کد خبر: ۶۴۷۲۹
۱۹۰۱ بازدید
۲۷ دیدگاه

حمله گاز انبری آب و فاضلاب میانه به مشترکین بدهکار در روز تعطیل

۹۵/۶/۲۷
۱۵:۰۷

اداره آب و فاضلاب میانه در اقدامی خارج از عرف، با بریدن فلکه کنتورهای آب مشترکین بدهکار، آب آنها را در یک روز تعطیل قطع کرده است. 

به گزارش قافلان سسی؛ پرداخت نشدن آب بها توسط مشترکینی که بدهی داشته اند باعث استفاده آب و فاضلاب میانه از روش گاز انبری برای محروم کردن شهروندان بدهکار از آب آشامیدنی شد آن هم در ساعات اولیه یک روز تعطیل. 

گزارش شهروند خبرنگاران به دفتر نشریه قافلان باعث پیگیری این موضوع از طریق خبرنگاران این رسانه شد که نتایج جالب و خواندنی داشت.

 

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان میانه در پاسخ به سوال خبرنگار قافلان که پرسیده بود؛ چرا آب این مشترکین در روز تعطیل قطع شده گفت: من از شما می پرسم، چرا روز تعطیل قطع نکنیم؟

وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد وارد کردن خسارت به تاسیسات لوله کشی توسط ماموران آب و فاضلاب به هنگام قطع انشعاب که باعث تحمیل هزینه های اضافی از قبیل خرید تصالات و هزینه نصب آن بر روی کنتور را پاره کردن پلمپ از سوی برخی مشترکین عنوان کرد و افزود: ماموران ما برای اینکه کسی نتواند بعد از قطع شدن آب دوباره از آن استفاده کند، اقدام به این کار می کنند و هزینه اش را هم خود مشترک باید بپردازد. 

در همین راستا ذکر چند نکته حائز اهمیت و قابل تامل است.

اول اینکه آقای رئیس فرمودند "چرا روز تعطیل قطع نکنیم"؟

جناب رئیس، روز تعطیل از اسمش مشخص است(تعطیل) یعنی سیستم اداری کل مملکت تعطیل است.(پرداخت قبض، خرید اتصالاتی که شما بریده و شکسته اید، هماهنگی با اداره مطبوعه، پیدا کردن مامور و لوله کش برای وصل مجدد و ...) احتمالاً شما اینجا را با آلمان یا یکی دیگر از کشورهای پیشرفته اروپایی اشتباه گرفته اید که تصور می کنید امورات کل مملکتعین ساعت کار می کند. یعنی مشترک نگون بخت بلافاصله با مراجعه به محتویات پشت قبض آب خود مبلغ قبض را مجازی پرداخت کند و در همان لحظه هم اپراتور محترم شما پشت سیستم نشسته و منتظر اعلام پرداخت قبض است و پس آن اتوماتیک وار همه چیز حل می شود و نهایتاً چند ساعت بعد آب قطع شده باز آید به لوله ها... به این موارد اضافه کنید مشکلات عدیده دیگری مثل حضور میهمان و کارهای عمومی منزل که معمولا در روزهای تعطیل انجام می شود. 

دوم اینکه روش استفاده شده توسط اداره جنابعالی برای قطع انشعاب آب باعث خسارت به مشترکین محترم شده و طبق قانون حق شکایت و طرح دعوی در محاکم قضایی برای جبران آن نزد شهروندان خسارت دیده محفوظ است. 

به نظر می رسد افزایش معوقات و مطالبات آب و فاضلاب باعث اتخاذ چنین تصمیمی شده که امیدواریم مشترکین محترم با پرداخت به موقع آب بهای مصرفی خود مسیر خدمت را برای مسئولین دلسوز آماده تر کنند. البته همانطوری که این اداره محترم انتظار دارد مردم به موقع پول آب مصرفی خودشانرا پرداخت کنند، به همان اندازه مردم شریف میانه هم انتظاراتی دارند که سالهاست مطرح می کنند ولی گوش شنوایی نیست. 

مطالباتی مثل بهبود کیفیت آب شرب که سالیان سال است رسانه ها به آن پرداخت می کنند و هنوز خبری از اقدامات اساسی نیست. مثل بهیود وضعیت خدمات رسانی و هماهنگی بیشتر با سایر ادارات مرتبط برای جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان مثل رعایت نکردن نکات ایمنی در کندن خیابان ها و کوچه های شهر. مطالباتی مثل توسعه شبکه فاضلاب شهری به مناطق فاقد این امکانات که دست یابی به آن برای برخی شهرک های اقماری به آرزو تبدیل شده است. 

مردم انتظار دارند دست اندرکاران دولت تدبیر و امید در برابر این همه مشکلاتی که دارند و همچنان لاینحل باقی مانده است، در مواردی این چنینی حداقل حقوق انسانی و عمومی آنها رعایت شود.نه اینکه با حمله گاز انبری مردم را در روز تعطیل فلج کنند و شرمنده...

این انتظار زیادی نیست... 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۶/۲۱ ۱۱:۳۲

منظورت والف هست . والف همه جا میزارن اما این اسمش با خودشه حمله گازانبری!

۹۵/۶/۳۰ ۱۵:۲۵

من امروز سه شنبه 95/6/30 رفتم به اداره آب و فاضلاب برای تغییر نام اشتراک آب ولی اداره تعطیل بود مگه به گفته آقای رییس قرار نبود تعطیل نباشه؟؟؟؟؟

۹۵/۶/۲۹ ۱۰:۰۵

سوال بنده این است که آیاقیمت آب بد وسنگین و..میانه باآب مرغوب تهرانی ها به یک قیمت هست.

۹۵/۶/۲۹ ۰۷:۵۴

یاشا باااااااااااااا یاشااااااااا
بتریدی

۹۵/۶/۲۹ ۰۷:۵۲

برادر من اون مال اداره گازه بحث سر اداره آب وفاضلاب شما اين وسط غرض ورزي نكنين

۹۵/۶/۲۹ ۰۱:۱۲

پست مدیریت در یک شهرستان ویژه که جایگاه معاونت اداره کل را دارا می باشد برای فردی که قبلا مسول اداره کوچکی چون هشترود بود واقعا بزرگ است و نتیجه اش می شود این... 

۹۵/۶/۲۸ ۲۲:۲۲

اخه پول هم میدهیم شاید یه روز مشکل داشتیم ماه بعد ریختیم بالاخره برای اب خرج شده ولی ایا این راهش هست؟ ما هزینه انشعاب و پول کنتور ودیعه دادیم کمی صبوری خوب هست اول هشدار کتبی بدهند بعد نشد بعد یه مدت اب قطع کنند نه اینکه لوله کشی بکنند از جاش ببرند!! ما مجانی هم دیگر نخواستیم پول که میدیم اب با فشار مناسب و با کیفیت بدهند منت دولت را هم نمیخواهیم بکشیم ما با ده هزار تومان نه گدا شدیم نه پولدار

۹۵/۶/۲۸ ۲۱:۵۸

جناب حسن زاده گاز انبری رو خوب اومدین !!!!چه میکنه این گاز انبری !!یه شبه سیاستمداررو از هستی نابود میکنه !

۹۵/۶/۲۸ ۱۶:۳۵

توجه داشته باشید که بعد از انقلاب قرار بود اب وبرق رایگان باشد ولی حالا چی شده .... اب را بر روی مردم میبندند اقای ریس مردم شهید ندادند که تو در ای جایگاهت چنین گستاخی بکنی مردم شهید ندادند تا ابی که متعلق به خودشان هست الان قطع شود وقتی صحبت از مسلمانی میشود در صف اول نماز جمعه هستید ولی دریغ از یک رفتار مسلمانی واقعا در این مملکت اسلامی چنین رفتاری شایسته است در زمستان از سرما بمیریم چرا که باید پول هنگفت گاز بدهیم در گرما از گرما بپزیم چرا که پول برق زیاد میشود واقعا در کجای دنیا زندگی میکنیم

۹۵/۶/۲۸ ۱۱:۰۰

روی ....  سفید کردن با این کاراشون

۹۵/۶/۲۸ ۱۰:۳۷

میانه ای ح ص ۹۵/۶/۲۷ ۱۵:۳۹
جناب رییس محترم آب و فاضلاب میانه و مسئولین ریاست محترم اذ وفاضلاب
چندین سال هست که مردم میانه آب لوله کشی آلوده و بی کیفیت استفاده میکنند آیا مردم هم به شما حمله گازانبری کرده اند؟؟ ؟؟؟؟؟؟
کمی انصاف داشته باشین

۹۵/۶/۲۸ ۰۸:۲۱

آقاي رئيس مثلا" خواسته رئيس بودن خودشو اثبات كنه و بگه كه من حتي روز تعطيلم حواسم به كاراي اداره هست ودستور همچين كاري رو داده بابا بقول خبر نگار خانه از پايبست ويران است خواجه در فكر نقش ايوان است

۹۵/۶/۲۸ ۰۳:۰۸

واقعا مردم میانه جز بی خیال ترین مردمان هستند.
من خودم هم جزیی از همین مردمم.

به نظر هر بلایی سرمون بیاد حقمونه ...

۹۵/۶/۲۷ ۲۳:۵۷

وقتی به شهروندان در قبال پولی که میگیرند خدمات نمیدهند و مردم اعتراض آنچنانی نمیکنند نتیجه بهتر از این نمیشود.حالا باید تحقیق کنند بعد اقدام به قطع آب کنند وقتی یکی پول ندارد که پول قبض آب یا برق را بپردازد تقصیر خانواده و بچه های آنها چیست که از نعمت آب یا برق محروم شوند؟!

۹۵/۶/۲۷ ۱۸:۵۵

بار اولشون نیست داداش

۹۵/۶/۲۷ ۱۷:۲۶

از اداره ای که پیمانکارش فقط اسمش پیمانکاره و فاقد وسایل و امکانات لازم برای ارائه خدمات به همشهریان در زمان بروز اتفاقاتی نظیر ترکیدگی لوله آب است جز این انتظاری نیست

مرا به امید تو خیری نیست

۹۵/۶/۲۷ ۱۶:۴۰

این رفتار اداره آب این نکته را به شهروندان آموزش می دهد که برای وصول مطالبات خود از سیستم ادارای و دولتی گازانبری حمله نموده و هر کاری دلتان خواست بکنید!

۹۵/۶/۲۷ ۱۵:۳۹

جناب رییس محترم آب و فاضلاب میانه و مسئولین محترم میانه
چندین سال هست که مردم میانه آب لوله کشی آلوده و بی کیفیت استفاده میکنند آیا مردم هم به شما حمله گازانبری کرده اند؟؟ ؟؟؟؟؟؟
کمی انصاف داشته باشین

۹۵/۶/۲۷ ۱۵:۳۶

این کار علاوه بر این خلاف حقوق شهروندی است خلاف عدالت ویراست دولت تدبیر امید است فرماندار محترم لطفا با افراد خاطی برخورد شود

۹۵/۶/۲۷ ۱۵:۲۰

والا تا ان جا که من یادمه تهران سر هر انشعاب یک قطع کن گذاشتند و اداره اب ان را با چرخاندن اچار قطع میکنند نه می ایند لوله ببرند نه دست به تخریب میزنند بعد از پرداخت پول اب می ایند قطع کن را با اچار باز میکنند مثل قطع کن المک گاز .

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز