کد خبر: ۸۲۷۴۹
۱۲۹۶ بازدید
۳۷ دیدگاه (۳۱ تایید شده)

ناکامی نماینده های میانه در ترکیب جدید کمیسیون های تخصصی

۱۳۹۷/۳/۲۰
۲۰:۰۸

امروز کمیسیون های تخصصی مجلس برای سال سوم مجلس، ترکیب خود را مشخص کردند.

دو نماینده میانه یکی در کمیسیون بهداشت عضویت داشت و دیگری پس از یک سال و اندی غیبت در کمیسیون ماده 90 ، به عنوان عضو مازاد وارد کمیسیون انرژی شد.

ابتدا کمیسیون انرژی:

اعضای هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس در اجلاسیه سوم مجلس دهم، مشخص شد که بر این اساس فریدون حسن وند به عنوان رییس کمیسیون انتخاب و در سمت خود ابقا شد. همچنین حسین امیری خامکانی  و عدل هاشمی پور  به عنوان نواب رییس اول و دوم انتخاب شدند. همچنین قاسم ساعدی دبیر اول و کوروش کرم پور  حقیقی دبیر دوم و اسدالله قره خانی  به عنوان سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، انتخاب شدند.

لذا دکتر فرمند نماینده میانه که دو سال برای حضور در کمیسیون تخصصی خود تلاش کرده بود، موفق نشد یکی از 6 موقعیت ریاستی کمیسیون 23 نفره را تصاحب کند و به عنوان عضو ساده در این کمیسیون حضور خواهد داشت.

و اما کمیسیون بهداشت و درمان:

امروز حسینعلی شهریاری به عنوان رییس، مرتضی خاتمی به عنوان نایب رئیس اول، محمد نعیم امینی فرد نایب رئیس دوم و همچنین منوچهر جمالی و احمد حمزه به عنوان دبیران کمیسیون بهداشت و درمان انتخاب شدند. حیدرعلی عابدی نیز به عنوان سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان انتخاب شد.

در این کمیسیون نیز که دیگر نماینده شهرمان دکتر شیویاری حضور دارد، هیچ سهمی برای شهرستان میانه نرسید و ایشان نیز یکی از اعضای ساده این کمیسیون 23 نفره حضور خواهند داشت.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۳/۲۷ ۱۳:۰۹

عذر بدتر از گناه
چرا کاندید نبودند چه زود انرژی شما به اتمام رسید.

۹۷/۳/۲۵ ۰۲:۱۵

فرمند مرد و مردانه وارد مجلس شد نه فرغون به روستاییها داد نه پول کثیف به روستاییها نه وعده دروغ داد نه نامردی کرد مرد و مردانه رفت مجلس واقعا متاسفم چرا دیر شناختمش و از خدا معذرت میخواهم که چرا این آدم باسواد را سالها به مجلس نفرستادم تا دردی از ایران را زودتر دوا کند و وضع کشور به این روز نیفتد خدایا معذرت میخواهم که ۱۶سال کسی که میتوانست برنامه درست برای کشورم بریزد دیرتر به مجلس رفت شاید منِ میانه‌ای به این دلیل هست که عقب موندم شاید چوب خداست که دارم میخورم به خاطر اینکه انسانها را نشناختم آدم ریاکارو از بی ریا نشناختم هرچند الآن به من درک داده امیدوارم مرا خداوند درین شب بزرگ ببخشد و کسانیکه هنوز حق را نمیدانند به معرفت برساند
خدا بهش ۱۲۰ سال عمر بدهد تا ایرانی بتواند از سوادش استفاده کند

۹۷/۳/۲۳ ۱۰:۰۵

نماینده محبوبمون؟؟؟؟!!!!! واقعاً همیشه یک توهم ذهنی و یک دشمن فرضی دارید؟ علم غیب دارید که هاشمی نماینده محبوبمه؟
من 27 سال دارم. وقتی آخرین بار مهندس هاشمی از میانه به مجلس رفت اصلا من سن رای نداشتم و حتی 16 سال تمام نشده بودم.
البته مادرم میگه: تو مدرسه نمیرفتی که این فرمند در انتخابات شرکت می کرد. اگر واقعا به اون 20 سال فکر می کنید به این هم فکر کنید که آقای فرمند 20 سال تلاش کرد به مجلس بره و الان در این 2 سال نتیجه اون 20 سال تلاش رو می بینیم!

۹۷/۳/۲۲ ۱۱:۱۲

با تشکروسپاس ازروابط عمومی دکتریعقوب شیویاری که شفاف سازی کرده اند وانتظار می رود صدای میانه هم به درخواست اشان توجه کند

۹۷/۳/۲۲ ۰۴:۳۶

برای دفاع یا نقد دکتر فرمند باید از شما اجازه بگیریم؟
به شما چه ربطی داره که چه کسی از چه کسی دفاع میکته؟!!
20 سال دهنتونو بستین و هی از نماینده محبوبتون که تنها افتخارش فولاد آذربایجان بود (که آنهم در زمان حاج میرسجاد حججی تصویب شد) تعریف و تمجید کردین، کسی چیزی به شما گفت؟؟

۹۷/۳/۲۲ ۰۲:۳۴

در جهان همه چی به همه چی ربط دارد بنده نمی خوام وارد جزییات شوم اما افراط از دو طرف وجود دارد افراط یک طرف موجب افراط طرف دیگر از نوع دیگر می شود بهترین راه حذف افراطیون هردوطرف همزمان است همین کنش واکنشهای افراطی دوطرف است که فضای سیاسی راتخریب می کند وبنوبه خود موجب می شود وارد فاز توسعه اقتصادی در داخل بنحو صحیح نشویم وهم سیمای نامناسبی از داخل به جهان مخابره می کند واعتمادهای داخلی وخارجی را مخدوش می کند
اگر علتها وبهانه های تحریم کنندگان را ملاحظه کرده باشید آنان نبود آزادی و حقوق بشر و هسته ای و.. را عنوان می کنند البته تاحدودی بهانه هم نباشد بهانه خواهند تراشید اما موفقیت آنها در همراه کردن کشورهای دیگر علیه ما تا حدود زیادی به تنشها و افراط های دوجناح عمده کشور هم ربط دارد

۹۷/۳/۲۲ ۰۰:۰۴

فقط ربط این قضیه به تحریم ها لطفا بصورت علمی توضیح دهید. چون بی منطق هست.عاملان تحریم خود افراطیون ایدئولوگی هستند که منافع ملی برایشان مهم نیست. کسانیکه حتی علنا میگویند ما پسوند نام ایران هم نداریم .

۹۷/۳/۲۱ ۲۰:۵۰

نمایندگان ما نوعا ضعیف عمل کردند اما گوشزد کردن کم کاری مهندس هاشمی از این جهت است که سینه چاکان او که بیست سال حمایتش کرده اند بدون توجه به تاثیر سوابق وی حالا هر نماینده می یاد خوب یا بد علیه او جبهه می گیرند بدون بیان دلایل چندان قابل قبول والا همه آنها سرو ته یک کرباسند

۹۷/۳/۲۱ ۱۸:۵۳

افراط گرایی راه حل نیست خود ویرانگر است ثمره افراط گرایی همین تحریم هااست عده ای نشستند کودکانه تئوری مطرح کردند "فشار از پایین وچانه زنی از بالا " بله مطالبه گری و انتقاد و همراهی وهم افزایی وهمکاری خوب است مشارکت فعالانه و اثر گذاری بر تصمیمات سیاسیون وسیاست گذاران خیلی خوب است ایجاد گروههای اجتماعی وپیگیری اهداف قانونی مهم است اما اینکه با ایجاد هرج ومرج بخواهیم راس هرم را مجبور به برآورده سازی مطالباتمان کنیم غلط است زیرا این روش در جاهایی کاربرد دارد که حاکمیت ومردم کاملا در مقابل هم باشند و روشهای مناسب ودیگری برای پیگیری مطالبات مثل انتخاب نمایندگان مجلس و انتخابات مختلف شوراها ریاست جمهوری واصناف و ان جی او ها ونیز جراید و... در میان نباشد ووجود نداشته باشد ضرر چنین روشهایی بیشتر از منافعش است حساب کنید اگر همه بخشهای جامعه بخواهند باچنین روشهایی به اهداف خود برسند شیرازه جامعه ازهم می پاشد و رقبا ودشمنان خارجی نهایت استفاده را از این وضع خواهند کرد و ضرباتی را خواهند زد چنان که تحریم کنونی نتیجه چنین وضعیتی است البته نمی توان منکر شد که تنگ نظری عده ای و نهادهایی در بدنه حاکمیت و نداشتن انعطاف وتعامل قانونی لازم با دیگر بخشهای جامعه نیز در بوجود آمدن چنین افراط گرایی طرف مقابل هم نقش دارد وباید به جمهوریت نظام بیش از پیش بها داده شود
آیا در کشورهای پیشرفته شاهد بکارگیری چنین روشهایی در نیل به اهداف هستیم آنها مضرات چنین روشهایی را به تجربه دیده اند و تفاهم وتعامل دو طرفه را تنها راه حل یافته اند البته این تفاهم دوسویه مثمثر ثمر خواهد بود
اینکه تحلیل می کنید بفرض شما در کردستان ایران هنگام برگزاری رفراندوم در کردستان عراق جشن گرفتند وباینطریق امتیاز گیری کردند این روش اگر نهادینه شود بسیار خسارتبار است
تنها راه تفاهم وهمراهی حداکثری آنان در نقاط مورد اشتراک است

مدیریت محترم سایت وزین صدای میانه

با سلام و احترام

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات جنابعالی و همه همشهرستانی های عزیزمان و با احترام به رسالت خطیر خبر و خبرنگاری مستدعی است جهت تنویر افکار عمومی در عنوان و ذیل وپیوست خبرتان اطلاع رسانی بفرمائید که :

« دکترشیویاری امسال در هیچ یک از کمیسیون های تخصصی کاندید نشده بودند.»

برای حضرتعالی و همه ملت بزرگ ایران به ویژه مردم شریف شهرستان میانه آرزوی شادکامی و بهروزی از درگاه ایزد متعال خواهان وخواستاریم.

روابط عمومی دفترارتباطات مردمی دکتریعقوب شیویاری

نماینده مردم شریف میانه، ترکمانچای، کندوان،کاغذکنان ومرکزی درمجلس شورای اسلامی

۹۷/۳/۲۱ ۱۴:۲۹

سلام
میانه شهری است کشاورزی و دامداری و اکثریت مردم ان روستازاده و دهقان زاده اند و اغلب فرزندان انها در تهران و کرج و سایر شهر ها سکونت دارند . جمعیت شهری هم غالبا یا فوت شده اند یا کوچ نموده اند در حال حاضر تعصب و اشتیاقی در جمعیت شهری برای پیشرفت و ابادانی و جود دارد ولی توسط حاکمیت اهمیت و بهایی به ان داده نمی شود میانه سیر قهقرایی دارد و روز به روز مشکلات شهری افزایش می یابد .

۹۷/۳/۲۱ ۱۴:۲۶

من یک سوال دارم هاشمی بکل بد؟ اما اگر یکی گفت خودت را بینداز در چاه ایا میندازید!
انزمان اگر مردم میانه ترسو نبودند و واقعا ازادراه میبستند دولت از ترسش امتیازات بزرگی به میانه میداد تا مردم ساکت شوند.
بارها هم این واقعیت ثابت شده در جریان ،رفراندوم کردستان عراق مردم سنندج شادی کردند.فردایش معاون وزیر کشور و معاون شهردار تهران از کردستان گذاشتند!!

شما اتحاد ندارید همه خودخواه هستید مشکل خودتان هست. شما ازادراه میبستید مخالفت خودتان نشان میدادید بطور مدنی و قانونی ،نیاز به نماینده هم نبود خود وزیر میامد. تجربه هم ثابت کرده هرکس و مردم اگر پیگیر کاری نباشند ان کار بجایی نمیرسد.
مثال میگویم اگر نوزاد گریه کردن نداشت چگونه میفهمیدند گرسنه هست.مگر میشد بدون سر و صدا متوجه گرسنگی اش شوند.
بقول معروف هیچکس نخارد پشت من جز انگشت شست من!
حال خیالتان هست از اسمان برایتان پول و بودجه نازل کنند هیچوقت اتفاق نخواهد افتاد.
البته من میدانم دو نماینده فعلی ،مذاکره کننده خوبی نیستند.
اما این شعار معروف هست «فشار اقشار از پایین ،مذاکره چانه زنی از بالا» بالاخره یک آلترناتیوی باید باشد تا مسئول وزارت راه مجبور مذاکره شود.
همین را هم در مورد فرمانداری شدن ترکمنچای میگویم با این وضع ،هیچوقت فرمانداری نخواهید شد مگر اینکه از راه های قانونی توجه مسئولان جلب کنید.

۹۷/۳/۲۱ ۱۳:۲۶

اول باید ادبیات و روابط عمومی یاد بگیرن این دو آقا بعد به فکر ریاست کمیسیون باشن... هر چند دیگه گذشت زمانی که نماینده میانه تو هیئت رئیسه بود

۹۷/۳/۲۱ ۱۲:۴۹

مگه همه ۲۹۰ نفر قراره بشن رئیس کمیسیون...
دوره اوشونه بابا...یارو ۴ دورست تو مجلسه عضو سادست.
به امید روزی که باند بازی از میانه جمع بشه

۹۷/۳/۲۱ ۱۱:۱۳

عجب ... خواری هستی شما

۹۷/۳/۲۱ ۱۰:۴۱

سلام
لطفا مطالب عادی را منتشر نکنید، ما دیگه به این نوع خبرها در مورد نماینده های محترم شهرمون عادت داریم و برامون تازگی نداره.

۹۷/۳/۲۱ ۱۰:۳۱

اینا واقعا تا اینجا چیکار کردن؟

۹۷/۳/۲۱ ۰۸:۵۳

معلوم نیست نماینده های میانه در مجلس چه کاری انجام میدن؟
توانایی ندارن فقط ادعا

۹۷/۳/۲۱ ۰۳:۵۱

عجب .........

۹۷/۳/۲۱ ۰۲:۰۳

مرد حسابی آخه چقدر تعصب کور و دفاع بد؟ تا صحبت از فرمند میشه سر و کله تو پیدا میشه. هر شهروندی حق داره بفهمه این نماینده که یک سال کمیسیون نرفت و سال دوم معلق بود با ادعای پروفسوری و فوق دکتری و ... الان کجای کمیسیون انرژی قرار گرفته؟ تا میگیم کار نمی کنه می پری وسط که مگه هاشمی کار کرد؟ تا می گیم در کمیسیون عضو خنثاست می پری وسط که هاشمی 20 سال رییس بود چه کرد؟ بابا فرض کن هاشمی مرد. این آقا نباید کار بکنه؟

۹۷/۳/۲۱ ۰۱:۴۷

وکیل مدافع فرمند

۹۷/۳/۲۱ ۰۰:۳۵

درد دکتر شیویاری بخوره به تنت.

۹۷/۳/۲۰ ۲۳:۴۶

جوک نگو عزیز توانایی هیچ کاری را ندارد

۹۷/۳/۲۰ ۲۲:۰۸

انشاالله عزیزان نمایندمون به خوبی از پس وظایف قانونی خودشون بر بیان. این سایت خبری کلا مغرضانه حرف میزنن. و خط فکریشونم کاملا مشخصه از کجا اب میخوره هیچ کسم ندونه من که میدونم. ارزوی توفیق برا دکتر فرمند عزیز و دکتر شیویاری

۹۷/۳/۲۰ ۲۱:۴۴

این نحوه اعلام خبر مناسب نیست

۹۷/۳/۲۰ ۲۱:۴۳

مهندس هاشمی حدود بیست سال رئیس کمیسیون صنایع بودن، بخاطر این میانه رو تبدیل کردن با قطب صنعتی شمالغرب کشور!!!

۹۷/۳/۲۰ ۲۱:۳۵

ناکام به اونی میگن که شخص بخواهد کاری کند ولی نشود شما از کجا میدانید اینها حودشان میخواستن عضو هیات مدیره شوند والا با اون شناختی که از فرمند دارم اگه میخواست عضوش میشد یه زمانی تیتر میکردین که فلانی نتونست بره کمیسیون تخصصیش ولی آخرش خیطی به صدای میانه ماند

۹۷/۳/۲۰ ۲۱:۳۰

انتظار داشتید در کنار باسابقه های مجلس نمایندگان ما ریس کمیسیون شوند خب یواش یواش !

۹۷/۳/۲۰ ۲۰:۵۷

بستگی به کارایی نماینده دارد اگر نماینده به وظایف قانونی خود درست عمل نماید نیازی به عضویت در کمسیون های تخصصی مجلس نیست.

دکتر شیویاری یا نمایندگان ادوار گذشته شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی که در ترکیب هیئت رئیسه کمسیون ها عضو بوده اند.

آیا عملکرد مثبت در انجام وظایف قانونی خود داشته اند؟؟

۹۷/۳/۲۰ ۲۰:۵۰

همون بهتر که بازمانده اند مثلا میخواستن چیکار کنند

۹۷/۳/۲۰ ۲۰:۵۰

فقط میتونم بگم خخخخ

اخبار روز