کد خبر: ۱۲۳۶۱۱
۳۶۸ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

ادعای CNN درباره تجاوز به «آرمیتا عباسی»

۱۴۰۱/۹/۲
۲۳:۴۲

 

میزان: نقطه اصلی گزارش جدید سی‌ان‌ان، مربوط به پرونده آرمیتا عباسی است.

در این گزارش به ادعای آزار جنسی «آرمیتا عباسی» اشاره شده و سی‌ان‌ان که گویا خود را «مرجع» می‌داند این ادعا را «تایید» کرده است.

اخیرا در فضای مجازی ادعاهایی در رابطه با دختری به نام «آرمیتا عباسی» منتشر شد مبنی بر اینکه بعد از یک هفته بازداشت، به بیمارستانی در کرج منتقل شده و در بیمارستان مشخص شده است که وی مورد تجاوز قرار گرفته است.

پیش از این «حسین فاضلی هریکندی»، رئیس کل دادگستری استان البرز بیان کرد: با توجه به گزارش سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ۲ نفر در شهرستان ساوجبلاغ دستگیر شدند که در اقاریر خود اعلام کردند فردی که به عنوان سرشبکه این دو نفر را برای انتشار فراخوان‌ها و مطالب در فضای مجازی هدایت و تغذیه می‌کرده است، خانمی به نام آرمیتا عباسی است.

وی افزود: پس از تفهیم اتهامات، این فرد به بازداشتگاه اعزام شد. وی در ایام بازداشت، اعلام کرد که روده‌هایش مشکل دارد که با توجه به ادعای وی با دستور قضایی، این خانم برای بررسی موضوع و درمان به بیمارستان امام علی (ع) کرج اعزام شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به اینکه ادعای تجاوز از اساس دروغ است، بیان کرد: پس از انجام معاینات پزشکی مشخص شد که این خانم از گذشته دارای مشکلات گوارشی مربوط به بیماری هموروئید بوده و در معاینات انجام شده مشخص شد که در حال حاضر مشکلی خاصی ندارد.

گزارش بیمارستان امام علی(ع) کرج از روند درمان آرمیتا عباسی

براساس اسناد و مدارک پزشکی خانم آرمیتا عباسی، این فرد در تاریخ ۲۵ مهرماه سال جاری به بیمارستان امام علی (ع) – دانشگاه علوم پزشکی استان البرز –  شهر کرج منتقل شده است و در ساعت ۲۱:۱۳ پذیرش و در بخش اورژانس بستری شده است.

پزشک معالج در خصوص مشکل بیمار در برگه شرح حال وی عنوان اسهال خونی ذکر کرده است، که از ۳ روز پیش اسهال خونی آغاز و در ۵ نوبت این حالت تکرار شده است، لذا بیمار در اتاق ایزوله بستری شده است.

ادعای CNN درباره تجاوز به «آرمیتا عباسی»

گزارش بیمارستان نشان می‌دهد که بیمار از ضعف، بی حالی و خستگی در هنگام معاینه شکایت داشته است. همچنین وی آب ریزش بینی، خشکی دهان، تپش قلب، درد در ناحیه زیر شکم و کمر درد از چند روز قبل از مراجعه به بیمارستان داشته است.

بیمار در هنگام بستری در بیمارستان امام علی(ع) در مورد سوابق بیماری خود قبل از بازداشت به سابقه هموروئید اشاره کرده است.

در ادامه پزشک بیمار را از ناحیه مربوطه مورد معاینه قرار داده که هیچگونه خونی در معاینه از این ناحیه مشاهده نشد.

در مشاوره با متخصص جراحی عمومی در معاینه بعمل آمده شکم نرم بوده است و علایم شکم حاد جراحی نداشته است که به پزشک معالج توصیه شده که در صورت خون ریزی فعال گوارشی و درد شدید شکم و اختلال در فشار خون و ضربان قلب به جراح اطلاع داده شود.

در مشاوره با متخصص زنان در معاینه به عمل آمده آثار غیر طبیعی گزارش نشده است.

همچنین، در مشاوره با متخصص پزشکی قانونی شاغل در بیمارستان به سابقه قبلی هموروئید اشاره شده است. در هنگام معاینه بیمار هوشیار بوده و علائم حیاتی طبیعی داشته است، آثار ضرب و جرح وجود نداشته و از مشکل آزار از هرنوعی شکایت نداشته است.

ادعای CNN درباره تجاوز به «آرمیتا عباسی»

نتیجه سونوگرافی از شکم و لگن به این صورت است که در کبد، کیسه صفرا، مجاری صفراوی، پانکراس، طحال، کلیه‌ها و ضمائم رحمی مورد غیر طبیعی دیده نمی‌شود؛ همچنین نوار قلبی بیمار نیز نکته غیرطبیعی خاصی نداشته است.

طبق گزارش پرستاری بیمار به اتفاق همراهان پس از عدم رضایت برای انجام آندوسکوپی تمایل به ماندن در بیمارستان نداشته و با رضایت شخصی و با حال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شده است.

ادعای CNN درباره تجاوز به «آرمیتا عباسی»

بیمار در ملاقات و معاینات توسط پزشکان متخصص داخلی، فوق تخصص گوارش، متخصص جراحی، متخصص زنان و متخصص پزشکی قانونی شاغل در بیمارستان شکایت و اظهار تالم غیر از موارد ذکر شده بالا نداشته است و این موضوع در پرونده کتبا قید شده است.

همچنین در معاینات جسمی انجام شده توسط پزشکان فوق الذکر نیز علائم و آثار غیر طبیعی گزارش نشده است.

سی‌ان‌ان در تایید ادعای خود مبنی بر تجاوز جنسی به آرمیتا عباسی به مدارک و نقل قول‎هایی مبهم بسنده می‎کند؛ این شبکه خبری از الفاظی مبهم در گزارش خود استفاده می‎‌کند که دلیلی محکمی برای آنها وجود ندارد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز