کد خبر: ۲۲۸۳۴
۱۶۲۱ بازدید
۱۲ دیدگاه (۱۲ تایید شده)

حرکت انقلابی امام جمعه میانه و مسؤلیت تاریخی ما

۱۳۹۳/۳/۴
۱۸:۳۸

حرکت انقلابی امام جمعه میانه و مسؤلیت تاریخی ما

 

اتفاقی که در نماز جمعه هفته گذشته میانه رخ داد اگر نگوییم یک اتفاق بی سابقه باید اذعان کنیم که یک حرکت بسیار کم نظیر بود که از سوی امام جمعه مسئولیت شناس شهرستان رقم خورد.

 امام جمعه میانه

هشدار و متعاقباً اعتراض شدیدالحن حجت الاسلام والمسلمین حامدی به مسئولان سازمان میراث فرهنگی استان و به چالش کشیدن اهمال کاری ها و مسئولیت گریزی های آنان، از تریبون نماز جمعه همان چیزی است که از دیرباز به عنوان حلقه مفقوده اقدامات و تحرکات لازم برای تحقق مطالبات مردمی از مسئولان شهرستان مورد انتظار بوده و هست.
این حرکت که میتوان آن را در نوع خود یک اقدام انقلابی و تحول گرایانه و روبه جلو قلمداد کرد از دو جنبه اهمیت برجسته تری دارد:

اول؛ اینکه برای قاطبه مردم و بخصوص نخبگان و فعالان سیاسی و مدنی شهرستان جای بسی خوشوقتی و اغتنام است که بالاخره پس از سال ها مطالبه و درخواست از مسئولان امروز شاهد ساختار شکنی در فضای مرده و منجمد سیاسی و مدیریتی شهرستان هستند و راضی اند از اینکه کنار گذاشتن قالب های منسوخ تقیه و محافظه و ملاحظه و مسامحه و مصالحه و ... یا هر چیز دیگر که اسمش را بگذاریم توسط یکی از ارشدترین مقامات و از قضا مهمترین و متنفذترین آنها صورت میگیرد. هرچند که اساسا موضوع راه اندازی موزه و سازمان مربوطه آن به رغم اهمیت بنیادین و زیرساختی که به لحاظ ابعاد فرهنگی و اجتماعی و هویتی آن ملحوظ است از منظر اولویت بندی های سیستماتیک و دیدگاه های استراتژیک مسئولان فعلی کشور متاسفانه از جایگاه دست چندم برخوردار است و ورود به آن با هر شدت و حدتی هم که از سوی مسئولان و مقامات صورت گیرد چندان محل زحمت و مشقت برای آنان نخواهد بود و شاید جناب آقای حامدی هم به همین جهت فرآیند تغییر رویه و رویکرد در تعقیب مسائل و مشکلات شهرستان را - اگر قرار است اتفاق بیافتد و ادامه داشته باشد - از همین مورد کم حاشیه تر و سبک تر آغاز کرده اند.
دوم: مسئولیت تاریخی مردم و نخبگان و فعالان اجتماعی و سیاسی شهرستان و بخصوص اصحاب رسانه و مطبوعات در این رویداد بسیار مهم و خطیر و اثرگذار می باشد و بر مردم میانه و پیشگامان مطالبات عمومی فرض است که با تمام توان و ظرفیت های موجود خود در پشتیبانی از این حرکت نوآورانه و متفاوت امام جمعه محترم شهرستان پیش آمده و همه امکانات و داشته های مادی و معنوی خود را برای تقویت و حمایت این ساختارشکنی مبارک به کار بگیریم.
روشن است که هر چه همراهی و همگامی ما با آغازگر این روند بیشتر و قویتر باشد و به هر میزان که ما آمادگی مشارکت در پرداخت هزینه های چنین اقدامی را داشته باشیم اثرگذاری آن در مراجع استانی و کشوری مطلوبتر و بیشتر و بالطبع زمینه ساز طرح موارد و موضوعات دیگر و تحقق گام به گام خواست های بحق مردم در پرتو همراهی و همپوشانی دو قطب جامعه و مسئولان خواهد گردید و بلعکس اگر ایشان در این میدان تنها بماند و حمایت حداکثری مردم و نیروهای سیاسی در عقبه این حرکت مشهود نباشد به طور قطع زمینه تداوم روند انحطاط و انفعال فعلی در جریان رشد و توسعه شهرستان تداوم خواهد یافت.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۳/۱۰ ۰۳:۲۱
[quote name="آگاه"]امام جمعه محترم و بزرگوار قطعا از اوضاع و احوال شهر مطلعند و از نیات و سوابق اشخاص آگاه هستندو مسائل را مطمئنا رصد میکنند و ..؟[/quote]
در این که امام جمعه محترم از اوضاع و احوال مطلعند و آگاه تردیدی نیست، ایشان این را هم می دانند که برادران ابوجهل که در بیوت عنکبوت برای مؤمنین خدا دسیسه و فتنه می چیدند و بهتان و افترا می بافتند اکنون در پیشگاه قانون مثل موش آبکشیده ستلجم زده اند، اما اینکه ایشان به عنوان نماینده ولی فقیه و پیشوای مذهبی شهر مترصد خفت گیری از شهروندان و مراقبت از احوالات شخصیه آنان و دخالت در برخورداری افراد از حقوق فردی و اجتماعی باشند؛ گمان نمی رود حقیقت داشته باشد. چرا که ایشان قطعاً آیه شریفه اجتناب از تجسس و دستورات احتراز از تعرض به آبروی مؤمنین را بارها و بارها خوانده و برای مردم هم تفسیر و توضیح نموده اند.
شما که نگران و دلواپس طعمه هایی هستید که مثل گربه سیاه به آن ها زل زده اید و آب از لب و لوچه تان سرازیر است حواستان باشد و چهارچشمی مراقب اوضاع باشید تا ناغافل بازی را به دیگری وانگذارید.
اف بر ابلهان بی بنیانی که نانشان از فتنه و دروغ و بهتان و افترا به دیگر بندگان خدا شیرین می شود.
۹۳/۳/۸ ۰۸:۱۵
امام جمعه محترم و بزرگوار قطعا از اوضاع و احوال شهر مطلعند و از نیات و سوابق اشخاص آگاه هستندو مسائل را مطمئنا رصد میکنند و ..؟
۹۳/۳/۸ ۰۳:۱۸
[quote name="صراط"]بالاخره ما نفهمیدیم ... یکروزبه نال و یک روز به میخ و .!
[/quote]
نال...!!
آقای خضر عزیز!! شما اول نالت رو درست کن بعد دیگران رو همراهی بفرما!
۹۳/۳/۷ ۲۰:۳۳
[quote name="مجید سلیمانی فرد"][quote name="حسن گلمحمدی"]
اگر به ماهیت موارد مورد نظر شما و این مورد اخیر نگاه قیاسی داشته باشید متوجه میشوید که در موارد قبلی امام جمه محترم بنابر رویه معمول خودشان بیشتر از باب ارشاد و تاکید وتذکر و مدارا وارد می شدند و اینکونه ضرب العجل جدی و شرط و شروط برای مسئولین تعیین نمیکردند. .[/quote]
اتفاقا در مساله شورای شهر خیلی هم قاطعانه عمل کردند. شهر بیش از شش ماه شهردار نداشت و گروهی در جلسات شورا شرکت نمی کردند که امام جمعه عزیزمان به آنها یک فرصت یک هفته ای داد که اگر شهردار انتخاب ننمایند شورا را منحل خواهند کرد که اعضای شورا شبانه شهردار جدید را انتخاب کردند.[/quote]

"شورا را منحل خواهند کرد" ؟!!!
یعنی انحلال شورا از اختیارات امام جمعه می باشد؟!!
اقای سلیمانی با این شناخت از قوانین کاندید شورا شده بودید؟!!!
۹۳/۳/۷ ۱۵:۰۵
بالاخره ما نفهمیدیم برخی از آقایان به کدام سمت و سو میروند؟ یکروزبه نال و یک روز به میخ و .! طی این مرحله بی همرهی خضر مکن ظلمات است بترس از خطر گمراهی ؟!
۹۳/۳/۵ ۱۷:۳۳
[quote name="حسن گلمحمدی"]
اگر به ماهیت موارد مورد نظر شما و این مورد اخیر نگاه قیاسی داشته باشید متوجه میشوید که در موارد قبلی امام جمه محترم بنابر رویه معمول خودشان بیشتر از باب ارشاد و تاکید وتذکر و مدارا وارد می شدند و اینکونه ضرب العجل جدی و شرط و شروط برای مسئولین تعیین نمیکردند. .[/quote]
اتفاقا در مساله شورای شهر خیلی هم قاطعانه عمل کردند. شهر بیش از شش ماه شهردار نداشت و گروهی در جلسات شورا شرکت نمی کردند که امام جمعه عزیزمان به آنها یک فرصت یک هفته ای داد که اگر شهردار انتخاب ننمایند شورا را منحل خواهند کرد که اعضای شورا شبانه شهردار جدید را انتخاب کردند.
۹۳/۳/۴ ۲۱:۵۲
[quote name="م.رسوا"]اولویت بندی های سیستماتیک و دیدگاه های استراتژیک
اقدام انقلابی و تحول گرایانه و روبه جلو
ساختارشکنی مبارک
ارشدترین مقامات و از قضا مهمترین و متنفذترین
آقای گل محمدی عزیز ما شما را با نوشته های روان و به دور از حاشیه های خاصش دوست داریم
راحت بنویس[/quote]
ای کاش مدیر محترم سایت قبل از تایید نظرات یک هماهنگیی با ناشر مطلب ترتیب دهند بعد اقدام به تایید نظرات بنمایند. برخی از این جیزهایی که به اسم نظر در ذیل مطالب می نویسند اساسا ارزش و محتوی در خور اعتنایی ندارند و خیر تایید نکردنشان بیشتر از تایید کردنشان است.
۹۳/۳/۴ ۲۱:۳۷
[quote name="مجید سلیمانی فرد"]اقای گلمحمدی عزیز این اولین بار نیست که امام جمعه شهرستان از تریبون نماز جمعه برای بیان مشکلات شهر استفاده می کنند، قضیه مهلت یک هفته ای به شورای شهر سوم که در انتخاب شهردار معطل مانده بودند یادتان رفته؟ یا ورود ایشان به مسایل بهداشتی و درمانی و یا در قضیه ساخت و ساز و تعمیرات داخل امامزاده که به مسئولان میراث فرهنگی شدیدا انتقاد کرده اند . ایشان بارها از این تربون برای انتقاد از مسئولین استفاده کرده و بارها گفته اند ازاین تریبون تمام مسئولان در جهت پیشرفت میانه می توانند استفاده کنند.[/quote]
جناب آقای سلیمانی دستتان درد نکند که این موارد را یادآوری کردید لیکن باید به تفاوت های شکلی و محتوایی این موضوع با مواردی که بیان داشته اید توجه داشته باشید تا بتوانید متوجه دلیل تمایز قایل شدن بین این ها و پرداحتن ویژه به خبر حاضر توسط اینجانب بشوید.
اگر به ماهیت موارد مورد نظر شما و این مورد اخیر نگاه قیاسی داشته باشید متوجه میشوید که در موارد قبلی امام جمه محترم بنابر رویه معمول خودشان بیشتر از باب ارشاد و تاکید وتذکر و مدارا وارد می شدند و اینکونه ضرب العجل جدی و شرط و شروط برای مسئولین تعیین نمیکردند. ضمن اینکه همیشه شأن و شئون مسئولین و مخاطبان را رعایت میکردند و هیچگاه از کلمات و عباراتی استفاده نمیکردند که متضمن تخطئه شخصیت افراد باشد اما اینبار اگر دقت کرده باشید لحن و جنس الفاظ و عبارات کاملا تهاجمی و یک حمله رسواگرانه تمام عیار بر علیه مسئولی است که به تعبیر امام جمعه محترم به عبارتی عرضه صاحب شدن بر حرف و امضای خود راندارد و اهل سخن به عیان توفیر میان این دو را در سخنان اخیر ایشان مشاهده مینمایند.
تفاوت دیگر این ها در این است که موارد قبلی بیشتر دعوت از مردم و مسئولین محلی برای حل و فصل مسائل و تعارضات داخلی شهرستان از جایگاه ریش سفیدی بود اما این موضوع در تقابل با بی اعتنایی ها و سهل انگاری های یک مقام ارشد استانی و به جالش کشیدن کسانی است که خود شاید کمترنفوذ و قدرتشان کمتر از امام جمعه شهر ما نباشد.
۹۳/۳/۴ ۱۸:۴۲
اقای گلمحمدی عزیز این اولین بار نیست که امام جمعه شهرستان از تریبون نماز جمعه برای بیان مشکلات شهر استفاده می کنند، قضیه مهلت یک هفته ای به شورای شهر سوم که در انتخاب شهردار معطل مانده بودند یادتان رفته؟ یا ورود ایشان به مسایل بهداشتی و درمانی و یا در قضیه ساخت و ساز و تعمیرات داخل امامزاده که به مسئولان میراث فرهنگی شدیدا انتقاد کرده اند . ایشان بارها از این تربون برای انتقاد از مسئولین استفاده کرده و بارها گفته اند ازاین تریبون تمام مسئولان در جهت پیشرفت میانه می توانند استفاده کنند.
۹۳/۳/۴ ۱۸:۲۹
اولویت بندی های سیستماتیک و دیدگاه های استراتژیک
اقدام انقلابی و تحول گرایانه و روبه جلو
ساختارشکنی مبارک
ارشدترین مقامات و از قضا مهمترین و متنفذترین
آقای گل محمدی عزیز ما شما را با نوشته های روان و به دور از حاشیه های خاصش دوست داریم
راحت بنویس
تشکر و قدردانی از امام جمعه ی محترم. ما در قبال میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فقط عمل و نتیجه می خواهیم و دیگر هیچ. بخصوص قضیه موزه
۹۳/۳/۴ ۱۴:۵۲
[i]آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟
بى وفا حالا که من افتاده‌ام از پا چرا؟[/i]

آقای گلمحمدی عزیز، دیگه رمقی نمونده واسه همراهی!

اخبار روز