کد خبر: ۴۲۳۳۰
۱۱۶۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

اعمال شب اول ماه رمضان

۱۳۹۴/۳/۲۶
۲۳:۳۵

 

                          اعمال شب اول ماه رمضان

 سعی کند ماه را ببیند  چون ماه را دیدرو بقبله دستها به آسمان به ماه   خطاب کند  بگوید : رَبّی ورَبُّکَ الله رَبُّ العالمین اللهمَّ اِهلَّهُ عَلَینا بِالامنِ وَالایمانِوَالسلامةِوش الاسلامَ والمسارَعَةِ الی ما تُحبُّ  وش تَرضی  اللهُمَّ بارک لنا فی شهرنا هذا وَارزقنا خَیرهُ وَعَوّ نهُ وَاَصرف عَنا  ضُرّهُ وَشَرّهُ وَبلائَهَ وَفتنهُ. با خواندن ایندعا  خیر این ماه روزیش می شود .

دوّم : دعاهایی که در کتب وارد شده بخواند

سوم: غسل که تا ماه رمضان دیگر از گناه پاک میباشد و در آن سال خارش بدن نبیند.

چهارم: زیارت امام حسین (ع) که باعث آمرزش است

پنجم: خواندن سورۀ فتح که تا رمضان دیگر از بلا محفوظ ماند

ششم: خواندن دعای جوشن کبیر است و شب اول چند نماز دارد

نماز شب اول رمضان سید ابن طاووس از امام صادق (ع) نقل کرده که فرموده: هر کس شب اول رمضان دو رکعت نماز کند در هر رکعت بعد از حمد سورۀ انعام را بخواند و از خدا بخواهد که او را کفایت کند خداوند او را کفایت می کند از آنچه در این ماه بترسد و او را حفظ کند از آنچه، از بیماریها ودردها که می ترسد (و نماز هر شب را بخواند ).

نماز دیگر کفعمی گوید رسول خدا فرمود: هر کس شب اول رمضان چهار رکعت نماز کند در هر رکعت بعد از حمد  سورۀ توحید را پانزده بار بخواند جز خداوند ثواب آن را کسی نشمارد.

این نماز در شب اول و روز اول آمده ونیز امام صادق (ع) فرمود هر کس نزد داخل شدن رمضان شب یا روز اول دو رکعت نماز کند در رکعت اول بعد از حمد سورۀ فتح و در رکعت دوم بعد از حمد هر سوره که بخواهد بخواند تا سال آینده در حفظ خدا باشد.

                        اعمال روز اول و شبها

1-غسل کند و در آب جاری بهتر است باعث ایمنی از دردها و بیماریهای تمام سال است.

2-کفی از گلاب بر رو  و سر زند موجب رفع خواری و پریشانی و ایمنی از سرماست

3-نماز اول ماه را بخواند و تصدق دهد.(شرح نماز اول هر ماه: دو رکعت است رکعت اول بعد از حمد 30بار سورۀ توحید و در رکعت دوم بعد حمد 30بار سورۀ قدر بخواند) و دعایی که در مفاتیح الجنان آمده بخواند.

منبع:http://doaa.mihanblog.com

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز