کد خبر: ۴۳۰۹
۹۷۶ بازدید
۰ دیدگاه

تشكيل ستاد امر به معروف و نهي از منكر در شوراي اصناف ميانه

۹۰/۶/۲۷
۱۰:۵۶

به همت اداره تبليغات اسلامي به عنوان مسؤول واحد تشکل هاي مردمي ستاد احياء امر به معروف و نهي از منکر ، شوراي اصناف اين ستاد با برگزاري اولين جلسه رسما فعاليت خود را آغاز کرد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي ، حجت الاسلام علي اصغرصيادي رئيس اداره تبليغات اسلامي و مسؤول واحد تشکل هاي مردمي ستاد احياء امر به معروف و نهي از منکر و مسؤول شوراي احياء امر به معروف و نهي از منکر اصناف شهرستان ميانه در اولين جلسه اين شورا با اشاره به پرداخت ضعيف به فريضه امر به معروف و نهي از منکر در جامعه ، احياء فريضتين در کل جامعه اسلامي از جمله در بين اصناف و کسبه را ضروري برشمرد.

وي دين مبين اسلام را با وجود رويش در 14 قرن پيش ، پاسخگوي کامل به تمامي نيازهاي جوامع امروز بشري و در آينده خواند.

صيادي به بيان فرازي از وصيتنامه اميرالمومنين حضرت علي (ع) در خصوص امر به معروف و نهي از منکر پرداخت و افزود : آن حضرت فرموده اند : چنانچه امر به معروف و نهي از منکر در جامعه رها گردد اشرار بر جامعه مسلط گردند و بعد از آن حتي دعاها نيز مورد قبول واقع نخواهد شد.

رييس اداره تبليغات اسلامي ميانه خاطر نشان کرد: اگر معروفات و منکرات جداسازي نشوند تشخيص حسن و قبح اعمال و رفتار در سطح عموم افراد جامعه ناممکن خواهد شد.

صيادي در ادامه به شرح وظايف و ساختار اين شورا پرداختند و از اعضاي حاضر همکاري مجدانه را در باب فريضتين خواستار شد.

در ادامه جلسه پس از مشورت و تبادل نظر اعضاي اين شورا موارد ي به تصويب رسيد.

لينك خبر: http://www.ido.ir/n.aspx?n=13900626018

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز