کد خبر: ۴۹۹۰۳
۴۳۸ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

امام جمعه میانه:

حضور ایران در مذاکرات وین برای حل بحران سوریه،نشانه قدرت و نفود نظام اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد برگزاری نماز جمعه میانه، حجت الاسلام و المسلمین حامدی امام جمعه میانه در خطبه های عبادی سیاسی جمعه 8 آبان ماه 94 ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، افزود: در ادامه ی بحث های گذشته نهج البلاغه بخش سوم کلمات حکمت آمیز امیر مومنان علی (ع) حکمت 372 برای این جلسه از خطبه امروز انتخاب شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حامدی گفت: امام علی علیه السّلام خطاب به جابر بن عبداللّه انصاری فرموده اند: ای جابر، دین و دنیا بر چهار پایه استوار است: دانایی که دانش خود را به کار گیرد و نادانی که از آموختن سر باز نزند و بخشنده ای که از بخشش بخل نورزد و ناداری که آخرت خویش به دنیا نفروشد. پس آنگاه که دانا، دانش خود را ناچیز انگارد نادان هم از آموختن سر باز زند، و آنگاه که ثروتمند از احسان و انفاق بخل ورزد نادار نیز آخرت خویش به دنیا فروشد. ای جابر، آن که نعمتهای الهی بر او زیاد شود نیازهای مردم بدو گسترش یابد، پس آن که به خاطر خدا انجام وظیفه کند ثروتش بیمه گردد، و آن که دست رد به سینه فقیران زند در معرض زوال و فنا قرار گیرد.

همچنین امام جمعه میانه گفت: حضور ایران در مذاکرات وین برای حل بحران سوریه، نشانه قدرت و نفود نظام اسلامی است.

حجت الاسلام حامدی ادامه داد: امروز قدرت و نفوذ ایران در منطقه به اندازه ای رسیده که از کشور ما برای نشست حل بحران سوریه دعوت می شود.

برای مشاهده کامل خبر به لینک زیر مراجعه نمایید...

www.miyaneh-adineh.ir

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز