کد خبر: ۸۰۹۹۴
۲۶۲۲ بازدید
۹۲ دیدگاه (۹۰ تایید شده)

نامه به فرماندار ویژه محترم شهرستان میانه در ارتباط با پلیس راهنمایی و رانندگی میانه

۱۳۹۶/۱۲/۲۶
۲۱:۵۰


فرماندار ویژه محترم شهرستان میانه جناب آقای شکری

با سلام و احترام
شاید جنابعالی نیز شنیده اید که در شمالغرب کشور, پلیس راه میانه, پلیس داخل شهری راهنمایی و رانندگی و گلوگاه میانه به سختگیری معروفند.
نقش گلوگاه میانه در کنترل قاچاق که محرز و قابل تقدیر و دستبوسی است لیکن نقش آن دوی دیگر برای شهرستان میانه بسیار منفی و مخرب است و مهمان ننوازی و گردشگر گریزی اش را شهره ملی میکند.
کافیست در تمام ایل و تبار یا همکاران یک اداره در یک شهر, یک نفر بگوید: پلیس راه میانه هم در رفت و هم برگشت برخلاف ماده 9 قانون راهنمایی و رانندگی و برخلاف ابلاغیه رسمی دیوان عدالت اداری, بدون هیچگونه تخلف و دلیلی, ماشین پلاک غیرمیانه ام را متوقف کرد و مدارک را خواست, کافیست یک نفر بگوید: در شهر میانه در خیابان اصلی زیر تابلو مطلقا ممنوع ماشین میانه را جریمه نکردند اما ماشین پلاک تهران من را جلوی مسجد در درویشلر تنگه سی جریمه کردند. کافیست بگوید: ماشین دوبله پارک میانه را بدون جریمه تذکر دادند تا برود اما ماشین من را در قسمت پهن خیابان امام که خودم داخل بودم و خانمم پیاده شده بود تا از مارال, شیرینی بخرد, جریمه کردند, ... همه این شواهد و نقل قولها , برای فرار مهمان و گردشگر کافیست و فرار مهمان و گردشگر برای رکود اقتصاد یک شهر کافیست.
آمار نشان میدهد بیش از 500 هزار میانه ای در خارج از میانه ساکنند و اگر حجم اندکی از اینها در ایام نوروز وارد میانه شوند , رونق اقتصادی بالایی در شهر به وجود خواهد آمد لیکن خود من در سه ماهه اخیر از ترس بهانه های پلیس راه و پلیس داخل شهر, 3 بار با قطار تردد کرده ام.
خواهش اینجانب از جنابعالی این است که این موضوع را به فرمانده محترم ناجا انتقال دهید تا هم زحمت پرسنل خدوم این نهاد خدشه دار نشود و هم باعث بدنامی منطقه نشویم.
پیشنهاد میدهم پلیس محترم راهنمایی و رانندگی در ایام نوروز, اقدام به چاپ جریمه های صفر ریالی با مضمون تذکر به خودروهای غریبه و متخلف نماید که:
"مهمان عزیز! خودروی خود را در محل ممنوعه پارک نموده اید که شامل جریمه می باشد. به رسم مهماننوازی جریمه شما صفر ریال درنظر گرفته می شود. لطفا به تابلوهای راهنمایی و رانندگی توجه فرمایید."
همین اقدام پلیس , میانه را به خبرهای جذاب و مهم کشور تبدیل می کند.

با کمال امتنان _ محمدصادق نائبی

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۱/۲۲ ۲۲:۰۹

امیدوارم به این امر مهم به نحواحسن رسیدگی ومنافع ومصالح شهرمان ضایع نشود

۹۷/۱/۱۶ ۰۹:۲۴

با سلام و تشکر از مطلبی که نوشتید ای موضوع برای من که زنجان زندگی میکنم ماشینم پلاک زنجان هست اتفاق افتاده و دوبار تاحالا برای توقف چند دقیقه ای و خرید از مغازه بدون اینکه ماشینهای متوقف و پلاک میانه رو جریمه کنند جریمه نوشتندواین موضوع ورفتار دوگانه راهنمایی رانندگی باعث تاسف است

۹۷/۱/۱۲ ۰۱:۱۵

اینهمه کارشناس و نظرات خوب ولی کو عمل در مسئولان و مردم

۹۷/۱/۱۱ ۱۷:۴۴

باسلام
بنده از روز چهارم تا هشتم فروردین اصفهان بودم مسافرین خودرو های خود را در محل های پارک ممنوع حتی حمل با جرثقیل پارک می کردند وجریمه هم نمی شدند فقط جاهایی که قرار بود خودروها پارک نکنند پلیس ایستاده بود.
بنده سال هاست به مسافرت می روم در طول سفر به ندرت پلیس راه ها ماشین بنده را متوقف ومدارک خواسته اند اما به محض رسیدن به پلیس راه میانه فورا جلویم را می گرفتند مخصوصا سال گذشته از حق نگذریم امسال وضعیت بهتر شده و جای سپاس دارد.

۹۷/۱/۷ ۰۶:۱۴

معروفترین سوغاتی های شهرستان میانه

https://vom.ir/tahernaebi/posts/36391

۹۷/۱/۷ ۰۲:۲۳

باسلام و احترام

در مورد سوغاتهای میانه لینک مربوطه را گفتم که درج کنند لیکن در مورد آثار باستانی:

نخستین اثر ملی شمالغرب کشور به نام پل دختر 90 سال پیش در میانه ثبت شد.

شهرستان میانه با 300 اثر فاخر و ثبت شده ملی و حدود 700 اثر ثبت نشده, کهن ترین و پرتعدادترین منطقه استان از نظر کثرت و تنوع آثار ملی است.

شهرستان میانه با قدمت لااقل 7000 سال دارای تپه های باستانی عهد حجر و عهد مفرغ است.

از آثار باستانی میانه به جاده ابریشم 3000 ساله, پل پردلیس 1000 ساله, مسجد اعجازگونه سنگی و یکپارچه شهر ترک, کاروانسرای ایلخانی جمال آباد, شهر زیرزمینی کندوان تا ترک و ... میتوان اشاره کرد.

۹۷/۱/۶ ۲۱:۵۳

لطفا درمورد کامنت کاربر میهمان ( دو سه نفر از میهمانان نوروزی از من پرسیدند .... ) اگر اطلاعاتی دارید که اگر مسافر نوروزی که ازمیانه عبور میکند و سوالی در موردگردشگری میانه میکند ارایه بفرمایید ممنون میشویم ، چون بنده بجهت عدم اطلاع خجالت میکشم

۹۷/۱/۶ ۱۷:۲۹

جالب است ، میانه با این قدمت و سابقه ی تاریخی در جاذبه توریستی در نقطه صفر قرار داشته باشد و ما به فکر نحوه برخورد با گردشگر باشیم !

۹۷/۱/۵ ۲۲:۴۳

دو سه. نفر از میهمانان نوروزی ازمن پرسیدند که : لطفا میانه را ازطریق گردشگری و سوغات بما بشناسانید ، دیدم ما چیزی نداریم که معرفی کنیم تا آنها با بازدید و خرید سوغاتی از آن بهره مند شوند فقط گفتم در یکی دو روستا آثار تاریخی داریم مثلا مسجد سنگی ترک و کاروانسرای جمال آباد ، و آنها هم گفتند ازاین کاروانسرا خیلی دیدیم بیخودی وقتمان را تلف نکنیم ، گفتند سوغاتی چی؟ گفتم والله خیار داریم آنهم که الان فصلش نیست و لبنیات ، گفتند لبنیات همه جا هست ، گفتم بااین حساب ما چیزی نداریم ولی جوانان بیکار در سایه تلاش مسولین زیادداریم ، آنها هم خندیدند و با خاطره خوش و خندان خداحافظی کردن ، حالا راستش من نمیدانم ما چی داریم اگر ممکن است مرقوم بفرمایند تا بنده هم بدانم ، البته ساچ بالیغی هم گفتم

۹۷/۱/۵ ۱۶:۴۹

در خصوص عملکرد اداره میراث فرهنگی میانه کارنامه بحمدالله درخشان است. ندیدیم شخص مسئول این واحد درطول سالهای گذشته از جوانان و فعالان شهر در خصوص برنامه های تبریز 2018 با محوریت میانه دعوت به همفکری کند و نظراتشان را جویا شود. لااقل در زمان حیدری ازاد یک اتاق فکری بود که با چندساعت دورهمی ،دوستان فعال توانستند داغچیلاربایرامی را جزو رویدادهای سال 2015 در سایت جهانی گردشگری به دنیا بشناسانند که ماحصل اتاق فکر گردشگری بود.حالا چه؟!
اگر قرار براین باشد که هر ساله همان اثار باستانی و تاریخی چندین هزارسال قبل را به مهمانان نشان دهیم و برنامه های جدید در حوزه شناساندن سایر نقاط گردش پذیر شهرستان نداشته باشیم همان بهتر که بگوییم میانه آثار باستانی ندارد. همانند سایرشهرهای کشور کدام برنامه های فرهنگی( نه توررایگان گردشگری )را میراث فرهنگی با کمک سایر نهادها تدارک دیده است که انتظار داشته باشیم مهمان نوروزی در تابستان با کل ایل و تبار خود ب میانه برگردد و سبب رونق چرخه اقتصادی شود؟!
بکارگیری راهنمایان گردشگری در سطح شهرستان در میانه در ایام نوروز و تابستان ، کاملا گزینشی توسط مسئول این واحد می باشد و فعال جدیدی حق فعالیت در این قبیل برنامه ها را ندارد که پیگیری ها تا مرحله اداره کل و فرمانداری شهرستان نیز راه بجایی نبرد !
وقتی شهرستانی با قدمت چندهزارساله بتازگی جزو دارندگان میراث فرهنگی و تاریخی استان بحساب بیاید و سال گذشته مدیر میراث فرهنگی اش هنگام سخنرانی در فرمانداری میانه ، دوبار از حضور خود در میاندوآب اظهار خوشحالی کند، مردم شهرستان چه انتظاری دارند ؟!
مهاجری

۹۷/۱/۵ ۰۹:۲۷

اگر اطلاع رسانی شود که خیلی خوب میشود . ممنون

۹۷/۱/۵ ۰۰:۴۱

سلام آقای نائبی از پلیس راهی که تومسیرآقکند هست خبر ندارین غریبه ها رو 100هزارتومان جریمه میکنه ولی مایلرهای م.الف که 15تن مجاز است بار ببره با 32 تن بار میگیره هیچی بهشون نمیگه ،اون هم بعدازشکایت مردم وشورا،جلوی چشم ما بردن باسکول ولی باز 3ساعت دیگه همون بار قبلی بود شاید هم بیشترحالا شما از پلیس راه چه توقعی داری جاده بالش کندی به آقکند دیگه ویران شده اگه میتونین کاری بکنین خیلی ممنون میشم

۹۷/۱/۴ ۲۳:۳۸

تا جریمه ها و تخلفات هوشمند و مستند نشه هیچی حل نمیشه و راه برا بسیاری تخلفات دیگه همچنان بازه

۹۷/۱/۴ ۱۰:۲۳

باسلام. هم واکنش مثبت داشته هم منفی. اگر لازم بود اطلاع رسانی میکنم.

۹۷/۱/۴ ۱۰:۱۴

جناب مهندس نایبی باسلام
چنانکه مشاهده میشود در عکس العمل به نامه سرگشاده حضرتعالی ، نه فرماندار و نه رییس پلیس راهور و نه روابط عمومی آنها ، هیچ یک پاسخی نداده و هیچ اظهار نظری نشده ، حال شما و یا این مردم چه انتظاری از اینها دارید و دارند ؟ البته بنده نمیدانم شاید در خصوصی بشما پاسخ داده اند و ما نمیدانیم که اگر اینطور باشد لطفا اطلاع رسانی بفرمایید و کار ما قصاص قبل از جنایت نباشد

۹۷/۱/۳ ۲۰:۳۸

آقای صادقیان اینجا سوییس نیست که قانون اجرا بشه ، اینجا ایران است ، ازهمه مهمتر اینجا میانه است عزیز من ، در اینجا یک ماده قانونی چندین تبصره دارد و هرکس قوی باشد سعی میکند از آن تبصره ها به نفع خود استفاده کند ، و آرای دیوان را هم بیخیال شو ، به اینها نگاه نمیکنند ، خودتو زحمت نده و ناراحت نکن ، بقولی آبدارچی را ببین کارت را راه بنداز ، دروغ و نیرنگ و ریا پا گرفته راه میره و درست نمیشود ....مگر اینکه دستی ازغیب برون آید و کاری بکند ، همین ، در کشوری که دبیر بازنشسته یک جامعه به اندازه نصف حقوق خدمتکذار فلان بانک و شرکت نفت و... که تحت تعلیم آن دبیر قرارداشته حقوق بگیرد و عدالت اجتماعی نباشد ، بیشتر ازاین انتظار نیست ،

۹۷/۱/۳ ۱۸:۲۱

مگه جلوی پل ها و سر کوچه ها پارکِ ماشین، مطلقاً ممنوع نیست؟؟طبق قوانین راهور/ پس پلیس باید تاکسی رو جریمه کنه نه ساکن کوچه رو .شما به 197 شکایت بنویس و پیگیر باش حتماً نتیجه میگیری من هم قبلا چنین مواردی رو دیدم و بنتیجه رسیده ومامور خاطی توبیخ شده

۹۷/۱/۳ ۱۸:۱۷

نه عملکرد راهور در میانه بلکه کلِّ کشور. مواردی که تنوعش و گفتنش دردی رو دوا نکرده ونخواهد کرد وفقط پیش خدا باید شکوه کرد. مثل درخواست پلیس سند وبرگ سبز خودرو را درحالی که کارت خودرویی که پلیس داده رو نشون دادم و دهها مورد زورگویی خنده دار و تلخ که با گفتنش حال همه به هم میریزه به هر حال حساب کتاب قانونی درستی نداره این ایست دادنها و جریمه ها خصوصاً شبها در جاده های فرعی واتوبان که خود مجالی مفصل میطلبه و سر من اومده (نگه داشتن خودرو در شب نیز خلاف قوانین هست)ولی بارها وبارها پیش آمده وبه دعوا و شکایت منجر شده

۹۷/۱/۲ ۱۳:۱۷

اینکه این همه کامنت گذاشتن به یک خبر نشان از نارضایتی بسیار شدید از عملکرد ماموران راهنمایی ورانندگی میانه است

۹۷/۱/۲ ۱۳:۱۳

اقای نائبی شما کجای عملکرد بعضی ماموران راهنمایی ورانندگی را دیده اید سر کوچه ما که یک خیابان اصلی است توسط شهرداری به ایستگاه تاکسی تبدیل شده است بنده وامسال بنده حق نداریم سرکوچه بن بست اتوموبیل خودرا نگهداریم تا تاکسیها که سر کوچه را مسدود کرده اند کنار بروند تا وارد منزل شوم مامور سر میرسد میگه برو از آن طرف بیا بهش میگم انور کوچه بن بست کجا هست؟ با چند تا بد وبیراه حرکت میکند بعدا میفهمی 30000تومان جریمه شده ای.

این کارهای زشت به نام همه ماموران خدوم نیروی انتظامی ثبت میشود نه فقط آقای ... .

۹۷/۱/۱ ۱۴:۲۹

ضمن تشکر از جناب مهندس نائبی بابت نامه به فرماندار ، 

در خصوص موضوع فوق به استحضار همشهریان محترم توضیحاتی را ارائه می کنم

قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در سال 1389 تصویب و پس از طی مراحل قانونی لازم الاجرا شده است.

ماده 9 قانون فوق ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی را فقط در مواردی که شاهد تخلف راننده باشند و یا دستور قضایی یا انتظامی داشته باشند مجاز به مطالبه مدارک نموده است

در سال 1392 پلیس راهنمایی و رانندگی بخشنامه ای را صادر و به واحدهای زیرمجموعه خود اجازه داد تا بدون مشاهده تخلف و بدون دستور قضایی یا انتظامی خودروها را متوقف و اقدام به مطالبه مدارک نمایند

در خرداد 1396 هیات عمومی دیوان عدالت اداری طی دادنامه شماره267 بخشنامه فوق را ابطال نمود

ضمانت اجرای احکام دیوان عدالت اداری

ماده 109 قانون دیوان عدالت اداری:

قانون تشكيلات و آيين دادرسى ديوان عدالت ادارى مصوب ۱۳۹۰/۹/۲۲ : ماده ۱۰۹- هرگاه پس از انتشار رأى هيأت عمومى ديوان در روزنامه رسمى كشور مسؤولان ذى ربط از اجراى آن استنكاف نمايند، به تقاضاى ذى نفع يا رئيس ديوان و با حكم يكى از شعب ديوان، مستنكف به انفصال موقت از خدمات دولتى به مدت سه ماه تا يك سال و جبران خسارت وارده محكوم مى شود. تبصره-تقاضاى ذى نفع براى اجراى آراء هيأت عمومى، بايد به صورت تقديم دادخواست باشد.افرادى كه از عدم اجراى آراء هيأت عمومى در مورد ابطال مصوبه مطلع مى شوند، مى توانند موضوع را به رئيس ديوان منعكس نمايند تا رئيس ديوان نسبت به پيگيرى موضوع از طريق شعب ديوان اقدام نمايد.  

۹۷/۱/۱ ۱۲:۴۱

شما خودتان را ناراحت نکنید از بین چندین کامنت پیدا میشوند کسانیکه منطق نمیفهمند یا سر ناسازگاری دارند اگر فقط ۵۰درصد کامنتها مناسب بود امید به اصلاح هست که همیشه بسیار بیشتر هست بگذار آنها هم نفهمند و همانطور بمیرند

۹۷/۱/۱ ۱۲:۰۰

نه بشینید سر جاتون تا امروز حسرت دیروز و دیروز حسرت پریروز را بخورید و به امید فردا بمانید درحالیکه با این خنثایی, فردا بدتر از امروز خواهد بود.

۹۷/۱/۱ ۰۹:۵۴

نظر بدیم درست می شه ؟؟؟

۹۶/۱۲/۲۹ ۱۱:۴۸

همشهری محترم لطفا صغری و کبری نکن. فقط خواهش کردیم در ایام عید مهمانداری کنیم و در ایام غیر عید, عادی برخورد کنیم. برخورد عادی یعنی بدون نگاه به پلاک و بدون حساسیت, اگر مرتکب تخلفی شده است جریمه کند و به هیچ عنوان در شرایط غیرتخلفی, خودرو را متوقف نکند و مدارک را تفتیش و کنکاش نکند.

۹۶/۱۲/۲۹ ۱۰:۵۰

خوب گیریم راهنمایی اومد و مهمونارو جریمه نکرد باشناختی که از همشهریان عزیز دارم فکر کنم چند ماه بعد پلاک میانه تو میانه دیگه پیدا نشه شایدم منقرض بشه یعنی یه کاری میکنن که دیگه مهمون و غیر مهمون نفهمیم کیه!!!!!!

۹۶/۱۲/۲۹ ۰۷:۲۹

مراغه جمعیت شهریش 70هزار نفر بیشتر است حتی وسعت و جمعیتش کمتر از دوبرابر میانه

۹۶/۱۲/۲۸ ۲۰:۴۹

کجاش ۴برابرمیانه هست.به قدمتش کاری ندارم,بی جهت بزرگش نکن.انجاهم زیادتوسعه نیافته,پرازمعتادهست,ازمرکزاستان راضی نیستند.جالبه اوناهم مثل بعضی ازهمشهریان میانه ای میگندبایدبیست وپنج سال پیش بجای اردبیل مااستان میشدیم.

۹۶/۱۲/۲۸ ۱۹:۴۵

مردم میانه رو با مراغه مقایسه نکن. مراغه باغ شهر ایران.و پایتخت باستانی ایران.و حداقال 4 برابر میانه هستش.

۹۶/۱۲/۲۸ ۱۹:۲۹

از قدیم و دهه 60 من یادمه یه سرگردی بود بنام ... که خیلی به ماشینا گیر میداد حتی توی کوچه ها هم جریمه میکرد. بعدن که از میانه به شهر دیگه ای رفت از شرمندگیش مردم دراومدن و احوالپرسی بجایی براش بجا آوردن

۹۶/۱۲/۲۸ ۱۹:۲۶

مگه چن سال پیش توی همین پلیس راه میانه یه سربازوظیفه با ملاغه با علاقه زد تو سر یک موتوری و اونو کُشتِش. از افتخارات پلیس راهمونه

۹۶/۱۲/۲۸ ۱۲:۵۶

من از میانه به جهت خیابانهای تنگ و پلیس...... دیگه میانه نمیام یادم یه سال به جهت رفتار پلیس کارم به پارکینگ پلیس کشید بعدهم از تهران بعد از مدتی برای خلاصی ماشینم امدم میانه . دیگه شهر میانه نمیام. البته ولی مراغه احترام خاصی قایلند . مطلب جالبی نوشتین. حرف دلم بود باید اصلاح بشه.

۹۶/۱۲/۲۸ ۰۸:۵۶

برای منم همین اتفاق افتاد پلاکم مال تهران بود تو پلیس راه مدارکمو خواستن هی گفتم واسه چی جواب درست حسابی نداد حالا خداروشکر امسال نیومدم

۹۶/۱۲/۲۷ ۲۱:۱۸

لطفا پیش از اظهار نظر, مشورت و مطالعه کنید. میزان و مورد جریمه ها به اختیار شهرستان نیست. محل هزینه کرد جریمه ها در محل تخلف یا در شهرستان مربوطه نیست.

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۹:۴۶

پیشنهاد من این هستش. پلیس راهور به استناد به بخشنامه ممنوعیت تردد. هر تریلی که از میانه رد میشه رو 100 هزار تومن جریمه کنه! فوری به همکاراشون خبر میدن که از جاده قدیم رد نشن! و هم اینکه هزینه تعمیر و اسفالت و روکش جاده ترانزیت داخل شهر در میاد!

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۹:۳۷

پیشنهاد من این هستش. پلیس راهور به استناد به بخشنامه ممنوعیت تردد. هر تریلی که از میانه رد میشه رو 100 هزار تومن جریمه کنه! فوری به همکاراشون خبر میدن که از جاده قدیم رد نشن! و هم اینکه هزینه تعمیر و اسفالت و روکش جاده ترانزیت داخل شهر در میاد!

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۹:۲۹

با سلام .جناب آقای نائبی از جنابعالی وکلیه همشهریان خواهشمندم در این ایام که در سطح شهر هستید نگاهی به اکثرتخلفاتی که بدور از دید پلیس میباشد( از قبیل پارک دوبله پارک در سمت چپ خیابانهای دو طرفه عبور از چراغ قرمز وبه نظر من از همه مهم تر فرهنگ رانندگی و....) به فرموده شما توسط کدام پلاکها در سطح شهر صورت میگیرد.پلاک بومی یا غیر بومی؟
سختگیری به پلاک بومی یا غیر بومی نیست سختگیر سختگیره که معروف شده

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۸:۴۱

وقتی در بودجه برای جرائم مقدار معین میکنند.
پس باید جریمه گرفته شود .
بنده حدود 10روز پیش درعوارضی بستان آباد کمربند راباز کردیم تاپول عوارض بدهیم چند قدم جلورفتم تا درکناری نگه دارم تاکمربند راببندم حدود 10متر جلوترافسر نگه داشت وجریمه کرد وهرچه گفتم که به دوربین نگاه کن گفت وقت ندارم و30000تومان جریمه کرد

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۶:۲۳

من تقریبا هر روز دو بار رفت و برگشت دارم پاییز امسال چند بار در جاده خلخال نزدیکی روستای گوندوغدی کمین می کردند و در حالی که اصلا بارندگی نداشتیم جلوی ماشین ها را می گرفتند و قبل از مطالبه مدارک ، زنجیر چرخ می خواستند و با کمال تاسف اکثر مسافر کش ها را جریمه کردند

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۶:۰۴

مهندس بیکاری ؟ بابا کارت تمام شده بود ؟ بابا و ل کن اینارا ، این شهر درست بشو نیست واللا ، اونهاییکه کاردان بودند و اهل این شهربودند فرارکردند و رفتند ، بقولی : دعوی چه کنی داعیه داران همه رفتند / ازملک هنر حکم گزاران همه رفتند ... بابا بیخیال این شهر ....

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۵:۵۱

خدای من شاهده که کاملا ناحق بااینکه کمربندهم بسته بودم یک سرباز صفر کاملا عامدانه و سلیقه ای منو نگه داشت بااینکه هیچ حرف بخصوصی هم نزد و من هم باماشین پلاک میانه ای خودم داشتم میرفتم حوالی روستای سبز طبق معمول یک ربعه برگردم که چندروز بعدش متوجه شدم یکصد هزارتومن جریمه دوبرگی کردن باعنوان عدم بستن کمربند و فرار از دست پلیس!
من که ازشون نمیگذرم خداهم نگذره ازشون.

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۵:۵۱

پس اگر سر خیابان جلوی همسرت یا خواهر یا مادرت, سند ازدواج یا سجلّی ات را خواستند گلایه نکن.

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۵:۴۶

خدای من شاهده که کاملا ناحق بااینکه کمربندهم بسته بودم یک سرباز صفر کاملا عامدانه و سلیقه ای منو نگه داشت بااینکه هیچ حرف بخصوصی هم نزد و من هم باماشین پلاک میانه ای خودم داشتم میرفتم حوالی روستای سبز طبق معمول یک ربعه برگردم که چندروز بعدش متوجه شدم یکصد هزارتومن جریمه دوبرگی کردن باعنوان عدم بستن کمربند و فرار از دست پلیس!
من که ازشون نمیگذرم خداهم نگذره ازشون.

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۵:۴۶

خدای من شاهده که کاملا ناحق بااینکه کمربندهم بسته بودم یک سرباز صفر کاملا عامدانه و سلیقه ای منو نگه داشت بااینکه هیچ حرف بخصوصی هم نزد و من هم باماشین پلاک میانه ای خودم داشتم میرفتم حوالی روستای سبز طبق معمول یک ربعه برگردم که چندروز بعدش متوجه شدم یکصد هزارتومن جریمه دوبرگی کردن باعنوان عدم بستن کمربند و فرار از دست پلیس!
من که ازشون نمیگذرم خداهم نگذره ازشون.

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۵:۳۸

ان را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۴:۳۹

یک بار یه سرباز با کفگیر ماشین من رو نگه داشت. به ترکی پرسید؟ چی داری همراهت؟ منظورش وسایل ممنوعه بود! گفتم هر چی بخوای! پیاده شدم. گفتم این ماشین این تو! بگرد!

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۴:۳۷

پلیس راه میانه به ماشین های پلاک غریبه حساسه و احساس میکنه خلاف می کنند.

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۴:۰۳

مهم اینه امنیت داریم!

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۲:۴۱

بسیار عالی .افرادی مثل شما کار هزاران نق زدن بی فایده را به ثبت میرساند.درود بر شما

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۲:۳۲

با سلام.
مدت زیادی بود که به صدای میانه سر نزده بودم.
و بطور کاملا اتفاقی مراجعه کرده و با این مطلب روبرو شدم؛
همان کامنت های کور کورانه، تبعیضانه، حسد بینانه پابرجاست.
امیدوارم با مطالب های فرهنگی که شما عزیزان دست به قلم زحمتش را میکشید (مثل همین مطلب) افکار عزیزان از پارامتر های ذکر شده دور شود.

/با احترام/

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۲:۱۴

چون به میانه اکثرن میانه های مقیم تهران کرج میاندواوناهم اینجافامیل خویشاونددارند.همه جای ایران سرای من هست این حرفاچیه.

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۲:۰۷

مسافرکجای میانه بره؟پول خرج کند؟کدام سوغاتی برای مسافران اماده کردید.اینجاسرعین نیست که هتل هاوابدرمانی ازمسافران پول بگیردومغازه داران اجناس شونوبه قیمت بالابفروشند.
چون میانه زیرساخت لازم ازنظرراه وامکانات رفاهی گردشگری ندارد,شمانگران مسافران نباشید.
همین حرفهاوکارهاراکردیدکه سرمایه گذاردرزمینه گردشگری هزینه نمیکنه,مسافرهم یه روزنمیمونه.

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۲:۰۵

قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی

مصوب 1389/12/08      

ماده9ـ رانندگان موظفند هنگام رانندگی گواهینامه، کارت خودرو و بیمه نامه معتبر شخص ثالث و برای خودروهایی که بیش از پنج سال از تولید آنان می گذرد برگه معاینه فنی را به همراه داشته باشند و در صورت مطالبه مأموران راهنمایی و رانندگی آن را ارائه نمایند.

مأموران در صورتی مدارک رانندگان را مطالبه می کنند که شاهد تخلف از سوی راننده بوده یا تحت تعقیب قضائی یا انتظامی باشد.

در صورتی که هیچ یک از مدارک فوق به همراه راننده نباشد مأموران راهنمایی و رانندگی می توانند تا زمان ارائه مدارک، خودرو را متوقف نمایند و در صورتی که یکی از مدارک فوق یا شناسنامه یا کارت شناسایی معتبر به همراه راننده باشد مأموران مذکور موظفند با اخذ مدرک مذکور و ارائه رسید بدون توقف وسیله نقلیه راننده را ملزم به ارائه سایر مدارک و استرداد مدرک اخذ شده نمایند. چنانچه اقامتگاه راننده شهر دیگری باشد بنا به تقاضای وی راهنمایی و رانندگی مکلف است پس از وصول مدارک لازم نسبت به ارسال مدرک اخذشده به راهنمایی و رانندگی محل موردنظر وی توسط پست رسمی و ظرف مهلت چهل و هشت ساعت اقدام نماید. تبصره1ـ رانندگان وسایل نقلیه مسافربری و باربری عمومی باید علاوه بر مدارک فوق سایر مدارک اختصاصی مربوطه را به همراه داشته باشند. تبصره2ـ کلیه وسایل نقلیه باید به تجهیزاتی که در قوانین و مقررات معین می شود مجهز باشند در صورت مجهز نبودن وسایل نقلیه به تجهیزات مذکور، راهنمایی و رانندگی از شماره گذاری و ارائه خدمات به آنها خودداری می نماید. راهنمایی و رانندگی موظف است شش ماه قبل از الزام رانندگان و خودرو سازان به نصب و همراه داشتن تجهیزات مورد نیاز اقدامی همه جانبه برای اطلاع رسانی به رانندگان از طریق رسانه های عمومی و تابلوهای تبلیغاتی جاده ای و شهری به عمل آورد.

 

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۲:۰۱

پلیس فقط در 2 حالت میتواند مدارک را بگیرد و تفتیش میکند:

1_ حین تخلف, خود را متوقف و مدارک را بخواهد.

2_ دستور قضایی برای توقف یک خودروی خاص داشته باشد.

در ادامه این قانون و ابلاغیه رسمی دیوان عدالت اداری مبنی بر غیرقانونی بودن توقف خودرو و تفتیش مدارک را درج میکنم.

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۱:۳۷

به نظر من که از هر ماشینی که پلاک میانه نباشد باید مالیات بگیرن خرج شهر کنن چون همه جا توریست درامد واسه شهر میاره ولی تو میانه جز افتادن شدن تو خونه میزبان وتحمیل هزینه و سلب اسایش به مدت بیست روز و بعدشم حمله به طبیعت خیری برای میانه ای ها ندارن یه قرونم خرج نمیکنن و عید برای ایشان عوض هزینه درامد زایی هم دارد

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۱:۳۳

یعنی چون پلاک تهرانید مدارکتان را هم نمیخواهید نشان دهید؟!!!!!

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۱:۲۸

فقط کامیون وتریلی دیدندجریمه کنند.که اینهاعزراییل های جاده هستند.

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۱:۱۸

بیخودی مراغه وبناب رابزرگ نکن.میانه ای اگردرشهرش کارنباشه میرندتهران,کرج,فوقش زنجان.مابناب,مراغه چکارداریم.مراغه هم پرازمعتادشده است الکی تبلیغات میکنند.

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۱:۱۱

ببخشید من یا امثال من چه تخلفی کردیم که پلیس راه میانه باید ماشینم را متوقف کرده و مدارکم را تفتیش کند؟ چه کسی و کدام قانون این اجازه را به آن سرباز میدهد که من را متوقف کند و بپرسد؟ از کجا میآیی؟ مدارکت را بده؟ 

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۰:۳۳

با سلام و احترام خدمت همشهری محترمم این پیشنهادی که جناب نائبی مطرح کردن درست همان چیزی است که استاندار تبریز برای 2018 و مهمانمان تبریز داده بود ولی تا کنون عملیاتی نشده ولی میانه با اجرایی این طرح میتواند فرهنگ کهن دیار میان را به رخ میهمانی برساند. درسته از کم کاری نمایندگان شهرمان و از حرص و عقب مانده نگاه داشتن شهرهایی دیگر استان وام کردن بودجه های شهرهای دیگر میخواهد سلطانی کند ولی در بین شهرها بناب توسط جناب صدیقی شهرش را به شهری پیشرفته کرد الان چند نفراز میانه ایها در بناب و مراغه مشغول به کارند.

۹۶/۱۲/۲۷ ۱۰:۲۲

با سلام .متاسفانه در اين شهر گويا خلاف قانون بيشتر از رعايت قانون توسط بعضي از مسئولين عزيز شمرده ميشود آقاي نايبي عزيز شما خيابانهاي ما راببينيد آنقدر توشط مغازه داران به حريم خيابانها تجاوز شده كه ديگه جاي توقف حتي براي اندك زمان نمانده است .اين وظيفه كيست تو اين شهر !!!!!ا اما در داخل شهر براي ابتدايي ترين مسائل توسط راهنمايي جريمه ميشي و مسير تردد خودروها هميشه پر از مانع است (جعبه ميوه - -فروشگا ه ميوه سيار وانت ومتاسفانه هيچ ارگاني به اين موضوع رسيدگي نميكند.

۹۶/۱۲/۲۷ ۰۹:۴۵

عوض اینکه بگویید چرا شمارا جریمه کردند، باید بپرسید که چرا همه را جریمه نمی کنند
اهالی کوچه های منتهی به میدان معلم در این هفته های آخر سال واقعا دیگر صبرشان لبریز شده است
از اول صبح تا آخرشب جلوی پارکینگ هایمان ماشین پارک شده

۹۶/۱۲/۲۷ ۰۹:۰۰

از پلیس راهور تقضا میشه زحمتی نباشه براشون از سرچشمه تا جلوی استخر و خیابون فجر رو که نمایشگاه های خودرو. پیاده رو! لاین پارک! و لاین دوبله رو ارث باباشون میدونند و پارک میکنند و خیابون رو میبندن و ترافیک شدید ایجاد میکنند رو هم بازدید کنن! باور کنین شهر فقط معلم نیست که وایستید و از مناظر لذت ببرید و به کمربند گیر بدین!

۹۶/۱۲/۲۷ ۰۸:۵۶

با سلام

لفظ راهنمایی و رانندگی را اگر دقت کرده باشید ابتدا پلیس باید راهنمایی کند و اگر موثر واقع نشد اقدام به جریمه نماید .

۹۶/۱۲/۲۷ ۰۸:۰۶

چن وقت پیش تهران بودم پلیس نگهم داشت همه مدارک روگرفت بازرسی کردهیچی پیدا نکردگفتش ترمزبگیرگرفتم همچی درست راهنمابزن درست یکی از چراغ روی گلگیربغل رهنمانمیزدگف پیداش کردم بایدجریمه بشی منم شدم

۹۶/۱۲/۲۷ ۰۷:۴۷

آقای نایبی پلاک ماشین خودم تهران هست ولی ندیدم تا حالا جریمه یا گیر الکی بدن خود ما رعایت نمیکنیم انتظار داریم که هیچ برخوردی نکنن اون وقت هرج ومرج میشه لطفا رعایت کن جریمه نشی

۹۶/۱۲/۲۷ ۰۳:۲۶

مرحبا ب ناصرنا
ایده ای جالب است ونشان از ذوق و فهم بالای استاد نائبیست.
اگ بشه چی میشه
امیداست این ایده با موافقت راهنمایی رانندگی تحقق یابد

۹۶/۱۲/۲۷ ۰۲:۵۱

اختیارات قانونی شورای شهر و شورای ترافیک شهرستان (شامل پلیس و مسئولین شهری ) بسیار زیاده و میتونن در مکانهای ضروری تابلوهای مخصوص {پارک خودروی میهمانان} رو نصب کنن و پلیس موظف به رعایت اون مصوبات هست و نباید جریمه کنه در واقع کار دسته جمعی میخواد و جناب فرماندار ویژه بتنهائی کارشون سخته در این عرصه ویک دست صدا نمیده.مردم هم بخاطر رونق فرهنگی و اقتصادی شهر باید کمال همکاری رو انجام بدهند.

۹۶/۱۲/۲۷ ۰۲:۴۲

آقا جلال مصوبه مجلس حق کنترل مدارک رو به پلیس نمیده مگر در صورت حرکتی خلاف قانون منجر به جریمه نه که هر طور خوشش بیاد گیر بده/لطفا قانون رو بخون بعد نظر بفرما

۹۶/۱۲/۲۷ ۰۲:۳۹

بر اساس آخرین مصوبه مجلس در خصوص قوانین راهنمایی و رانندگی، هیچ مامور پلیسی حق ندارد مدارک راننده ای را اخذ و بررسی نماید مگر در صورت تخلف قانونی منجر به جریمه یا داشتن حکم قضائی

۹۶/۱۲/۲۷ ۰۲:۳۴

اصلا از این درد من دیگه خیلی وقته میانه نمیام . مگر گناهم چیه ؟ هیچ جایی نمیزارن پارک کنم و گیر میدن/ انگار پلاک غیربومی داشتن جُرمه

۹۶/۱۲/۲۷ ۰۱:۴۴

با عرض سلام و احترام

ان شاءلله که این انتقاد بجا و پیشنهاد بسیار خوب جنابعالی مورد بررسی قرار گیرد، البته با توجه به عنایت و دید روشن فرماندار محترم نسبت به مسائل جاری شهرستان امید آن می رود تا به زودی شاهد حل این مسائل باشیم.

۹۶/۱۲/۲۷ ۰۰:۰۵

با توجه به مصوبه شورای ترافیک شهرستان میانه از تاریخ 25 اسفند تا 17 فروردین تردد کامیون و تریلی در محور سرچم میانه بستان آباد ممونع است متاسفانه باز شاهد تردد کامیون و تریلی ها که معرف به ارابه مرگ هستند در محور سرچم میانه بستان آباد در تردد می باشد.

۹۶/۱۲/۲۷ ۰۰:۰۰

آقاي نايبي اين شهر درست شدني نيست و خودت رو زياد اذيت نكن يه خودرو با پلاك ميانه بخر خودت رو راحت كن داداش من

۹۶/۱۲/۲۶ ۲۳:۱۱

میانه هم مثل شمال وگیلان هست انهاهم پلاک تورک ببیننددرجاجریمه میکنندچون برای دادوستدمیوه اونجامیرم,قدیماپول دریافت میکردندولی دیگه قبول نمیکنند.

۹۶/۱۲/۲۶ ۲۳:۱۰

یک بار در روز روشن ، هوای صاف و در حضور خورشید تابان وارد میانه شدم در همان محل گلوگاه پلیس راه موقف و تمام مدارکم را بررسی کرد و دید همه درست هست و گفت زنجیر چرخ نداری و باید جریمه شوی. اون سال کلا اعصابم درگیر بود و هر جا میرفتم مطرح میکردم و دیدم همه میهمانان همین مشکل را داشتند و گفتند این طبیعی است و عادت می کنی.

۹۶/۱۲/۲۶ ۲۳:۰۵

زیرآب ما رو دیگه چرا میزنین حالا چون مارو جریمه نمیکنن شمارم نباید جریمه کنن ...

۹۶/۱۲/۲۶ ۲۲:۵۱

بنده چند سال پیش در اصفهان چراغ قرمز را ندیدم و رد کردم و پشت سرم دوربین فلاش زد ولی جریمه اش نیومد.

۹۶/۱۲/۲۶ ۲۲:۴۸

با سلام و تشکر ضمن تایید فرمایشات شما اینجانب نیز چند سالی است به دلیل مشکلات خانوادگی از تهران به میانه آمده ام و هر بار که به آچاچی برای آوردن آب میروم ماشینم را که پلاک تهران است متوقف کرده و مدارکم و حتی چراغهای ماشین را کنترل میکنند. لازم به ذکر است رد خور نداره اگه یه مامور پلیس باشه حتما کفگیر ایست بالا میره.

۹۶/۱۲/۲۶ ۲۲:۴۷

اقا تشکر از مطلب خوب شما و شجاعت شما. 

...

۹۶/۱۲/۲۶ ۲۲:۴۴

آقای نایبی بیخیال شو ، هرجا هم درست شود این شهر درست نخواهد شد ، البنه بیخیالی خوب نیست ولی وقتی علنا و عملا تبعیض قایل مبشود و هیچکسی هم جلودارشان نیست چه کاری میتوانی بکنی

۹۶/۱۲/۲۶ ۲۲:۳۹

پارسال عید نوروز در اصفهان نه در پارکینگها و نه در خیابانها جای پارک پیدا نکردم. پلیس از کنارم رد می شد ازش پرسیدم جای پارک پیدا نمی کنم چیکار کنم؟ گفت: در پارک ممنوعها پارک کن. گفتم آخه جریمه میشم. گفت: ما مهمانها را جریمه نمی کنیم.

۹۶/۱۲/۲۶ ۲۲:۳۴

فقط راهنمایی رانندگی نیست باید رئیس اداره خیلی جاها عوض بشه یا تغییر نگرش داشته باشه مثل اداره مالیات

۹۶/۱۲/۲۶ ۲۲:۳۲

آقای نایبی به نکته بسیار مهمی اشاره کردید. سخن تمام میانه ای های غریبه هم هست

۹۶/۱۲/۲۶ ۲۲:۲۲

اینطور هم که سیاه نمایی کرده آید درست نیست
وظیفه پلیس کنترل مدارک و برخورد با متخلفان است
اگرچه بعضی اوقات تندروی ها و غرض ورزی هوایی هم صورت می‌گیرد مثلاً در اتوبان در سرازیری می ایستند و اندکی سرعت غیر مجاز را جریمه میکنند

ولی در کل اینکه پلیس راه و پلیس راهور هوای همشهریان را بیشتر دارند، جای تقدیر است

۹۶/۱۲/۲۶ ۲۲:۱۵

اگر اشتباه نکنم ،شهریورماه امسال بود که فرماندار ویژه میانه در جلسه ای از عملکرد راهنمایی و رانندگی میانه بشدت انتقاد کرد و این خبر توسط خود فرمانداری اجازه انتشار نیافت و از ایرنا هم حذف شد.

 

۹۶/۱۲/۲۶ ۲۲:۱۱

همین پیشنهادواستانداربه راهوار تبریزجهت استقبال ازگردشگران نوروزی داده

۹۶/۱۲/۲۶ ۲۲:۱۰

سلام ... بنظر شما یک شهری که فرمانداری ویژه دارد کیفیت آسفالت ورودی و خروجی شهرش مثل میانه هست حالا داخل شهر به کنار بنظر شما یک شهر که فرماندار ویژه دارد نباید برای ۲۰۱۸ که همه شهرستانها اماده شدند بخاطر گردشگری یه حرکتی میدیدم از سمت مسئولین شهر مگر این فرماندار شما با هلیکوپتر به داخل دفترش می رود که وضع شهر را نمی بیند.

۹۶/۱۲/۲۶ ۲۲:۰۶

خیلی هم خوب نوشتین
طبق معمول یک عده بیان داد و فریاد کنن بخونیم

۹۶/۱۲/۲۶ ۲۱:۵۸

جناب نایبی دستمریزاد ...
الحق که به اهمیت گردشگری در پیشبرد اقتصاد میانه اشاره درستی داشتید و جریمه ی صفر ریالی بسیار بسیار ابتکار خوبیست ....

اخبار روز