کد خبر: ۲۸۶۲۶
۳۱۲۲ بازدید
۱۸ دیدگاه (۱۷ تایید شده)

باز هم تصادف ، باز هم مرگ ، باز هم میانه – تبریز

۱۳۹۳/۷/۲۹
۱۹:۰۷

متاسفانه  برای چندمین بار طی امسال ، باز هم خبر فوت و مصدومیت شدید همشهریان عزیزمان را شنیدیم .

صبح امروز در 20 کیلومتری جاده میانه – تبریز تصادف سنگینی رخ داد وطی این حادثه یک دستگاه خودروی سنگین اسکانیا با سواری پژو تصادف کرد .

به گفته شاهدان عینی ، سواری پژو که در پارکینگ جاده ای بود ، در اثر برخورد اسکانیا خسارت سنگینی دید و طی آن راننده و سرنشین جلوی پژو در دم جان باختند و دو سرنشین عقب به شدت مجروح شدند که به تبریز انتقال داده شدند .

این سانحه حاوی نکاتی ست که باید عرض شود ، به رغم تماس مردمی با پلیس راه ، نیروهای پلیس راه بعد از 40 دقیقه در صحنه حاضر می شوند که خود این کار باعث تاخیر و شاید عدم تشخیص مقصران این حادثه می شود .

از نیروهای گروه امداد ونجات هلال احمر جاده ای و اورژانس میانه باید تشکر کرد که در سریعترین زمان در سر صحنه حاضر شده اند .

اما اصلی ترین خواسته شاید عموم مردم با توجه به افزایش مراودات کاری بین تبریز و میانه ، از مسئولین این است که به وعده ای که در سال 90 داده بودند عمل کنند و آن  وعده این بود :

ممنوعیت تردد خودروهای سنگین در محور میانه - تبریز

به رغم این وعده معاون استاندار در سال 90 شاهد هیچ اقدام عملی در این زمینه نیستیم و همچنان میانه – تبریز قتلگاه مسافرین و همشهریان عزیز است .

مسئولین باید توجه کنند که همین امر یعنی نبودن ایمنی جاده سبب عدم رغبت حضور بسیاری از فعالان اقتصادی ، فرهنگی و مسئولین و حتی مردم تبریز در شهرستان میانه می شود .

پیشنهادی که برای حل بخشی از این معضل می توان داد این است که اگر ممنوعیت خودروهای سنگین از این جاده میسر نیست ، می شود طرح ساعتی کردن خودروهای سنگین را عملی کرد ، به این ترتیب که تنها در بخشی از ساعات شبانه روز مثل 12 شب تا 6 صبح این تردد ها برقرار شود تا از بخش اعظم آمار تصادفات کاسته شود .

***********

تصویر مطلب تزیینی ست.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۸/۱۴ ۱۴:۰۷
عرض سلام وادب واحترام متاسفانه باوجودمصوبه شورای تامین استان مبنی بر ممنوعیت تردد خودروهای سنگین درمحورمیانه باعدم پذیرش این مصوبه از طرف پلیس راه قرارگرفتیم که به اعقادپلیس راه این محورجاده بین المللی میباشدونمیتوان خودروهای سنگین را ازتردددراین جاده منع کرد.درحالی که همین پلیس راه خودش تردد اتوبوسهای تبریز تهران راازاین جاده منع کردهوفقط این ثابت میشه جان انسانهابرای مسئولین ما ازشی ندارد
۹۳/۸/۱۳ ۲۳:۴۵
متاسفانه تردد خودروهای سنگین درمحور زنجان بسمت تبریز از طریق جاده قدیم می باشد این عامل باعث بروز حوادث ناگوار گردیده
۹۳/۸/۱ ۰۰:۵۶
کجای دنیا دیدین یه جاده بین المللی رو به روی کامیونها ببندن.معاون استاندار قبلی از خودش یه چیزی برا پاک کردن صورت مسئله گفته.درضمن درصورت تحقق این امر تلیف غذاخوریها ومغازه هایی که در جاده هستن چی میشه .
۹۳/۷/۳۰ ۱۰:۴۸
انشالله شاهد اتحاد نمایندگان عزیز برای چهار بانده کردن مسیر میانه تا بستان آباد هم باشیم و به صورت ضرورت با ایجاد هماهنگی مابین ارگانهای ذیربط مانع از عبور و مرور خودروهای سنگین شوند تا بلکه کمی از خطر این راه کاسته شده و خانواده ها در پس راهیه فرزندانشان به این راه نگرانی کمتری برای به سلامت بازگشتن آنها به خانه داشته باشند.
۹۳/۷/۳۰ ۰۹:۲۲
بنده از جناب آقای نایبی به خاطر پرداختن زیبا ومناسب به موضوع بسیار حیاطی که جان همشهریان عزیز و خودمان را که با هزار ترس و زحمت به تبریز رفت و آمد می کنیم را تهدید میکند،تشکر میکنم و یک انتقاد به(naser) دارم که کجای دنیا و کدام دین وآیینی جان انسانها را با مغازه و درآمدمقایسه میکنند؟؟؟!!همین کارهاست که باعث عدم اجرای طرح ممانت از تردد خودروها هستیم،کافی است یک لحظه خود را جای تصادف کرده یا کودک چشم به راهش بزاریم و بعد تصمیم بگیرم. از فرماندار محترم هم انتظار داریم مثل راه اندازی قطارمیانه- مشهد به این مشکل هم رسیدگی عاجل کنند.
۹۳/۷/۳۰ ۰۷:۴۵
واقعا متاسفم سکوت مسعولین امر تاکی
۹۳/۷/۳۰ ۰۰:۱۹
گوش اگر گوش تو ناله اگر ناله من آنچه البته به جایی نرسد فریاد است
۹۳/۷/۲۹ ۲۳:۳۶
هربار تبریز رفتنی بشخصه از عموم وابستگان و پیوستگانم طلب حلالیت می کنم. خطری که جاده میانه-تبریز داره ناوگان هوایی مون نداره!! هرروز داغدار شدن یک خانواده میانه ای خبر جدیدی نیست.تراژدی تکراری و تلخ..
۹۳/۷/۲۹ ۲۲:۴۷
آقای محترم از خودت نظر نده چاره قطع یا کاهش تصادفات ممنوعیت تردد خودروهای سنگین نیست بلکه حذف صورت مسئله هستش این همه مغازه در طول این جادهچی میشن؟؟؟؟؟؟
۹۳/۷/۲۹ ۲۰:۴۸
وقتی بزرگترین و کلان ترین کار نماینده ما ایجاد رشته تجربی در یک مدرسه باشد و با هزار تبلیغات برای آن بنر بزند، یا دادن وعده سر خرمن مانند احداث کارخانه پتروشیمی باشد و از کارهای حیاتی و واجب غافل شوند و کلان نگر نباشند و فقط دنبال کارهای تبلیغاتی و .... باشند؛ خوب این اتفاقات طبیعی است. ما چهار بانده شدن جاده را نخواستیم لااقل با یک رایزنی و کار اداری با نیروی انتظامی پلیس راه و... که بدون هزینه هم هست می توانند عبور و مرور ماشین های سنگین را از جاده ترانزیت میانه تبریز ممنوع کنند، که این کا را هم نمی کنند. خدایا ما این نمایندگان را برای چی انتخاب کرده ایم اون هم نه یک نفر بلکه دو نفر
۹۳/۷/۲۹ ۲۰:۳۳
... سر نمایندگان سلامت. سرشون گرم کردن به کارهای کوچک مثل اهدای جوایز و برگزاری کلاسهای کنکور و بازدید های بی ثمر و مراسمات نمادین مثل رژه نیروهای مسلح و بازگشایی مدارس یا وعده های سر خرمن مانند پتروشیمی و... از کارهای حیاتی برای شهر خبری نیست که نیست که نمونش همون چهار بانده کردن میانه سرچم و میانه بستان آباد است.
۹۳/۷/۲۹ ۲۰:۳۲
تصادف در محور میانه – قره چمن 1 کشته بر جای گذاشت ارسال شده در پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۲ توسط رضا امامی کد خبر: 28400 / بازدید: 393 / دیدگاه: 15 بر اثر تصادف در کیلومتر 10 محور میانه _قره چمن در ساعت 7:40 دقیقه صبح امروز یک نفر کشته شد. براثر تصادف یک دستگاه خودروی پراید و کامیونت ایسوزو راننده پراید در دم جان باخت. سرهنگ احسانفر فرمانده پلیس راه میانه علت حادثه را تجاوز به چپ کامیونت ایسوزو اعلام کرد. اورژانس، هلال احمر، آتش نشانی و پلیس راه میانه بلافاصله پس از گزارش حادثه در صحنه حضور یافتند.
۹۳/۷/۲۹ ۱۹:۴۰
با تشکر از مهندس ...

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز