب دیده برگزار شود،دادگاه های بین المللی مسببان اصلی این حادثه غم باررامجازات کنند،برای خلع آل سعود از مدیریت حج اقدام و بارسانه ها و مطبوعات و فضاهای مجازی که حج را زیرسوال می برند برخورد جدی شود.

وی به اتفاقات و رفتار آل سعود بعد از فاجعه منا اشاره کردگفت : بی احترامی و برخورد نامناسب با اجساد و مجروحان این حادثه ننگ را برای دولت عربستان تا ابد بر جا گذاشت.

www.miyaneh-adineh.ir

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز