کد خبر: ۸۰۴۷۷
۱۰۱۷ بازدید
۱۲ دیدگاه

در اداره اوقاف میانه چه می گذرد؟ /تناقض گویی مدیرکل اوقاف آذربایجان شرقی +پیام حجت الاسلام پرورش

۱۳۹۶/۱۲/۱۱
۰۹:۴۷

در اداره اوقاف میانه چه می گذرد؟ /تناقض گویی مدیرکل اوقاف آذربایجان شرقی

به گزارش صدای میانه به مقل از بیداری آذربایجان : طی چند روز اخیر خبر برکناری و تحت فشار قرار گرفتن سرپرست اداره اوقاف شهرستان میانه در رسانه ها محلی میانه و استان آذربایجان شرقی منتشر شده است. خبری که از موقوفه خواری در این شهرستان و برخورد سرپرست اداره اوقاف این شهرستان با کسانی حکایت دارد که چندین سال است از اراضی موقوفی استفاده کرده و هیچ گونه رابطه استیجاری با سازمان اوقاف نداشته و حق و حقوق موقوفات را پرداخت نکرده اند. البته طبق گفته این خبر کوتاه، سرپرست قبلی اداره اوقاف میانه به دلیل برخورد با موقوفه خواری و پیاده سازی قانون اوقاف و احیای موقوفات در این شهرستان، از سمت خود عزل و در اختیار کارگزینی اداره کل اوقاف استان آذربایجان شرقی قرار گرفته است.

پیگیری ها نشان می دهد شهرستان میانه چندین هزار هکتار اراضی موقوفی دارد که طی سالیان بسیار زیاد – که در نگاه اول غیر قابل باور به نظر می آید – و با وجود اینکه ۴۰ سال از انقلاب اسلامی مردم ایران می گذرد، بدون ساماندهی در تصرف اشخاص و  گاها نهادهای دولتی بوده و حق و حقوقی از سوی آنها به سازمان اوقاف پراخت نشده است.

در پی انتشار این خبر با مدیرکل اوقاف استان تماس گرفتیم تا وضعیت موقوفات این شهرستان و علت عزل این مدیر جوان و پرتلاش را جویا شویم:

"خبر فشار به مدیر قبلی اوقاف میانه کذب و منتشرکنندگان آن مریض هستند!"

حجت الاسلام مصائبی در خصوص وضعیت اراضی موقوفی شهرستان میانه می گوید: اراضی موقوفی این شهرستان در اختیار اداره اوقاف قرار دارد و این اداره در حال برنامه ریزی برای ساماندهی وضعیت موقوفات است و این کار با دقت در حال انجام است تا احیانا حقی از کسی ضایع نشود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا شهرستان میانه که فرمانداری ویژه محسوب می شود، توسط سرپرست ۲ شغله ی دفتر نمایندگی اوقاف بستان آباد اداره می شود و آیا با یک روز در هفته می توان این همه نابسامانی را سامان بخشید گفت: نصب سرپرست در تمامی ادارات یک رسم معمول است تا بتوانیم فردی شایسته و مدیر برای این جایگاه پیدا و منصوب کنیم.

همچنین مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در پاسخ به این سوال که آیا مدیر قبلی اداره شهرستان میانه – که عزل وی موجب اعتراض مردم، نمایندگان مجلس، امام جمعه و فرماندار شهرستان ویژه میانه شده – به جهت مبارزه با موقوفه خواری عزل و تحت فشار قرار گرفته است گفت: اداره اوقاف استان وظیفه برخورد با موقوفه خواری را دارد و این خبر را اساسا تکذیب و اعلام می کنم منتشرکنندگان این خبر مریض هستند و در آخرت باید پاسخگو باشند.

زمینهای وقفی بخش کاغذکنان میانه که ۷۵ سال از سوی اوقاف به حال خود رها شده اند!

