کد خبر: ۸۰۸۰۲
۵۸۴ بازدید
۱۷ دیدگاه

نصف نمایندگان آذربایجان‌شرقی در امتحان عدالت رفوزه شدند

۹۶/۱۲/۲۰
۲۳:۳۱

نصف نمایندگان آذربایجان‌شرقی در امتحان عدالت رفوزه شدند؛مشروعیت کسب اموال نامشروع در مجلسِ لاریجانی!

در مجلسی که علی لاریجانی در رأس آن است، همچون رئیس مجلس هستند نمایندگانی که علی‌رغم انتقاد رسانه‌ها همچنان با توجیه‌هایی کودک مآبانه از امضاء طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به بیت‌المال سر باز می‌زنند.

 در روزهای اخیر عنوان «طرح اعاده اموال نامشروع» را به‌کرات در لابلای اخبار رسانه‌ها دیده و شنیده‌ایم. طرحی که بعد از اعتراضات اخیر به تبعیض و فساد برخی از مسئولان و اذعان رهبر انقلاب اسلامی به کم‌کاری در حوزه‌ی عدالت سر از مجلس درآورد و با مرور زمان بر تعداد امضاءکنندگان آن افزوده شد.

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، امضاء 180 نماینده مجلس زیر پای این طرح به چشم می‌خورد و از میان 19 نماینده آذربایجان‌شرقی تنها 8 تن آن را امضاء کرده‌اند. البته بعد از انتقاد رسانه‌ها داودی، نماینده مردم سراب با انتشار بیانه‌ای عنوان کرد به علت سفر کاری به خارج از کشور و ترافیک کاری نتوانسته طرح اعاده اموال نامشروع به بیت‌المال را امضاء نماید و به زودی او نیز به جمع موافقان این طرح اضافه خواهد شد.

حال با این فرض که نماینده سراب طرح را امضاء می‌کند با یک حساب سرانگشتی کفه‌ی مخالفان طرح بر موافقان آن در مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی سنگینی می‌کند و این یعنی 8 تن از نمایندگان مجلس در حوزه‌های انتخابیه‌ آذربایجان‌شرقی با توجیه‌های متفاوت طرح را امضاء نکرده‌اند و اسامی آنان عبارت است از: مسعود پزشکیان، شهاب‌الدین بیمقدار، زهرا ساعی، معصومه آقاپور، سلمان خدادادی، بیت‌الله عبداللهی، فردین فرمند و محمد وحدتی.

جالب است بدانید بسیاری از نمایندگانی که اسامی‌شان ذکر شده بارها طی مصاحبه‌های متعدد با رسانه‌ها از لزوم برقراری عدالت اجتماعی، رفع تبعیض و مبارزه با فساد سخن گفته‌اند و حال که نوبت به اقدام و عمل رسیده است یا همچون معصومه آقاپور می‌گویند طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به بیت‌المال اولویت مجلس و نظام نیست و یا ترجیح می‌دهد با سکوت روزگارشان را سپری نمایند.

آنچه تاسف آدمی را از رویکرد نمایندگان آذربایجان‌شرقی در برابر طرح عدالت خواهانه‌ی محمد دهقان، نماینده چناران، طرقبه و شاندیز از استان خراسان رضوی می‌باشد چراکه قرائن نشان می‌دهد نماینده‌ای که تنها 39 هزار و 62 رأی داشت بهتر از سایر بهارستانی‌ها پیام اعتراضات و گلایه‌های رهبری را درک کرد و این جرأت را به‌خرج داد تا تمام مسئولان نظام از صدر تا ذیل را در قوای قضائیه‌، مجریه و مقننه به‌پای میز پاسخگویی بکشاند.

باید علت عدم امضاء طرح اعاده اموال نامشروع را در همین مقوله‌ی «پاسخگویی» جست‌وجو کرد. آنان که مخالف این طرح هستند و یا تمایل چندانی به اجرایی نشدن آن ندارند یا خود جزو کسانی هستند که از راه‌های نامشروع به ثروت‌های هنگفت دست یافته‌اند و یا ترجیح می‌دهند در تقابل مستکبر و مستضعف، طرف صاحبان زر و زور و از همه مهم‌تر تزویر را بگیرند./آناج

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۱۲/۲۳ ۰۹:۲۲

باید‌‌‌‌‌دنبال‌دلیل‌گشت،بعد‌قضاوت‌کرد

۹۶/۱۲/۲۱ ۲۰:۴۶

بله واقعا من با برخی دوستان موافقم آنانیکه در حرکت های عوام فریبانه خودشان را مدافع مردم قلمداد می کنند و این طرحی که به نفع مردم هست .
و به نوعی دست چپاول گران از بیت المال و مال مردم را قطع می کند . چرا امضایش نکردند و نمی کنند .
باز جا دارد از نمایندگان امضاکننده به ویژه آقای دکتر شیویاری که این طرح را امضا کردند سپاسگزاری نمایم.
به امید روزی که عدالت در همه شون جامعه ما ساری و جاری باشد .انشاالله

۹۶/۱۲/۲۱ ۱۳:۴۱

اونایی که امضانکردندترس ازبرملاشدن اموال نامشروع خودوهمقطارانشان هستند.میترستندمردم به انهابدبین تربشند.حتمادرطول چهل سال اختلاساتی شده کسی که طلبه ساده واجاره نشین بوده,اکنون ویلای دههامیلیاردی دربهترین منطقه تهران داره,چطورممکن هست این اموال کسب شود؟!!

۹۶/۱۲/۲۱ ۱۱:۴۳

ابر هم در بارشش قصد فداکاری نداشت

عقده درد دل داشت

روی خاک جاری کرد و رفت!

حسین پناهی

۹۶/۱۲/۲۱ ۱۱:۰۶

دو نماینده ما دوسال مهمون هستن و بعدش دیگه خواب صندلی مجلس رو میبینن. بذارین این دوسال رو هم خوش باشن!

۹۶/۱۲/۲۱ ۰۹:۰۲

شما هم که متن را تا آخر نخوانده اید تا ببینید منبع آناج هست نه صدای میانه.

اگر نمره دادنتون هم به این شکل باشه واویلا.

۹۶/۱۲/۲۱ ۰۸:۲۱

به نظر این متن توهین به امضانکنندگان هست امتحان را صدای میانه نگرفته نه علت را جویا شده نه چیزی اومده حرف رفوزه رو روش گذاشته
صدای میانه اصلا کاربرد کلمات را بلد نیست صدای میانه خودش رفوزه هست چندین بار رفوزه شده

۹۶/۱۲/۲۱ ۰۶:۵۱

به نظر شما این توهین به بقیه نمایندگان وموکلان آنها نیست مگر ما نماینده ونماینده تر داریم چرا طرز تفکرتان را اصلاح نمیکنید؟

۹۶/۱۲/۲۱ ۰۰:۲۷

اگه خوب بود حتما فرمند امضاش میکرد .حتما یه ایرادی داره

۹۶/۱۲/۲۱ ۰۰:۲۲

...هم کاملا خوابه!! ... با عوام فریبی رای جمع کرد

۹۶/۱۲/۲۰ ۲۳:۵۰

درست و حسابیها امضاش نکردن حالا چرا باید علتش را پرسبد

اخبار روز