کد خبر: ۴۹۱۶۳
۵۹۸ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

امام حسین(ع) به ما آموخت نه با دشمن وارد مذاکره شویم و نه از او بترسیم.

حجت الاسلام والمسلمین حامدی امام جمعه شهرمیانه در خطبه های نماز جمعه این هفته افزود: حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به ما آموخت نه با دشمن وارد مذاکره شویم و نه از او بترسیم بلکه در مقابل تمام قدرتهای شیطانی با عزت تمام ایستاده و هیبت پوشالی آنها را بشکنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد برگزاری نماز جمعه میانه، حجت الاسلام والمسلمین حامدی امام جمعه میانه در خطبه های نماز جمعه این هفته افزود: امر به معروف بدان معنا است که گام نخست تحقق این فریضه الهی احساس مسئولیت و انجام آن با زبان است.وی گفت: در ذات این فریضه مهم تبیین احکام الهی و ارشاد نهفته است، مهم نیست افراد در چه جایگاه و رتبه و مقامی بسر می برند بلکه مهم آن است که در جایگاه خود ابتدا مردم را امر به معروف و سپس نهی از منکر کنند.خطیب جمعه میانه افزود: در مرحله دوم، تحقق امر به معروف و نهی از منکر باید دارای تشکیلات باشد و آمران به معروف و ناهیان از منکر به صورت دستوری با کسانی برخورد کنند که ناهنجاری اجتماعی در جامعه ایجاد کرده اند.وی ادامه داد: حضرت امام حسین(ع) با این قیام به ما درس اخلاق آموخت و یاد داد تا مرگ و شهادت در راه خدا را برای خود افتخار و زندگی با ظالم را مایه خفت و آبروریزی بدانیم.خطیب جمعه میانه گفت: حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به ما آموخت نه با دشمن وارد مذاکره شویم و نه از او بترسیم بلکه در مقابل تمام قدرتهای شیطانی با عزت تمام ایستاده و هیبت پوشالی آنها را بشکنیم.

حجت الاسلام حامدی با اشاره به فرارسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش، افزود: اسلام دینی است که در وهله اول به جنبه ‏های روحانی و معنوی انسان توجه دارد اما به همان اندازه به آمادگی و تربیت جسم نیز عنایت دارد.

وی اظهار کرد: در روایات اسلامی صریحاً به ورزش کردن دستور داده شده چرا که طبق تاکیدات اسلام، عقل سالم در بدن سالم است.

وی تحولات کنونی در فلسطین و مقاومت مردم و جوانان در اراضی اشغالی را مؤید رویش انتفاضه نوین در واکنش به تجاوزات صهیونیست ها دانست و خاطرنشان کرد: محور مقاومت در منطقه اجازه نخواهد داد موضوع فلسطین و به واسطه جنایات تکفیری ها در منطقه به حاشیه رانده شود و بی تردید تا چند سال آینده شاهد محو رژیم جنایتکار صهیونیستی از صحنه روزگار خواهیم بود.

حامدی، انصراف و انحراف افکار عمومی در میان ملت مسلمان و کم رنگ ساختن باورها و اعتقادات دینی مردم را از جمله اهداف و برنامه های در حال اجرای استکبار جهانی عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حامدی با اشاره به اصرار مقام معظم رهبری در خصوص طی روند قانونی برجام در کشور، افزود: مهم ترین دغدغه تمامی دلسوزان نظام و انقلاب در این راستا، عدم سوء استفاده از مذاکرات هسته ای از سوی کشورهای غربی است.

وی تمامی مسئولین داخلی را بر گوش فرا دادن و عمل به بیانات مقام معظم رهبری(مد) توصیه کرد و اظهار داشت: حساسیت های موجود در داخل کشور را در راستای شناساندن اهداف شوم دشمن و بستن راه های نقوذ آنان است.

وی همچنین با اشاره به آغاز هفته تربیت بدنی بر ضرورت توجه به ورزش های همگانی در سطح جامعه تاکید کرد و افزود: توجه بیش از اندازه به ورزش حرفه ای نبایستی موجب کم رنگ شدن روحیه پهلوانی در میان ورزشکاران گردد.

همچنین در بین الصلاتین بیانیه صادره از سوی ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان قرائت گردید.

خبرنگار: محمد زینالی

www.miyaneh-adineh.ir

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز