کد خبر: ۶۸۶۶۵
۴۲۰ بازدید
۲ دیدگاه

ماجرای امداد و نجات پیرمرد 70 ساله و مادر شهید در جاده‌های برفی میانه

۹۵/۱۰/۱۵
۲۰:۲۶

عملیات‌های برفی نجاتگران میانه‌ای؛ از نجات پیرمرد روستایی تا امدادرسانی به خودروهای گرفتار در برف و کولاک را شامل می‌شود.

نجاتگران هلال‌احمر میانه با انجام چندین عملیات امدادی به کمک مصدومان و گرفتاران در برف و کولاک شتافتند. 

به گزارش صدای میانه؛ذکریا عزتی رئیس‌جمعیت هلال احمر شهرستان میانه در تشریح عملیات‌ها به گزارشگر کیهان می‌گوید: «دوشنبه 29 آذر، نجاتگران هلال احمرمیانه به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر بیماری قلبی مرد 70 ساله در روستای صعب العبور «دوه داشی» و بسته بودن راه،بلافاصله نجاتگران پایگاه «پل دختر» یادمان نجاتگر شهید امیر صالحی جمعیت هلال احمر شهرستان میانه همراه یک تکنسین اورژانس به محل اعزام شدند.»

وی ادامه می‌دهد: «نجاتگران بعد از طی مسافت طولانی در برف و کولاک شدید با خودرو هلال احمردر قسمتی از مسیرکه برف و کولاک سخت،مانع از حرکت خودرو شده بود، به ناچار مابقی مسیر را با پای پیاده ادامه داده، خود را به بیمار قلبی رسانده و بلافاصله اقدامات اولیه را انجام می‌دهند. بیمار را به سمت آمبولانس برده و در کمترین زمان ممکن به بیمارستان میانه می‌رسانند.»امدادرسانی به خودروهای درراه مانده نیز یکی از مسئولیت‌های خطیر و سنگین این روزهای پرسنل امداد و نجات در جاده‌های کوهستانی است.

رئیس‌جمعیت هلال احمر شهرستان میانه می‌گوید: «به دنبال بارش برف و کولاک و راهبندان، نجاتگران پایگاه‌های امداد جاده‌ای شهید جواد احمدی عجمی، شهید امیر صالحی «پلدختر، آغکند» جمعیت هلال احمر شهرستان میانه در محور‌های سرچم به اردبیل؛ میانه به بستان آباد و میانه به زنجان به 40 دستگاه خودروی گرفتار در برف و کولاک و 120تن از مسافران امدادرسانی کرده و 12 بسته تغذیه در میان مسافران توزیع و یک خانواده را در اتاق اسکان پایگاه امداد جاده‌ای شهید امیر صالحی پلدختر میانه اسکان دادند.»

در مورد گزارش شده دیگری عملیات 10 ساعته نجاتگران میانه در برف و کولاک طاقت‌فرسا به نجات معجزه آسای جان مادر شهید انجامید. نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان میانه طی یک عملیات 10 ساعته توانستند مادر شهیدی را از برف و کولاک نجات دهند. ذکریا عزتی رئیس‌جمعیت هلال احمر شهرستان میانه در تشریح عملیات می‌گوید: «حوالی ساعت 10صبح روز چهارشنبه (1 دی95) به دنبال دریافت خبری مبنی بر گرفتار شدن خودرو حامل مادر شهید در برف و کولاک شدید روستای «ولیین» حین انتقال وی به بیمارستان ، بلافاصله نجاتگران پایگاه «پل دختر» یادمان شهید امیر صالحی هلال احمر میانه به همراه یک تکنسین اورژانس به محل حادثه اعزام شدند. یکساعت بعد از اعزام تیم اولی به علت مسدود بودن مسیر، تیم دیگری متشکل از یک نجاتگر زبده و مسئول عملیات برای پشتیبانی اعزام و بعد از تلاش‌های مستمر به روستای «یله قارشو» می‌رسند.

عزتی می‌افزاید: «با توجه به مسدود بودن مسیر روستای «ولیین» از اهالی روستا کمک خواسته شد که خوشبختانه یکی از اهالی روستا که تراکتور داشت نسبت به همراهی تیم‌های امدادی اقدام و بعد از مدتی نجاتگران به خودرو حامل مادرشهید که قادر به حرکت نبود،رسیده ومادر شهید را نجات داده و شروع به اقدامات وکمک‌های اولیه نموده وبعد از انتقال مادربه آمبولانس، به طرف بیمارستان میانه حرکت کرده و بعد از 10 ساعت عملیات سخت و نفسگیر ، ساعت 20شب عملیات با انتقال مادر به بیمارستان با موفقیت به اتمام رسید.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۱۰/۱۵ ۲۱:۱۰

خدا قوت عزیزان قدر دان زحمات شما بزرگواران هستیم

اخبار روز