در ادامه گزارش جهت بررسی یک نمونه از وضعیت زمینهای وقفی با آقای پرچمی ، رئیس شورای شهر «آق کند» میانه تماس گرفتیم. وی برخلاف گفته های مدیرکل اوقاف استان میگوید: اراضی موقوفی این شهر در سال ۱۳۲۱ توسط آقای حشمت اله عطایی وقف شده است و تا به امروز که ۷۵ سال از آن می گذرد با اینکه اراضی مفروض محلی می باشند ( با اینکه محل زمین مشخص است)، اداره اوقاف از حریم آن حفاظت نمی کند و عمل به وقف نشد است و هنوز رابطه استیجاری این اراضی با اداره اوقاف اساسا وجود نداشته و به تبع آن هیچگونه درآمدی نیز برای اداره اوقاف ندارد.

وی ادامه می دهد: این اهمال کاری و عدم صیانت اداره اوقاف از اراضی موقوفی، باعث شده است تا برخی موقوفات در اختیار اشخاص بوده و برخی به مخروبه تبدیل شود و مشکلات بسیاری برای اهالی بوجود بیاید. از مشکلات عمده این امر نیز می توان گفت: چون محل زمینهای وقفی مشخص نیست، اداره اوقاف مانع صدور سند مالکیت برای دیگر اراضی شهر نیز شده است!

تناقض گویی مدیرکل اوقاف استان آذربایجان شرقی

طبق مطالب منتشر شده در همین گزارش، مدیرکل اوقاف استان مدعی است که زمینهای وقفی شهرستان میانه (که به چندین هزار هکتار می رسد) در ید اداره اوقاف قرار دارد اما آنچه مسئولان محلی از آن یاد کرده و اظهار گلایه می کنند، مشخص نبودن محل این زمینها و درآمد حاصل از اجاره این اراضی است که می تواند موجب روتق اقتصادی این شهرها شده و نیت واقفان این زمینها را اجابت کند.

لذا پیگیر توضیحات مسئولان امر در اداره کل اوقاف آذربایجان شرقی و سازمان اوقاف کشور در خصوص درآمد زمینهای این شهرستان خواهیم بود.

******************

پیام حجت الاسلام پرورش به بهانه حواشی اخیر

باسمه تعالی

با صلوات بر محمد وال محمد

چند روزیست در فضای مجازی شهرستان میانه بحث در خصوص اوقاف و موقوفات می‌باشد ان‌شاالله با مردم ولایت مدار و بصیر شهرستان ویژہ میانه سخن خواهم گفت و مسایل را به صورت ریز و شفاف وڪارشناسی شدہ مطرح خواھم ڪرد.

از امام جمعه محبوب و فرماندار ویژه شهرستان میانه، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، علما، طلاب و همچنین خانوادہ ھای معزز شهدا، خادمین امامزاده سید محمد و سید اسماعیل علیه السلام و مردم عزیز و انقلابی شهرستان نهایت قدردانی را دارم که بنده را مورد لطف و محبت خویش قرار دادند.

حقیر محمد پرورش خاک پای مردم قدرشناس شهرستان ویژہ میانه

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۱۲/۱۳ ۰۹:۰۷

بهترین دوره برای نمایندگان میانه دوره نمایندگی آقایان هاشمی و قنبری بودند که هم نفوذ خوبی در مجلس داشتند و هم جدی و دلسوز . به نظر بنده این شهروندان عزیز بودند که از ایشان حمایت کافی نکردند (بعلت عدم اتحاد و حسادت) والا الان اتوبان تهران تبریز نیز از میانه رد می شد.

۹۶/۱۲/۱۲ ۱۴:۰۴

مدیران در واقع تصمیم‌گیرندگان اصلی هستند و عدم توانایی در تصمیم‌گیری درست می‌تواند به شکست یک مجموعه منجر شود. وظیفه‌ی آقای مدیری به‌عنوان یک تصمیم‌گیرنده این است که باید هم یک کارآفرین باشد، هم بتواند هر گونه اختلال در روند کار را مدیریت کند، در امر تخصیص منابع آگاهانه عمل کند و یک مذاکره‌کننده‌ی تأثیرگذار باشد. به‌عنوان مثال، او باید بتواند برای رفع مشکلات دقیقا مانند یک کارآفرین، راه‌حل‌های خلاقانه ارائه دهد. همچنین به‌عنوان مدیر مسئول باید درباره‌ی تخصیص منابع برای دستیابی به اهداف تولید درست و به‌جا عمل کند. علاوه بر این، باید عوارض پیش‌بینی نشده درباره‌ی تیمش و اهداف سازمان را بشناسد و بتواند اختلالاتی که در روند کار بروز می‌کند به خوبی اداره کند. در نهایت، او باید به یک مذاکره‌کننده‌ی ماهر برای حل‌وفصل درگیری‌های احتمالی مابین افراد یا سازمان‌های مرتبط تبدیل شود

۹۶/۱۲/۱۲ ۰۹:۲۹

درود بر بیانت. اصل مطلب رو گفتی. میز و مقام فانی است نباید برای چنگ زدن بهش و دو روز بییشتر پیشت میز نشینی ایجاد فتنه و تفرقه کنیم.

۹۶/۱۲/۱۲ ۰۰:۳۱

احسنت جناب اقای مهندس به این بصیرت

۹۶/۱۲/۱۲ ۰۰:۱۴

با عرض سلام جناب اقای پرورش!

ضمن تقدیر وتشکر از زحمات حضرتعالی در دوران تصدی سرپرستی اوقاف خواهشمندم به موارد ذیل توجه فرمایید: چرا با مظلوم نمایی خود چنین وانمود می کنید که فقط شما انقلابی هستید و دیگران به عنوان ضدانقلاب تشریف دارند و شما در حال مبارزه اید تا بر منافقین و غیره غلبه نمایید و سازمان اوقاف، نشسته و نظاره گر می باشد؟ اقای محترم! اگر مدیرکل تصمیم گرفت که مسئولی را جابجا کند چون بر خلاف میل شماست پس در این بین ضدانقلاب می شود؟ مدیرکلی که خود از جانبازان جنگ تحمیلی است و ولایتمداری ایشان زبانزد عام و خاص است. زمانی که شما از مادر متولد نشده بودید ایشان انقلابی بود و علیه رژیم شاهنشاهی ایفای نقش میکرد و در زمان جنگ نیز به نوبه خود انجام وظیفه نموده ودر حال حاضر نیز در مسیر ولایت حرکت می کند. برادر ارجمند! مظلوم نمایی شما باعث بدبینی نسبت به نظام و یا سازمان اوقاف هست. خودتان هم در جریان هستید که کمیته انتصابات سازمان اوقاف شما را صالح برای تصدی گری ریاست ندانسته و این در حالی است که مدیرکل اوقاف شما را برای ریاست و تمدید حکم، به سازمان معرفی کرده بود که بنا به دلایل متعدد که خودتان هم میدانید، سازمان رد کرده که از جمله آن عدم حضور در اداره و (... محفوظ) بوده است.

برادر گرامی! آیا مسئولین از حراست گرفته تا بازرسی سازمان اوقاف و مدیران سازمان، چون حکم شما را تمدید نکرده اند، کار ضدانقلابی میکنند؟ جای تعجب از افرادی است که سنگ شما را به سینه می زنند. کمی تامل کنید و ببینید چه چیز باعث شده اینطور جزع و فزع کنند؟ ایا غیر از این است که طبق منویات انها حرکت میکنید و (... محفوظ). برادرم! سازمان اوقاف بی صاحب نیست که همینطور رها کند و مسئول سر خود رها شود. خودتان هم در جریان هستید که رصد می کنند. عملکرد شما باعث این اتفاقات بوده عدم تسلط شمابه پرونده های اوقاف و نداشتن اطلاعات پرونده ها و ... اینها بخشی از کار شماست. اگر انقلابی بودن به چفیه انداختن است که متاسفانه بعضی از اقایان متظاهر به دور از شان حضرتعالی برای تصدی پست ریاست این کار را میکنند. اقای محترم! سازمان اوقاف ضد دین وضد انقلاب نیست. پس کمی تقوارا را رعایت کنیم. کدام موقوفه خواری صورت گرفته که با هوچیگری میکنید؟

