کد خبر: ۴۲۷۱۰
۲۰۸۰ بازدید
۱۹ دیدگاه (۱۸ تایید شده)

تصاویری از مرحوم عباسعلی پنبه ای که تا کنون منتشر نشده اند - تصویر اول

۱۳۹۴/۴/۲
۱۳:۴۶

ضمن عرض سلام خدمت همشهریان محترم

 

با عنایت به این که مرحوم عباسعلی پنبه ای شخصیتی اجتماعی بوده اند که تنها در چارچوب خانواده پنبه ای و بستگان ایشان خلاصه نمی شوند لذا با کمال ادب و فروتنی نسبت به ایشان که پدر بزرگ بنده از طرف مادرم سرکار خانم عشقیه پنبه ای می باشند بدینوسیله به مرور تصاویری از ایشان را تقدیم به همشهریان محترم می کنم. عکسهای مزبور از آلبوم خانوادگی ما بوده و با کسب اجازه از مادر بزرگوارم و خاله های گرامی و علی دایی عزیزم تقدیم شما می شود.

در عکس پیوست مرحوم عباسعلی پنبه ای نفر دوم از سمت چپ می باشند. با توجه به چهره ایشان این عکس باید در اوایل دهه پنجاه شمسی برداشته شده باشد. محل عکس نامعلوم است. شاید همشهریان محترم در خصوص سایر افراد حاضر در عکس و یا محل این عکس اطلاعات تکمیلی لطف بفرمایند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۱۰/۲ ۲۲:۳۱

عرض سلام خدمت جناب میرفر

متاسفانه عکسی از مادربزرگم رخساره خانم همسر آیت الله میرواسع ترکی موجود نمی باشد.

بعلاوه تنها عموی من مرحوم میرمختار در سن کودکی از دنیا رفته اند و عکسی از ایشان موجود نیست.

درباره عکس عمه هایم، متاسفانه عکسی از لعیا خانم و رعنا خانم موجود نیست. و نیز از انتشار عکس هاجر خانم و زهرا خانم معذورم.

۹۴/۷/۱ ۱۵:۱۹
سلام اقای کاظمی ممکنه تصاویری ازمادر بزرگتان (مادر پدرتان ) و همینطور عمو ها و عمه هایتان بگذارید . ممنون
۹۴/۴/۶ ۱۲:۰۴
[quote name="87"] یاشاسئن یاشاسئن آذربایجانم الله بو کیشینی رحمت السین . ساغول جناب کاظمی [/quote] یاشیاسان سکسن یدی
۹۴/۴/۶ ۰۰:۳۰
[quote name="بابک صادقی"] این عکس در سال های ابتدایی دهه 50 در کودکستان مریم واقع در خیابان بانک ملی جنب مسجد آقایارسلطان کمی پایین تر از دبیرستان فاطمیه گرفته شده و چند سال پیش دبستان رضوی در آن مکان بازسازی شده بود (الان نمی دانم به چه نامی است) . من عکس های زیادی از این قبیل در آلبوم خانواده و اقوامم دیده ام و آن گونه که از پشت نویسی این عکس ها برایم معلوم گشته این عکس مربوط به جشن دانش آموختگی بچه های کودکستان مزبور می باشد که مرحوم مادرم مربی آنجا بود . نفر اول استاده سمت راست (مرد کراواتی) مرحوم اصغر صادقی پدر عزیزم و رئیس سابق ثبت احوال میانه و بچه ای که در کنار دست راست ایشان با قد کوتاه قرار دارد برادرم شهید محسن صادقی می باشد . عکاسی این گونه عکس ها بیشتر کار شهید ناصر مهدوی (معروف به ناصر عکاس) بود که در بمباران میانه به شهادت رسیدند .روحشان شاد . نوستالوژی جالبی بود . [/quote] سپاس از جناب صادقی خدا را شاکرم بابت آشنایی با حضرتعالی
۹۴/۴/۶ ۰۰:۲۸
[quote name="جاوید احمدزاده"] خدا رحمت کند آقای صادقی و فرزند شهیدش را.... نفر بعدی که در کنار شهید بزرگوار صادقی ایستاده است مرحوم آقای قنوی ایست که محضردار بود و بغل دست مرحوم آقای پنبه ای ایستا ده و قد بلند است مرحوم آقای حسن شریفی ایست . [/quote] سپاس از جناب احمدزاده یاد و خاطره همه شهدا و نیاکان گرامی
۹۴/۴/۳ ۱۸:۰۱
یاشاسئن یاشاسئن آذربایجانم الله بو کیشینی رحمت السین . ساغول جناب کاظمی
۹۴/۴/۳ ۰۹:۱۸
خدا رحمت کند آقای صادقی و فرزند شهیدش را.... نفر بعدی که در کنار شهید بزرگوار صادقی ایستاده است مرحوم آقای قنوی ایست که محضردار بود و بغل دست مرحوم آقای پنبه ای ایستا ده و قد بلند است مرحوم آقای حسن شریفی ایست .
۹۴/۴/۳ ۰۹:۱۷
[quote name="بابک صادقی"] این عکس در سال های ابتدایی دهه 50 در کودکستان مریم واقع در خیابان بانک ملی جنب مسجد آقایارسلطان کمی پایین تر از دبیرستان فاطمیه گرفته شده و چند سال پیش دبستان رضوی در آن مکان بازسازی شده بود (الان نمی دانم به چه نامی است) . من عکس های زیادی از این قبیل در آلبوم خانواده و اقوامم دیده ام و آن گونه که از پشت نویسی این عکس ها برایم معلوم گشته این عکس مربوط به جشن دانش آموختگی بچه های کودکستان مزبور می باشد که مرحوم مادرم مربی آنجا بود . نفر اول استاده سمت راست (مرد کراواتی) مرحوم اصغر صادقی پدر عزیزم و رئیس سابق ثبت احوال میانه و بچه ای که در کنار دست راست ایشان با قد کوتاه قرار دارد برادرم شهید محسن صادقی می باشد . عکاسی این گونه عکس ها بیشتر کار شهید ناصر مهدوی (معروف به ناصر عکاس) بود که در بمباران میانه به شهادت رسیدند .روحشان شاد . نوستالوژی جالبی بود . [/quote] اطلاعاتی که دادید بسیار ارزشمند است. من با خودم می گفتم: حتی اگر یکی از این بچه ها بودم یادم نمی آمد.
۹۴/۴/۳ ۰۱:۳۹
این عکس در سال های ابتدایی دهه 50 در کودکستان مریم واقع در خیابان بانک ملی جنب مسجد آقایارسلطان کمی پایین تر از دبیرستان فاطمیه گرفته شده و چند سال پیش دبستان رضوی در آن مکان بازسازی شده بود (الان نمی دانم به چه نامی است) . من عکس های زیادی از این قبیل در آلبوم خانواده و اقوامم دیده ام و آن گونه که از پشت نویسی این عکس ها برایم معلوم گشته این عکس مربوط به جشن دانش آموختگی بچه های کودکستان مزبور می باشد که مرحوم مادرم مربی آنجا بود . نفر اول استاده سمت راست (مرد کراواتی) مرحوم اصغر صادقی پدر عزیزم و رئیس سابق ثبت احوال میانه و بچه ای که در کنار دست راست ایشان با قد کوتاه قرار دارد برادرم شهید محسن صادقی می باشد . عکاسی این گونه عکس ها بیشتر کار شهید ناصر مهدوی (معروف به ناصر عکاس) بود که در بمباران میانه به شهادت رسیدند .روحشان شاد . نوستالوژی جالبی بود .
۹۴/۴/۳ ۰۱:۰۶
این عکس یقینادر سالهای 1335نهایت تاسال 1345 گرفته شده است(با توجه به مدل لباس وآرایش موی سر آقایان)خداوند آقای پنبه ای قرین رحمت بدارد مغازه فرش فروشی داشتند نزدیک گرمابه خدا بیامرز حاجی خسرو نیکنامی یادشان بخیر خاطره ایی درارتباط با خدا بیامرز آقای پنبه ای دارم که فرصت مناسب نقل خواهم کرد.ضمنا نفر سوم از سمت چپ به نظرم آقای احدی باشند
۹۴/۴/۲ ۲۱:۵۰
[quote name="محمد علی رستمی"] ضمن تشکر فراوان از جناب آقای کاظمی ، چنانکه در خاطرات مرحوم پنبه ای آمده است ایشان در مراسم شعر خوانی انجمن های ادبی حاضر می شدند به خصوص با استاد شهریار نشت و برخاست داشتند ... طراوت غزلی که زنده یاد پنبه ای در مدح حضرت علی (ع) سروده است مثال زدنی است ... اگر آقای کاظمی عکسی از ایشان در این گونه مراسم داشته باشند خوشحال می شویم اگر ارائه نمایند ... [/quote] عرض سلام خدمت جناب رستمی متاسفانه تصویری از ایشان در کنار استاد شهریار موجود نمی باشد.
۹۴/۴/۲ ۱۸:۴۹
با سلام و احترام ضمن تشکر از جناب آقای کاظمی، با اشتیاق فراوان منتظر دیدن عکس های بعدی نیز خواهیم ماند.
۹۴/۴/۲ ۱۸:۳۹
ضمن تشکر فراوان از جناب آقای کاظمی ، چنانکه در خاطرات مرحوم پنبه ای آمده است ایشان در مراسم شعر خوانی انجمن های ادبی حاضر می شدند به خصوص با استاد شهریار نشت و برخاست داشتند ... طراوت غزلی که زنده یاد پنبه ای در مدح حضرت علی (ع) سروده است مثال زدنی است ... اگر آقای کاظمی عکسی از ایشان در این گونه مراسم داشته باشند خوشحال می شویم اگر ارائه نمایند ...
۹۴/۴/۲ ۱۷:۰۷
نکته جالب این عکس حالت بشاش و چهره شاد و ژست کودکانه بچه ها است. شادی آنها و رفتار کودکانه شان در همه قرون و اعصار یک پیام را بازگو می کند.
۹۴/۴/۲ ۱۶:۴۵
از اینکه این گنجینه ها را رو نمایی می کنید از شما ممنونیم و برای شما و همین طور یادگار گرانقدر آن روانشاد ، مادر بزرگوار عشقیه خانیم پنبه ای طول عمر و غزت بیشتر آرزومندیم. گنجینه های بیشتری را چشم به راهیم.
۹۴/۴/۲ ۱۵:۲۸
عکس بسیار زیبایی ست .
۹۴/۴/۲ ۱۵:۰۳
مشتاق دیدن تصاویر بعد هستیم.
۹۴/۴/۲ ۱۳:۵۰
وای چه عكس تاریخی! اکنون این دخترکان و پسرکان 7-6 ساله بیش از 50 سال دارند و شاید نوه ای بدین سن و سال دارند. همشهریان عزیز اگر اطلاعاتی درباره این عکس دارند بفرمایند.

اخبار روز