کد خبر: ۷۶۰۹۶
۸۱۸ بازدید
۱۵ دیدگاه (۱۳ تایید شده)

وقتی فرماندار میانه ،جور روابط عمومی ها را می کشد

۱۳۹۶/۷/۱
۱۱:۱۸

یکی از وظایف روابط عمومی ها در ادارات ،ارتباط با رسانه هاست ولی شاهدیم که به جز چند سازمان و اداره خاص بقیه در خواب خوش هستند.

در چند وقت اخیر شاهد هستیم که فرماندار ویژه میانه شخصا به مطالب و کامنت ها مراجعه و پاسخ دهی می کند ،هر چند این کار جناب شکری بسیار قابل ستایش بوده و جای تقدیر دارد ولیکن ندادن تذکر به روابط عمومی ها ،آنها را از وظیفه ذاتی خود در پاسخگویی به رسانه ها دور می کند.

عدم آگاهی و تنویر افکار عمومی نسبت به سوالهای به حقی که دارند ،آنها را بدگمان کرده و باعث بروز شایعات مختلف نسبت به موضوع خاص می شود.

در بسیاری از مواقع سوالات و نظرات مردم در شبکه های اجتماعی بدون پاسخ می ماند ،گاهی پا را فراتر گذاشته و دستور حراست اداره برای عدم پاسخگویی به رسانه را رو می کنند .

پیشتر این مساله مطرح شده بود که برای رسانه های غیرمجوزدار نباید پاسخ داد که برای حل این مشکل چه سایت و چه کانال "صدای میانه" مجوزهای مربوطه را اخذ کرد و این امکان را فراهم کرد تا ادارات با داشتن اکانت آزادانه نسبت به انتشار مطالب و نظرات اقدام کنند و در صورت نیاز به سوالات پاسخ دهند.

اما هیچ کدام باعث تحرک ادارات نشد و فرماندار میانه به جای تمرکز روی مسائل مهمتر ،نسبت به کم کاری اداراتی پاسخگو باشد که خودشان رییس و روابط عمومی داشته و بابت آن حقوق دریافت می کنند.

درخواست می شود جناب شکری طی جلسه ای یکبار دیگر وظایف روابط عمومی ها را به آنها متذکر شده و آنها را به چالش بکشاند نه اینکه خود جورشان را بکشد.

در پایان جا دارد از روابط عمومی های فرمانداری ، دکتر شیویاری ،شهرداری ،دانشگاه های آزاد و پیام نور ،بخشداری کندوان ،اداره گاز ،تاکسیرانی ،جهادکشاورزی و تیپ تشکر شود که در حد وسع و محدودیت خود به سوالات و نظرات "صدای میانه" پاسخگو بوده اند و تاکید میشود فضای این سایت در اختیار روابط عمومی ها و ادارات است.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۷/۲ ۰۶:۴۶

از جواب دادن آقای شکری چندتا نتیجه میشه گرفت که: ایشون نسبت به امور مردم پیگیرن، حساسیت دارن، دقیق هستن، متواضع هستن که کامنت گذاشتن با نام خودشونو ایراد نمیبینن و ... که همه اینها واقعا جای تحسین داره.
ولی در کنار اینها از ایشون مبخواهیم دستور بدن هر کسی وظیفه خودشو انجام بده. روابط عمومی ادارات در اکثر اوقات خواب تشریف دارن و جورکش اونایی که خواب هستن، روابط عمومی فرمانداری هست که هم اطلاعیه اونارو درج میکنه، هم جوابیه هاشونو میزنه، هم خبر جلساتی که فرماندار و معاونین تو اون اداره یا با موضوعیت اون اداره حضور دارن رو مینویسن که واقعا فشار زیادی به روابط عمومی فرمانداری میاد و از طرفی پرسنل اداره مربوطه حقوقشو میگیره راست راست میگرده چون فرمانداری هست!

۹۶/۷/۲ ۰۱:۰۰

قاغا زیاد فرقی نمی کنه در هرجا درج کنی اخرش یکجا جمع میشه دیدی توفهمیدی اونوقت بقیه هم میفهمند

۹۶/۷/۱ ۲۳:۲۶

احسنت. دقیقا

۹۶/۷/۱ ۱۶:۵۷

فرمانداری کوتاهیهای خودش رو هیچ وقت پاسخ نداده از افزایش بیکاری تا مهاجرت و آمار بالای تصادفات و... حالا اومده پاسخ سایر ادارات رو میده البته کمکاری سایر ادارات هم به فرمانداری مربوط میشه به هر حال فرماندار بیربط هم پاسخ ندادن

۹۶/۷/۱ ۱۴:۴۴

کاکو اشتباه اومدی.... باید بری مطلب بغلی.

۹۶/۷/۱ ۱۴:۱۵

بخاطر اینکه سایر ادارات در کما بسر می برند

۹۶/۷/۱ ۱۳:۵۴

این طوری که در درج اخبار حیثیت وابروی افراد را رعایت نمی کنید یک روزی هم نوبت به خودتان می رسد ان وقت ناراحت نشوید چنانکه چندان وجهه ای هم ندارید با این نوع کارهای ناجوانمردانه تان می توانستید یک تیتر خبری بزنید وبرکناری وی را ان هم هنگام قطعی شدن اعلام کنید واقعا برایتان متاسفم

۹۶/۷/۱ ۱۳:۱۵

منظور اداره خاصی نیست ،یکی آمار تصادف را مخفی می کند ،یکی قطعی ها را اعلام نمی کند و آن یکی تعطیلی مدارس در فصول سرد سال را نمی گوید و همه اینها سردرگمی مردم را بهمراه دارد

۹۶/۷/۱ ۱۲:۵۱

با تشکر از مدیریت محترم صدای میانه که خبرها رو زود انعکاس میده وتشکر ویژه از فرماندار مردمی جناب اقای شکری

۹۶/۷/۱ ۱۲:۲۳

شکری بسیار فعال است و خداوند پشتیبانش باشد

۹۶/۷/۱ ۱۱:۴۲

حرف شما متین

۹۶/۷/۱ ۱۱:۳۳

درشهر ما هیچ کس وهیچ اداره ای نمیخواهد تغییررویه بدهد .

۹۶/۷/۱ ۱۱:۲۳

مطمئنا اگر اداره مربوطه در ساعات اولیه میگفت بعلت خراب شدن پمپ اب با کاهش اب مواجه خواهیم شد.

مردم هم از استفاده زیاد اب خودداری میکردند مثلا اگر حمام میرفتند چون میدانستند اب در شرف قطع هست خودداری میکردند.البته اینراهم بگویم در ایران برعکس هست مردم بجای همدردی و کاهش مصرف بعکس ژاپنی ها.مصرف خود افزایش میدادند


چرا که همسایه خبر ندارد از فرصت استفاده کنند!

اخبار روز