با تهمت زدن و تخریب دیگران انسان برای خودش وجه شخصیت درست نمی کند. جای تاسف این جاست که اجازه می دهید به بهانه ماندنتان در پست ریاست، اقای امام جمعه که (... محفوظ) دخالت بی جا میکنند.  اقای پرورش! حرکت شما اسیب به انقلاب است لطفا از طریق مبادی انجام دادخواهی کنید واجازه ندهید بخاطر رفتار شما مردم نسبت به نظام بدبین شوند.

آیا شما نصف گورستان را که ۷۰۰۰ متر بود، رها نکرده بودید که اداره تحقیق از استان امدند و پس گرفتند؟ آیا در شبستر زمین موقوفه را به هشترودیهای مقیم شبستر نداده بودید؟ آیا اینها مصدایق موقوفه خواری نیست؟ خدا عاقبت مارا ختم به خیر گرداند.

۹۶/۱۲/۱۲ ۰۰:۰۳

اداره کل حق دارد انتصاب و انفصال کند خصوصا سرپرست ادارات که موقتی است تا رئیس اصلی منصوب گردد. اخلاقا صحیح نیست برای بقای خود آسمان ریسمان کنیم.

۹۶/۱۲/۱۱ ۱۳:۰۲

روحانی اندیشمند ومحترم هستند در عرصه کار: حتما مسولین دقت بیشتری در حق این عزیز خواهند داشت خدا قوت

۹۶/۱۲/۱۱ ۱۳:۰۱

شریف ترین انسان پاکدامن ترین مرد روزگار هست حاج آقا پرورش

۹۶/۱۲/۱۱ ۱۲:۴۲

ای کاش آقای پرورش هم مثل مدیر قبلی بودن تا عزل نشن و منصب بالاتر بگیرن!

۹۶/۱۲/۱۱ ۱۱:۰۹

- Planning ( برنامه ریزی ):

برنامه ریزی در واقع شالوده ی مدیریت می باشد و شامل پیش بینی عملیات اساسی و تعیین طرق اجرای آن به منظور تامین هدف سازمان است.

٢- Organizing ( سازماندهی ):

سازمان دهی در واقع بیان گر ساز وکار های هماهنگی است که مشخص می کند چه کسی به چه کسی باید گزارش دهد. در واقع شامل تعیین حدود اختیارات است که طبق آن وظایف از هم تفکیک می شوند.

٣- Staffing ( کارگزینی ):

کارگزینی و امور مترتب بر آن که شامل استخدام و کارآموزی و همچنین تامین شرایط مساعد کار و سایر موارد است یکی از مهمترین وظایف مدیران می باشد.

۴- Directing ( فرماندهی ):

فرماندهی یکی از وظایف مدیران می باشد که شامل عمل مداوم اخذ تصمیم های خاص یا کلی و صدور دستور به منظور هدایت و رهبری سازمان است. وحدت فرماندهی نیز یکی از اصول چهارده گانه ی هنری فایول می باشد.

۹۶/۱۲/۱۱ ۱۰:۲۸

همون بهتر كه با سرپرست اداره شود ، وقتي قدر افراد شايسته قبلي رو ندونستيم

۹۶/۱۲/۱۱ ۰۹:۵۲

امیدواریم در مسئولیت اینده خود در شهرستان دیگر موفق باشید و مردم میانه رو از دعای نیک خویش محروم نسازید. خدا نگهدار

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز