کد خبر: ۴۹۵۲۷
۵۹۳ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

امام جمعه میانه از بدحجابی برخی بانوان در عزاداری امام حسین (ع) به شدت انتقاد کرد.

امام جمعه میانه در خطبه های نماز عبادی سیاسی امروز 1 آبان خاطر نشان کرد: مجلس عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع)گنجینه گران بها و سرمایه بزرگ برای امت اسلامی بویژه تشیع است که به نحو شایسته باید از آن استفاده کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد برگزاری نماز جمعه میانه، حجت الاسلام والمسلمین حامدی امام جمعه شهرمیانه در خطبه های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه امروز شهرستان میانه ضمن تسلیت فرارسیدن ایام محرم الحرام در جمع نمازگزاران، افزود: هدف از برگزاری مجالس حسینی و تجلیل از حضرت سید الشهدا(ع)، احیای شعائر الهی، ابراز محبت به اهل بیت(ع)، کسب تربیت و معارف اسلامی و بیداری جامعه اسلامی است.امام جمعه میانه  برلزوم بصیرت افزایی جامعه تاکید کرد و افزود: هرچه داریم از برکت امام حسین و عاشوراست و اگر از حضرت عباس بدرستی درس بگیریم هیچ خطری جامعه را تهدید نخواهد کرد.حامدی دشمن شناسی را برای جامعه اسلامی مهم دانست و اظهار کرد: دشمن نمی تواند با ملت حسینی روبرو شود زیرا امام حسین(ع) جان خود را برای این داد که مردم از جهالت بیرون بیایند و دشمن خود را بشناسند. خطیب جمعه میانه، دو عامل قدرت و دنیا طلبی خواص برای جامعه را خطرناک خواند و بیان کرد: این عوامل خواص جامعه را دچار لغزش می کند و باعث می شود تا توده مردم به دنبال آنان راه بیفتند و فریب بخورند.وی تنها راه مقابله با استکبار جهانی را استقامت ملت خواند و گفت: تا زمانی که به ارزش های اسلامی پایبند باشیم، ازمظلوم دفاع و آزادی و عزت خود را حفظ کنیم، دشمن از ما دست بردار نیست.امام جمعه میانه دفاع از مردم مظلوم را وظیفه جامعه اسلامی دانست و افزود: ملت عزت خود را فراموش نمی کند و سال هاست با تحریم ها ساخته است و دفاع از مردم سوریه، لبنان و حزب الله برای تامین منافع ملی ایران اسلامی است که دشمن را نگران کرده است.

وی از وضعیت نامناسب حجاب بانوان در جریان عزاداری های امام حسین (ع) در میانه به شدت انتقاد کرد.حامدی گفت: زنان بدحجاب با آرایش غلیظ به دیدن هیات های مذهبی می روند و هیچ کس نیز تذکری به آنان نمی دهد.امام جمعه میانه تصریح کرد: برادران ما در ستاد امر به معروف و نهی از منکر زحمات بسیاری می کشند و جلسات بسیاری برگزار می کنند اما برگزاری جلسه صرف در یک اتاق دربسته نمی تواند امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه پیاده کنند.حجت الاسلام حامدی خاطر نشان کرد: سرپرستان هیات ها، مسوولان نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر امام جمعه و تمامی دستگاه های مرتبط بایستی کارهای عمیقی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر انجام دهند.امام جمعه میانه همچنین تأکید کرد: خرافات در حال جایگزینی واقعیات است و بسیاری از مسایل ما به ویژه در نوحه خوانی ها و گفتارها به بیراهه رفته اند و باید کنار گذاشته شوند.

وی خواستار توجه مردم به بحث خون دهی در ایام محرم  و همچنین فرهنگ سازی هیئات در راستای این سنت حسنه بر لزوم نام بردن از خیرین و افرادی که احسان و نذر خود را به این شکل بجا می آورند شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حامدی با اشاره به سالروز تصویب لایحه کاپیتولاسیون در سال ۱۳۴۰ در ایران و سخنرانی امام راحل در این باره، گفت: افشاگری امام افتخار بزرگ برای ملت ایران است که باعث لغو این قرارداد و رسوایی دشمنان شد.

حامدی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: رهبر معظم انقلاب برای موافقت خود با برجام بعضی از نکات و مطالب را در نامه ای به رییس جمهوری بیان کردند.

وی با اشاره به اینکه باید مراقب مکر آمریکا در این زمینه باشیم اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی نیز دغدغه هایی را در مورد برجام داشته و مواردی را در این رابطه به تصویب رسانده است.

خطیب جمعه میانه گفت: همچنین شاهد دغدغه های شورای عالی امنیت ملی نیز بودیم و رییس جمهوری هم در پاسخ به نامه رهبری بر مراقبت و دقت در اجرای برجام تاکید کرد.

وی افزود: همه کسانی که در این رابطه به دلیل داشتن دغدغه، موافقت و مخالفت خود را عنوان کردند و همه آنها برای خدا بوده، اکنون باید مراقب باشند و همچنین دستگاه های ذیربط مواظبت کنند تا ملت ایران در این کار بزرگ سربلند بیرون آید.

امام جمعه میانه با اشاره به حادثه دلخراش منا و مفقودی حال حاضر ۳۶ نفر از حجاج ایرانی در این فاجعه، یادآور شد: این حادثه دلخراش هیچ گاه از ذهن ملت ایران فراموش نمی شود چرا که عربستان سعودی با دلارهای نمی گذارد صدای کسی درآید و موضع قاطع رهبری در خصوص این فاجعه تسلی بخش ملت ایران می باشد.

حامدی در بخشی از سخنانش با تاکید بر اقتصاد مقاومتی اضافه کرد: دولت در این برهه زمانی که برجام به تایید مقام معظم رهبری، شورای نگهبان و تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است باید با قوت و با تکیه بر نیروی مردمی و منابع داخلی کشور برنامه ریزی برای جذب سرمایه خارجی، پشتیبانی از تولیدکنندگان و صادرات را در دستور کار قرار دهد.

سالروز شهادت مصطفی خمینی، روز تجلیل از اسرا و مفقودان و اعتراض و افشاگری امام خمینی(ره) علیه قانون کاپیتولاسیون از دیگر محورهای نماز جمعه این هفته میانه بود.

 

خبرنگار: محمد زینالی

 

www.miyaneh-adineh.ir

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز