کد خبر: ۹۱۳۵۶
۶۰۰ بازدید
۱۸ دیدگاه

شهر هرت - قسمت دوم

۹۸/۷/۱۹
۲۱:۱۳

 

قبلا، خیلی قبل‌تر، نیمچه مطلبی منتشر کردم با عنوان "شهر هرت - قسمت اول" برنامه هم این بود که همینطور شماره دار ناهنجاری‌های مشهودی که در سطح شهر دیده میشه رو منعکس کنم و الی آخر. ولی اون زمان چند کامنت و توصیه دوستان در باب اینکه استفاده از لفظ "شهر هرت" جنبه خوبی نداره و برازنده شهر و شهروندان نیست از ادامه کار منصرف شدم. ولی امروز که بعد مدتها مجال قدم زدن در شهر رو پیدا کردم، صحنه‌ای دیدم که هر چقدر در اون تدقیق و تشکیک کردم کلمه‌ای جز "شهر هرت" برای توصیفش پیدا نکردم که نکردم.

به این درخت با دقت نگاه کنید. فعلا کاری به اون سطل زباله اون گوشه نداریم. فقط فعلا به این درخت با دقت نگاه کنید و دنبال کلمه مناسب‌تری از "شهر هرت" برای توصیف این صحنه و شهری که در اون زندگی می‌کنیم باشید.

حقیقتا در شهری زندگی می‌کنیم که در اون یک بذر آزادانه می‌گرده و می‌گرده و گوشه دنجی برای خودش در شکاف بین جدول و آسفالت پیدا می‌کنه. (توجه بفرمایید نه در پارک و نه در باغچه‌های کنار پیاده‌ورها؛ بلکه اون طرف جوب و سمت سواره‌رو!) مدتی در خاک سرد می‌خوابه و وقتی که هوا گرم‌تر شد کم‌کم شروع میکنه به جوانه زدن، بارون می‌باره، آفتاب می‌تابه، باد می‌وزنه و روزها یکی پس از دیگری سپری میشن و جوونه روز به روز بیشتر رشد می‌کنه و بزرگتر میشه تا تبدیل به درختی بالغ و رشید شه. و در تمام این مدت یک بشر حتی متوجه رشد این بی‌زبون گوشه خیابون نمیشه!

حالا شما بفرمایید اگه این شهر بی‌صاحب و هرت نیست، پس چیست؟ آرمان‌شهر؟

یا اصلا اجازه بدین سوال رو این طور مطرح کنم، تفاوت این "شهر" با جنگل‌های گینه بی‌سائو که اونجا هم پوشش گیاهی همینقدر وحشی و آزاد رشد می‌کنه چیه؟

جان؟ اونجا کسی به عنوان "شهردار" حقوق نمیگیره؟ مزاح نفرمایید!

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

مطالب مرتبط

نظر شما

۹۸/۷/۲۰ ۱۲:۲۳

احسنت جناب پوربهرامی

دوستان اگر شهر هرت عنوان مناسبی برای شهرمان نیست ! لطفا عنوان مناسب رو شما بفرمایید

چند نمونه از آسیب ریشه درختان به جداول و آسفالت را ببینیم ، هزینه رفع آسیب های احتمالی از جیب همشهریان محترم پرداخت خواهد شد!!!

 

 

 

 

 

 

۹۸/۷/۲۰ ۱۱:۵۹

ما هم خدمت شما، هم خدمت آقای شهردار و هم خدمت مسئول محترم فضای سبز ارادت داریم، خدای ناکرده قصد جسارت نبوده. ولی حقیقتا شخصا دلگیرم از این مسئله که حتما باید من نوعی عکس چاله و چوله و حیات وحش شهر را بگیرم و منتشر کنم که جناب شهردار دستور بدهند یا مسئول محترم فضای سبز اقدامی کنند؟ قاعدتا نباید این طور باشد که خود مجموعه شهرداری در زمینه های مرتبط به حوزه‌شان پیشرو باشند؟

با سلام احترام

ضمن سپاس و تشکر فراوان از همشهری خوبمان جناب آقای حسین پوربهرامی که جوانی خوش فکر، باریک بین و نکته سنج بوده و سوابق ارائه انتقادات و پیشنهادات مفید و سازنده از ایشان به وفور در فضای مجازی و رسانه ای شهرستان موجود است؛ به استحضار ایشان و مخاطبین محترم سایت وزین صدای میانه می رسانیم:

شهرداری میانه همواره از انتقادات و پیشنهادات مفید و سازنده استقبال نموده و صرف نظر از نوع بیان و ادبیات نگارندگان محترم، به اصل موضوعات مطرح شده توجه داشته و در راستای رفع معایب و نواقص اقدامات خود و بهره برداری از پیشنهادات مثبت و سازنده تلاش نموده است.

آنچه مهم است حفظ احترام متقابل و رعایت حرمت و شأن و منزلت عموم شهروندان در بیان مسائل و موضوعات مورد نظر منتقدان و صاحب قلمان در فضای عمومی و صحیفه جراید است که در مرئی و منظر سایر هموطنان و ای بسا مردم جهان در جای جای گیتی قرار دارد و همگان باید به صیانت از نام و اعتبار شهر و دیار خود در این معال مقید و ملتزم باشیم و از به کار بردن الفاظ و عبارات ناروایی که به بهانه برخی عیوب و نارسایی ها همه خوبی ها و شایستگی های مردم یک شهر را نادیده گرفته و کلیت حیثیت و اعتبار شهر و اهالی آن را زیر تیغ تشکیک و تخطئه ببرد "مسئولانه" بپرهزیم.

و البته گام اول در این مسیر رفع تمام زشتی های ظاهری و باطنی از سیمای شهرمان است و صد البته اذعان داریم که نقش شهرداری در این میان بسیار بسیط و امکانات و اختیاراتش بسیار اندک و محدود و نارساست.

صمیمانه از تذکر مشفقانه تان استقبال می کنیم و حسب دستور مستقیم شهردار محترم که صبح امروز به واحد فضای سبز و زیباسازی شهرداری صادر نمودند در اسرع وقت در راستای پیرایش سیمای عمومی شهر و رفع این مورد و موارد مشابه اقدام می شود.

۹۸/۷/۲۰ ۱۰:۴۹

این درختان و بذور دائمی هستند. از این نوع کشت، نوع فصلی اش هم وجود دارد. در جوی محله ای هرساله بوته گوجه فرنگی رشد می کند، گل می دهد، گوجه در می آورد و سرخ می شود. این یعنی اینکه این جوی آب 4 ماه تمیز نمی شود.

۹۸/۷/۱۹ ۲۱:۵۶

جناب آقای پور بهرامی تنها سطل زباله نیست بلکه تابلوی که در خیابان و داخل جوی آب آبی که جمع شده است که باید کاری به آنها نداشته باشیم که خدای نکرده شاید باعث ناراحتی و مزاحم تمرین بوکس آقایان شویم. 

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز