کد خبر: ۴۳۷۳
۱۰۴۲ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

برگزاری همایش تجلیل از خانوده شهدای دانشجو، اساتید و دانشجویان رزمنده در واحد میانه

۱۳۹۰/۷/۵
۱۹:۰۴

فرهیختگان: به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه و بمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، سومین همایش تجلیل از خانواده شهدای دانشجو، جانبازان، اساتید و دانشجویان رزمنده با حضور مهندس خلفاپور فرماندار، سرهنگ پاسدار احمدزاده فرمانده سپاه ناحیه میانه، سرهنگ حیدری فرمانده نیروی انتظامی، امیر سرتیپ توکلی فرمانده تیپ 36 زرهی، سرهنگ شفیعی راوی و از یادگاران هشت سال دفاع مقدس از تبریز، حجت الاسلام تقوی آزاد نماینده ولی فقیه در سپاه، حجت الاسلام نقیلو رئیس عقیدتی سیاسی تیپ 36 زرهی، مسئولین ادارات شهرستان و همچنین رئیس، معاونین، مدیران، اساتید ودانشجویان دانشگاه در سالن آمفی تئاتر واحد برگزار گردید.
در ابتدای مراسم دکتر علیرضا حسینپور سنبلی رئیس واحد میانه گفت: همه ما در جوی روان ولایت شناوریم و این شناور بودن مؤلفههای خاص خودش را دارد که از جمله آن میتوان به دفاع، شهادت و بصیرت اشاره کرد.
وی زیباترین زیبائیها را رسیدن به کمالات معنوی دانست و اظهار داشت: آنهایی که رفتند و شهید شدند، حقیقتاٌ کار حسینی کردند، چرا که شعور جهاد داشتند، به راه خودشان یقین و ایمان داشته و با تقوا و ولایت مدار بودند. و با معنویات خود، خدا جویی میکردند یعنی پرواز از نهایت به بینهایت و قربت به خدا و شهادت.

سپس سرتیپ توکلی فرمانده تیپ 36 زرهی میانه گفت: دفاع ما برای خدا و به نام خدا و به خاطر تشکیل یک نظام الهی بود. گر چه در این راه خسارات مادی و معنوی و هزاران شهید دادیم ولی دستاورهای با ارزشی از این دفاع از جمله حفظ نظام و انقلاب، حفظ تمامیت ارضی مملکت و از همه مهمتر بالا رفتن توانمندیهای نظامی و امنیتی به دست آوردیم. و از این جهت دفاع ما یک دفاع مقدس بود.
در ادامه جناب سرهنگ شفیعی میهمان ویژه از تبریز، خاطراتی از دوران هشت سال دفاع مقدس را بیان نمود. و سپس عادل نجفی با خواندن اشعار و مداحی در مورد جنگ و شهید و شهادت، معنویت خاصی به مراسم بخشید.
درپایان این مراسم ازخانوادههای شهدای دانشجو، جانبازان، اساتید و دانشجویان رزمنده و همچنین برپا کنندگان نمایشگاه هفته دفاع مقدس با اهدا جوایز و لوحهای تقدیری تجلیل شد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز