کد خبر: ۳۵۴۰
۳۵۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

پیام مهندس سید محمد رضا حاجی اصغری نماینده مردم میانه به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر

"کَم مِن فِئَةٍ قَليلَةٍ غَلَبَت فِئَةٍ کَثيرَةً بِإذنِ اللهِ وَ اللهُ مَعَ الصّابِرينَ"
چه بسیار گروه های کوچکی که به فرمان خدا ، بر گروه های عظیمی
پیروز شدند و خداوند با صابران و استقامت کنندگان است

 

 

 

پیام مهندس سید محمد رضا حاجی اصغری نماینده مردم میانه به مناسبت سوم خرداد :

 

نام «خرمشهر» یادآور تاریخي حماسی و سترگ است که هیچ گاه از ذهن ملت قهرمان، رشيد و مسلمان ایران اسلامی پاک نخواهد شد.

سوم خردادماه، سالروز آزادسازي خرمشهر در عمليات غرورآفرين بيت المقدس، يكي از درخشان ترين برگهاي تاريخ معاصر ايران و عرصه تابناكي از جهاد و شهادت و ايثارگري مرداني الهي بود كه تصويري بي نظير از دلدادگي به پروردگارشان را به نمايش گذاشتند و با اقتدا بر رهبري بنيانگذار جمهوري اسلامي، امام راحل عظيم الشان(ره) دست به خلق حماسه اي ماندگار زدند كه افلاك را درنورديد.
با توجه به فرمایش امام خمینی (ره) که فرمودند ؛ فتح خرمشهر فتح خاک نیست ، فتح ارزش های اسلامی است.

بي ترديد توکل به خدا و جلب رضاي الهي، رهبري مدبرانه، شجاعانه و حكيمانه معمار كبير انقلاب،  بهره گيري از فرهنگ عاشورایی و علوی، رشادت و از خودگذشتگي انسانهای الهی در كنار به کارگیری بهترین روش و تاکتیکها از جمله عوامل پیروزی رزمندگان اسلام در آزادسازي خرمشهر بشمار مي رود.

خونين شهر ثابت كرد كه طلعت حقيقت از افق غربت و مظلوميت رزم‌آوران و بسيجيان غرقه در خون ظاهر مي شود. آنان در غربت جنگيدند و با مظلوميت به شهادت رسيدند چرا كه راز خون را جز شهدا درنمي‌يابند.

حضرت امام خمینی (ره) در سوم خرداد 1361 مصادف با 30 رجب 1402 به مناسبت آزادی خرمشهر پیامی خطاب به ملت ایران صادر فرمودند كه در فرازهايي از اين پيام آمده است: اینجانب با یقین به آن‌که ما النصر الا من عندالله از فرزندان اسلام و قوای سلحشور مسلح، که دست قدرت حق از آستین آنان بیرون آمد و کشور بقیه‌الله الاعظم - ارواحنا لمقدمه الفداء - را از چنگ گرگان آدمخوار که آلت‌هایی در دست ابرقدرتان خصوصا آمریکای جهانخوارند بیرون آورد و ندای «الله اکبر» را در خرمشهر عزیز طنین‌انداز کرد و پرچم پرافتخار «لا اله الا الله» را بر فراز آن شهر خرم - که با دست پلید خیانتکاران قرن به خون کشیده شده و «خونین شهر» نام گرفت - [بیافراشت] تشکر می‌کنم. و آنان فوق تشکر امثال من هستند. آنان به یقین مورد تقدیر ناجی بشریت و برپاکننده‌ی عدل الهی در سراسر گیتی _ روحی لتراب مقدمه الفداء _ می‌باشند.

سوم خرداد سالروز حماسه عاشورایی رزمندگان کفر ستیز اسلام بر تمامی دنیای نفاق و ددمنشی ، روز بازتاب غیرت و عشق ورزی جوانان ایران اسلامی ، روز تجلی اتکا به قدرت لایزال خداوند ، روز وحدت و یکپارچگی نیروهای مسلح ارتش ، سپاه با استفاده از نیروی عظیم مردمی بسیج بود . اینجانب ضمن تبریک و تهنیت سالروز این نصر بزرگ الهی به فاتحان خرمشهر خصوصاً خانواده معظم شهدا ، رزمندگان ایثارگران و جانبازان 8 سال دفاع مقدس شهرستان میانه توفیقات همگان را در مسیر معرفی و پاسداشت این نقطه عطف از تاریخ جمهوری اسلامی ایران در سایه فرماندهی معزز کل قوا (مدظله العالی ) از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم .
امروز وظيفه همگان است تا ارزشهاي حماسه سوم خرداد را براي جوانان و نسل جديد بازگو كنند تا آنها بتوانند همچون فاتحين فتح خرمشهر اين نظام و انقلاب را در برابر همه توطئه‌ها ياري نمايند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

اخبار روز