کد خبر: ۸۲۷۷۶
۶۹۰ بازدید
۱۲ دیدگاه

افطاری تکرار ناشدنی مفاخر میانه +فیلم

۹۷/۳/۲۲
۱۶:۵۱

این فیلم را که امروز دیدم هوای گریه کردم. چون هوای استاد بهرام سارنگ را کردم که رخت از میان ما بربست. دلم هوای پروفسور امینی را کرد که پیش فرشته های خدا رفت. دلم برای آشیق بولود تنگ شد که اکنون در 85 سالگی نمیتواند ساز آذربایجان را طنین بیاندازد. هوای استاد محمود طلوعی را کردم که برای همیشه از میان ما پرواز کرد.

افطاری شهریور 89 در منزل استاد شمس خلخالی با حضور نامداران و مفاخر میانه: پروفسور امینی, استاد اجلی, استاد سارنگ, استاد شاهد, استاد آشیق بولود, استاد امیرعطایی، استاد محمود طلوعی و عزیزانی چون قاسم مهداد و یحیی رایگانی و عباس سجادی و دیگران.

شاید روزی دوباره مفاخر میانه را گرد هم آورم لیکن دیگر آن افطاری نخواهد شد.

لینک فیلم بداهه خوانی استاد سارنگ با آشیق بولود در کانال صدای میانه

 

**********************

 

خبر مرتبط در سایت قدیمی صدای میانه(کلیک کنید)

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۳/۲۶ ۱۴:۰۷

سلام به دوستان عزیز و همشهریان عزیز و ببینید همه افراد این تصویر از هزاران تن میانه ای تهران نشین برای زادگاه خود مفید بودن ولی بعضی‌ها دارن با تاختن به مفاخر خود هم خود زنی میکنند و هم داشته های دیگران را به نام خود مصادره می کنند ..
رفتگان این راه دراز را خدا رحمت کنه و تمامی بازماندگان را عمر طولانی و با عزت عنایت کند

۹۷/۳/۲۳ ۱۹:۳۲

من یکی از کسانی هستم که همیشه لایک منفی میزنم حتی اگر در مورد خدا باشه چون نمی خوام سر به تن صدای میانه باشه.

۹۷/۳/۲۳ ۱۱:۲۲

اینها در حد مفاخر ملی هستند.

۹۷/۳/۲۳ ۱۱:۰۶

جناب آقای مهندس نایبی سلام : خداوند را شاهد می گیرم نمی خواستم از شما تعریف کنم چون خودتان می دانید که چقدر قلبا دوستتان دارم ولی باید عرض کنم خداوند شما را حفظ کند ماها که نمی بینیم انشاله سالهای سال زنده باشید. شما تاریخ آذربایجان و یکی از افتخارات بزرگ شهرمان هستید آیندگان در مورد شما سخن خواهند گفت .

شمابااین مطلب و موسیقی روح و جسم مان را جلا داده و خاطرات گذشته را زنده کردید خداوند همیشه با زنده بودنتان لطف و عنایت خود را بر شما بیفزاید تا بیشتر به ما و جوانان آینده بیاموزید که اگر تاریخ آذربایجان و شهرمان زنده است به برکت تاریخ نویسانی جوان مثل شماست و مطمئن باشید خدای متعال شما را دوست دارد و موفقیت در این راه از آن شماست .و اما

در جمع این بزرگواران  عزیزان و استادانی دیدیم چون مرحوم محمود طلوعی  که تنها میانه ای بود در حساترین بخش خبر ، آنهم معاونت سیاسی رادیو تلویزیون ملی ایران قبل از انقلاب   فعالیت داشت و سیاست های  ایران و جهان بررسی ، نوشته ،  تفسیر و اجرا می کردو بنده یکی از شاگردان کوچک ایشان در همان معاونت و در همان بخش خبری بودم .

مرحوم پرفسور علی امینی استاد دانشگاهای کشور و پزشکی حاذق که نظام پزشکی کشور امروزه مدیون این میانه ای پنجه طلای زنان زایمان کشور است و برادر عزیز و ارجمندم استاد آواز ایران مرحوم جناب بهرام سارنگ که ایشان هم نه نتها افتخار ما میانه ایها بلکه افتخار  بزرگ آواز کشور بود که خداوند روحشان را شاد فرماید .

وبرای مابقی عزیزان همچون استادان اجلی و قاسم مهداد و عاشق بولوت  بزرگ،، سرور عاشق های کشور ، و سایر بزرگواران که چشمان به جمالشان روشن شد آرزوی توفیق و سلامتی دارم . موفق و موید باشید انشااله ............

۹۷/۳/۲۳ ۱۰:۰۶

حتی در چنین مطلبی هم که هیچ انسان حلال زاده و شیر حلال خورده ای نباید از دیدنش ناراحت بشه می بینی چند تا لایک منفی خورده. چقدر خوب بود آدم این افرادو می شناخت و تحقیق می کرد که چطوری بزرگ شده اند؟

۹۷/۳/۲۲ ۲۳:۴۰

بله. صاحب 70 اثر ماندگار مانند دانشنامه تاریخ و صاحب مجله خواندنیها.

در تصویر نیست و به محض افطار, رفت.

۹۷/۳/۲۲ ۲۳:۲۹

منظورتان از استاد محمود طلوعی آیا همان مورخ است؟ در تصویر بالا کدامیک است؟

۹۷/۳/۲۲ ۲۲:۵۹

تک تک این مفاخر از هزاران بیش هستند. باعث افتخارمان است و از همه بیشتر شما استاد نایبی که برای شهر فراموش شده ما شخصیت داده اید.

۹۷/۳/۲۲ ۲۰:۱۶

زبان قاصر است در برابر عظمت افراد داخل این تصویر.

۹۷/۳/۲۲ ۱۸:۲۷

تکرارخاطرات هرازگاهی تلنگری برروح انسان هست تاقدرهمدیگروباهم بودن رابدانیم. چه دیرمیفهمیم زندگی همان روزهایی بودکه گذشت.

۹۷/۳/۲۲ ۱۷:۱۸

همین جمع هم به همت شما فرزند باغیرت میانه درست شده. زنده باشید.

اخبار روز