کد خبر: ۱۴۸۳۰
۳۹۵ بازدید
۱ دیدگاه

ایران قهرمان کشتی آزاد جهان شد/اکبری فینالیست شد

۹۲/۶/۲۷
۱۹:۳۵

 

روز سوم و پاياني رقابت‌هاي کشتي آزاد قهرماني جهان از ساعت 15:30 با مسابقات وزن 74 کيلوگرم در بوداپست مجارستان آغاز شده است که عزت‌الله اکبري با پيروزي در مرحله نيمه‌نهايي علاوه به کسب جواز حضور در فينال قهرماني ايران را در اين مسابقات مسجل کرد.

به نقل از فارس، اکبري در اين مرحله با نتيجه 4 بر 3 مقابل رشيد قربان‌اف از ازبکستان به برتري رسيد و فيناليست شد.

با توجه به حضور اکبري در فينال، کسب 9 امتياز براي تيم ايران قطعي شد که با 37 امتياز روز قبل ايران با مجموع 46 امتياز بالاتر از روسيه (44 امتياز) قهرمان جهان شد.

آخرين قهرماني کشتي آزاد ايران در خارج از خانه در جهان، در سال 1965 ميلادي بود که به 48 سال پيش در منچستر انگليس برمي‌گردد. البته ايران در سال 2002 تهران موفق به کسب عنوان قهرماني شده بود که اين قهرماني در خانه به دست آمده بود.

در وزن 74 کيلوگرم که 39 کشتي‌گير حضور دارند، عزت‌الله اکبري در دور نخست با نتيجه 10 بر 2 مقابل آلکساندر بورکا از مولداوي به پيروزي رسيد و در دور دوم هم با نتيجه 7 بر صفر از سد ماکاراشويلي از گرجستان گذشت. اکبري در ديدار يک‌هشتم نهايي با نتيجه 5 بر 2 مقابل مورا بلانکو از کوبا به پيروزي رسيد و گام به يک‌چهارم گذاشت. وي در اين مرحله با نتيجه 6 بر 4 مقابل تاناکامي از ژاپن به پيروزي رسيد و راهي نيمه‌نهايي شد.

اکبري براي کسب مدال طلا در فينال به مصاف جردن باروس دارنده مدال طلاي المپيک و جهان از آمريکا مي‌رود.
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

تبريك

اخبار روز