کد خبر: ۹۲۶۶۷
۵۴۰ بازدید
۵ دیدگاه

پلنگ ماوی چطور به باغ وحش ارم رسید؟

۹۸/۱۰/۱۲
۰۰:۴۸

میزان- مدیر باغ وحش ارم به بیان توضیحاتی درباره چگونگی رسیدن پلنگ ماوی به باغ وحش ارم ارائه داد و از جوانی به نام احمد بستانی که این توله پلنگ را از جنگال سگ‌ها نجات داده تشکر کرد.

امیر الهامی، مدیر باغ وحش ارم در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره چگونگی انتقال پلنگ ماوی به باغ وحش ارم که پیش‌تر عنوان شده بود این پلنگ از شکارچی گرفته شده است توضیحاتی ارائه داد و گفت: باغ وحش ارم این پلنگ را از پارک پردیسان تحویل گرفت و بر اساس پیشینه‌ی ذهنی که داشتیم مبنی بر اینکه این گونه‌ها را از شکارچی می‌گرفتند و سپس به محیط زیست تحویل می‌دادند اعلام کرده بودیم که پلنگ ماوی از شکارچی گرفته شده است.

الهامی در ادامه از اطلاعات جدیدی که درباره چگونگی انتقال پلنگ ماوی به باغ وحش ارم دریافت کرده بیان کرد: شخصی با ما تماس گرفت به نام احمد بوستانی ساکن روستای ماوی که گفت او این پلنگ را که به نزدیکی خانه اش آمده گرفته و به محیط زیست تحول داده است. بوستانی در ادامه به ما گفت: یک روز نزدیک منزلم سگ‌ها شروع به پارس کردن کردند و متوجه شدم که یک توله پلنگ سه ماهه توسط سگ‌های نگهبان گله گوسفندام احاطه شده و سگ‌ها در حال حمله کردن به او هستند و بعد از مشاهده این شرایط این توله پلنگ را نجات داده ام.

پلنگ ماوی چطور به باغ وحش ارم رسید؟/ غذای حیوانات باغ وحش ارم چیست؟

وی در ادامه افزود: این توله پلنگ را به منزل آوردم و غذا دادم و روز بعد به محیط زیست شهرستان میانه زنگ زده و به آن‌ها اعلام کرده که این توله پلنگ سرگردان در منزل من است. محیط زیست هم دو مسئول به روستا فرستاده و مسئولان محیط زیست به گشت زنی در اطراف روستا پرداخته اند و چون مادرش را پیدا نکردند بعد از دو روز که این پلنگ نزد این فرد بوده به پارک پردیسان منتقل شده و بعد از چند ماه هم به باغ وحش ارم منتقل کرده اند.

مدیر باغ وحش ارم افزود: اقدام این جوان کاری تقدیر آمیز بوده و از این جوان تشکر می‌کنیم که این پلنگ را تحویل محیط زیست داده است. هر کسی که به حیوانات محبتی کرده و از آن‌ها حفاظت کند باید از آن‌ها تقدیر شود.

درآمد باغ وحش ارم از کجا تامین می شود؟

الهامی در ادامه در پاسخ به این سوال که درآمد باغ وحش ارم از چه منبعی تامین می‌شود افزود: هیچ یارانه‌ای نمی‌گیریم و از محل فروش بلیط‌های خودمان مخارج باغ وحش را تامین می‌کنیم و حقوق پرسنل و مخارج حیوانات را به این شیوه تامین می‌کنیم.

مدیر باغ وحش ارم گفت: در تمام کشور‌های دنیا NGO کمک‌هایی به باغ وحش‌ها می‌کنند، ولی در کشور ما به این صورت نیست و باغ وحش ارم فقط از محل درآمدخودش امور خود را می‌گذراند.

خودکفایی در تامین غذای مارها در باغ وحش 

وی درباره غذایی که به مارهای باغ وحش ارم داده می‌شود گفت: از موش و خرگوش و ... برای خوراک این حیوانات استفاده می‌کنیم و بر اساس وزن و جثه و فصل غذای متفاوتی به آن‌ها می‌دهیم. در فصل بهار و تابستان مصرف غذایی آن‌ها بالا است.

الهامی درباره منبع کسب این حیوانات برای تامین غذای سایر این حیوانات افزود: قورباغه، موش خرگوش و یک سری حشرات به حیوانات باغ وحش می‌دهیم که خودمان در باغ وحش اتاق تکثیر داریم و آن‌ها را تولید می‌کنیم.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۱۰/۱۲ ۱۹:۳۳

باتشکرازآقای بوستانی گل

۹۸/۱۰/۱۲ ۱۰:۴۳

چر تاکنون کسی از سازمان حفاظت از محیط زیست در این مورد اظهار نظر نکرده و از آقای بستانی تقدیر و تشکر بعمل نیامده ؟

۹۸/۱۰/۱۲ ۱۰:۰۵

بچاراحیوان ازطبیعت بکرکاغذکنان به قفس وهوای الوده تهران تبعیدشده.

۹۸/۱۰/۱۲ ۰۹:۱۶

این آقا اسمشون احمد بوستانیه

۹۸/۱۰/۱۲ ۰۹:۱۴

الان دوساله اداره محيط زيست آذربايجان شرقي در اقدامي غير مسئولانه و کارشناسي نشده پروانه شکار پرتده 4 ماهه صادر ميکنه.
آقاي قاسمي مدير کل ادره محيط زيست آذربايجان شرقي لطف کنن جواب بدن چه اتفاقي تو مناطق آذربايجان افتاده که تو اين استان بر خلاف استانهاي مجاور (اردبيل-زنجان -آذربايجان غربي ………)بايد پروانه کشتار صادر بشه؟
يا نکنه تو اين استان بارون پرنده باريده!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
يا نکنه در سايه مديريت و مراقبت اصولي و کارشناسي دوستان در اداره محیط زیست جمعيت پرنده به حالت انفجاري رشد کرده و تبديل به آفت شده!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز