کد خبر: ۷۷۹۳۳
۱۵۹۰ بازدید
۱۰ دیدگاه

امام جمعه میانه :

مجازات فرد دستگیر شده ،اشد مجازات و اعدام است

۹۶/۹/۳
۱۷:۱۹

صدای میانه به نقل از تسنیم ؛حجت‌الاسلام‌ عبدالله محمدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز شهر میانه که با حضور پرشور نمازگزاران برگزار شد با اشاره به اینکه برخی عمل‌ها باعث می‌شود تا انسان به رحمت و مغفرت الهی برسد اظهار کرد: حدوداً 27 مورد در قرآن درباره مغفرت آیه داریم که بعضی آیات آن مهم بوده و انسان را به مهم‌ترین درجات در نزد خداوند متعال می‌رساند.

وی با بیان اینکه مغفرت خداوند در اثر ایمان و عمل صالح انجام می‌پذیرد افزود: هر کس از یک انسان مؤمن حاجت‌روا کرده و وی نیز حاجت آن را به نتیجه برساند پروردگار عالم بسیاری از حاجت‌های آن فرد را روا می‌کند که کوچک‌ترین آن بهشتی بودن آن فرد است.

امام‌جمعه میانه با تأکید بر اینکه بهترین مغفرت این است که در آخرت مغفرت خداوند شامل حال انسان شود تصریح کرد: بنده خدا بودن آداب و شرایطی دارد و تنها ادعا نیست و بی‌جهت کسی نمی‌تواند نام بنده را بر خود اطلاق کند درصورتی‌که  لوازم آن را نداشته باشد.

 محمدی خطاب به مسئولین ادارات اذعان کرد: مسئولان ادارات و نهادها علی خصوص مسئولان شهرستان میانه باید کارهای مردم را بدون هیچ‌ گونه بروکراسی اداری انجام دهند خدمت به خلق نوعی عبادت است که غفران الهی شامل آن می‌شود.

وی از کمک‌های مردم و ارگان‌های شهرستان میانه به مردم زلزله‌زده غرب کشور قدردانی کرد و گفت: مردم این مناطق در تنگنا قرار دارند و امید است همچنان کمک‌های مردمی و سایر نهادها به این مناطق ادامه یابد تا این عزیزان هر چه سریع‌تر همانند گذشته به زندگی خود با آرامش ادامه دهند.

امام‌جمعه میانه با بیان اینکه حضور رهبر معظم انقلاب در جمع زلزله‌زدگان غرب کشور مرهم درد آنان بود افزود: حضرت آقا خودشان از وضعیت مردم گله‌مند بودند مسئولین باید تلاش‌های خود را بیشتر کنند تا مردم مناطق زلزله‌زده در این برهه زمانی که فصل سرما هم فرارسیده سختی نکشند.

وی از نیروی انتظامی و دادستان شهرستان میانه جهت دستگیری فردی که برای نوامیس مردم میانه مزاحمت ایجاد می‌کرد قدردانی کرد و افزود: نیروهای امنیتی در این چند روز تلاش کردند تا فردی را که برای مردم میانه نگرانی ایجاد کرده و به نوامیس آنان مزاحمت ایجاد می‌کرد دستگیر کنند لذا در قانون اسلام و جمهوری اسلامی مجازات این‌چنین افرادی اعدام بوده و باید به اشد مجازات برسند.

محمدی پایان سلسله شجره خبیثه داعش را به مسلمانان جهان به ویژه مقام معظم رهبری تبریک گفت و افزود:  این گروهک تروریستی جهت ایجاد فتنه بزرگ و ایجاد اختلاف میان مسلمانان جهان اسلام تأسیس شد آنان جنایت‌های فراوانی انجام دادند که طبق برآوردها 500 هزار میلیارد دلار این ملعون‌ها به کشورهای تحت هجوم خسارت وارد کرده‌اند که سردار دلیرمرد اسلام حاج قاسم سلیمانی با شکست داعش کار بزرگی انجام داد او باعث سرافراز شدن نام اسلام شد.

امام‌جمعه میانه با تبریک 5 آذرماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به امر حضرت امام(ره) اشاره کرد و گفت: بسیج مایه عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی است این بسیج بود که امروز در کنار سایر نیروهای مسلح، داعش را شکست داده و به سزای اعمالشان رساند امروز ما مشاهده می‌کنیم که بسیج‌های افغانی، پاکستانی، ایرانی، عراقی و سوری با وحدت توانستند پوزه دشمن را به خاک بمالند.

وی 6 آذرماه سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) را تسلیت گفت و ادامه داد: امام عسکری(ع) بزرگ‌ترین تشکیلات مخفی و سازمان‌دهی را که برای شیعه لازم بود در حیاط خود راه‌اندازی کردند و ایشان توانستند اسلام ناب محمدی (ص) را احیا کنند لذا انتظار می‌رود مردم با گرامیداشت این روز یاد و خاطر آن حضرت را زنده نگه‌دارند.

خطیب جمعه میانه اضافه کرد: یکی از نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی باکمال تأسف با تعطیلی سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) مخالفت می‌کرد واقعاً حرکات این‌گونه نمایندگان مایه شرم است امروز ما مشکلات بزرگی را در کشور داریم که این نماینده به‌جای پرداختن به مشکلات به چنین مسائلی اعتراض می‌کند امروز ما تأسف می‌خوریم کسی که مدعی نمایندگی تهران است به تعطیلی این روز اعتراض می‌کند! آیا اگر این روز ارزشمند نیز تعطیل شود مملکت تعطیل می‌شود؟

وی در ادامه به 7 آبان ماه سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) اشاره کرد و گفت: حضرت امام خمینی (ره) دراین‌باره فرموده‌اند: منتظران ظهور با تمام قدرت تلاش کنند تا عدالت را در کشور اسلامی حاکم کنند برنامه اسلام این است که دیکتاتورها در جهان نابود شوند بزرگ‌ترین واجبات ایجاد عدالت اجتماعی و اجرایی کردن آن است و این عبادت جزو والاترین عبادت‌هاست تا زمینه ظهور امام زمان (عج) فراهم آید.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۹/۴ ۰۷:۴۷

نمی دانم چرا برخی ها دوست دارند با حذف بخشی از سخنان ، موضوع را حساس کنند.
امام جمعه گفتند تعطیلات بایستی ساماندهی شود

۹۶/۹/۴ ۰۷:۴۵

وی 6 آذرماه سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) را تسلیت گفت و ادامه داد: امام عسکری(ع) بزرگ‌ترین تشکیلات مخفی و سازمان‌دهی را که برای شیعه لازم بود در حیاط خود راه‌اندازی کردند
*****************
فکر کم منظور حیات است نه حیاط

۹۶/۹/۴ ۰۱:۵۴

رهبر معظم بارها فرموده اند تعطیلات در کشور زیاد است / ولی بجای کاهش افزایش میدیم که البته از سال آینده لغو شد تعطیلی 8 ربیع

۹۶/۹/۳ ۲۰:۴۰

یکی از شهروندان میانه هم مخالف تعطیلی سالروز شهادت امام حسن عسگری هست (خودم) مثلا با این یک روز تعطیلی چه چیز را میخواهید ثابت کنید؟ که خیلی به این حضرت علاقه دارید؟  

۹۶/۹/۳ ۱۹:۲۲

نماینده حق دارد نظرش را بیان واعمال قانونی نماید با موافقت ومخالفت با تعطیلی سالروز شهادت امام حسن عسکری میزان تدین نماینده مذکور را نمی توان سنجید مهم در پیروی از ائمه بزرگوار عمل به سیره ایشان است ازسطحی نگری به اموردینی بپرهیزیم

اخبار روز