کد خبر: ۸۳۸۲۳
۸۱۷ بازدید
۴۳ دیدگاه

افتتاح نشست بودجه ریزی بر مبنای عملکرد توسط مهندس هاشمی و رئیس دیوان محاسبات+تصویر

۹۷/۵/۱۰
۱۲:۵۱

به گزارش صدای میانه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت  کشور؛ نشست آموزشی بودجه ریزی براساس عملکرد، صبح چهارشنبه 10 مرداد با حضور سیدحسین هاشمی قائم مقام وزارت کشور و عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور، برگزار شد.

در این نشست، علاوه بر قائم مقام وزیر کشور و مدیران ارشد حوزه توسعه مدیریت و برنامه ریزی، دکتر درخشه رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش، دکتر ژیلا سجادی رئیس موسسه علمی و کاربردی و منیره زارع مدیرکل برنامه و بودجه وزارت کشور حضور دارند.

مهندس سید حسین هاشمی؛ قائم مقام وزیر کشور در آغاز این نشست، با اشاره به اهمیت مباحث مد نظر برای ارائه در نشست، گفت: آقای دکتر عادل آذر از زمان نمایندگی در مجلس هفتم، پیگیر موضوع بودجه ریزی بر مبنای عملکرد بودند و خوشحالیم که اکنون این تلاش ها به ثمر نشسته است.

وی افزود: رئیس دیوان محاسبات کشور، یکی از پر تلاش ترین افراد در این حوزه هستند و ما در وزارت کشور، برای همکاری در این مسیر، آمادگی کامل داریم.

گفتنی است در این نشست یک روزه که با هدف هم اندیشی و آمادگی برای اجرای بودجه ریزی بر مبنای عملکرد در مجموعه وزارت برگزار می شود، مدیران کل دفاتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری های سراسر کشور و دستگاههای وابسته در جریان مباحث ارائه شده قرار می گیرند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۵/۲۰ ۲۳:۵۷

این معلوم هست که مسیر قطار میانه - اردبیل از روستای سبیز میگذره و دارن روش کار میکنند حدود 10 سال. این کجاش از اول اشتباه بود

۹۷/۵/۱۳ ۲۱:۴۵

لطفا تلگرام کنید تا ابهامات را رفع کنیم. شاید اینجا طاقت دوستان طاق شود.

۹۷/۵/۱۳ ۲۱:۰۵

من از مسیر از روی گوگل مپ اسکرین شات گرفتم و فرستادم مطمئن نیستم اومده یا نه اگه نیومده با تلگرام بفرستم

۹۷/۵/۱۲ ۲۳:۰۴

طبق حرف شما یعنی اگر ایستگاه قطار پل دختر را مبنا و محل تلاقی دوباره مسیر جمال آباد به جاده ترانزیت را نقطه پایان فرض کنیم, در این محدوده( نه قبل و بعدش), مسیر جمال آباد 15 کیلومتر کمتر از مسیر کنونی است؟ در گوگل ارت برابرند. اگر غیر از این است, از آن صفحه برای تلگرامم (msnaebi) یا به سایت, ایمیج بفرستید. 

۹۷/۵/۱۲ ۱۹:۰۷

استنتاجم اشتباه نیست شما اگر کامل و دقیق متنم را میخوندید این حرف و نمیزدید از میانه به سرچم دوتا مسیر هست یکی میانه رجئین سرچم و یکی هم میانه جمال آبادسرچم
میانه رجئین سرچم که همین مسیر اصلی هستش که میریم که ۵۵ کیلومتره
میانه جمال‌آباد سرچم یه مسیری هست که از نزدیکی پل دختر مسیر به طرف جمال‌آباد جدا میشه و قبل از سرچم به مسیر اصلی دوباره میرسه این مسیر ۴۰ کیلومتره
یعنی ۱۵ کیلومتر کمتر
میتونید همین الآن تو گوگل مپ بزنید میانه جمال‌آباد یا سرچم جمال‌آباد تا با مسیر ۴۰ کیلومتری میانه سرچم آشنا بشین قطعا تو تحقیقات کمکتون میکنه

۹۷/۵/۱۲ ۱۷:۵۸

اطلاعات و ارقام شما اشتباه است لذا استنتاجتان خطاست. مثلا مسیر سرچم _ میانه 55 کیلومتر است نه 40 کیلومتر. 

همین نشنیدن طرح هاست که باعث شده جاده زائد میانه _ میاندوآب ساخته شود و فلسفه وجودی اش گنگ باشد. یا راه آهن میانه به اردبیل و تبریز از ایستگاه میانه عبور کند و بعد از 10 سال بفهمند اشتباه بوده و بایستی از سبیز عبور میکرد.

۹۷/۵/۱۲ ۱۱:۲۸

نمیخواستم پاسخ شما را بدهم ولی به خاطر میانه پاسختان را به ایرادات طرحتان میدهم من که مسیر را ندیدم ولی تا جاییکه میدانم مسیر سرچم میانه حتی اگر بدون پیچها و از طریق جمال‌آباد هم در نظر بگیریم ۴۰ کیلومتر هست اگر مسیر پیشنهادی شما غیرازین جاده اصلی باشد یعنی تا سرچم باید حداقل ۴۰کیلومتر جاده کشیده شود باتوجه به اینکه مسیر پیشنهادی شما مسیر جدیدی میباشد بنابراین جاده بزرگراه باید چهارخطه کشیده شود یعنی حتی اگر هموار هم باشد ولی چون باید چهارخطه کشیده شود بنابراین همینجوری هم هزینه دوبرابر میشود درصورتیکه از میانه تا سرچم برای بزرگراه شدن فقط یک خط دیگر باید کشیده شود
به نظرمن به جای اینکه این همه طرح داده شود همه باهم تلاش کنند که جاده کنونی سرچم تمام شود چون اولا یک خط از قبل کشیده شده تا تونل زیرسازی بانددیگر انجام شده باقیمانده مسیر از رجئین ۴۵کیلومتر و از جمال‌آباد ۳۰کیلومتر میباشد به جای زدن تونل هم از کنارگذر فعلا استفاده شود
مسیر جدید زدن حتی اگر هموار هم باشد چون به جای دوخط باید ۴خط کشیده شود تا بزرگراه شود همینجوری هم هزینه دوبرابر میشود
یه نفر میانه رو انداخته تو چاه صدتا عاقل جمع شدن نمیتونن درآرن
به هر حال برای بزرگراه شدن جاده باید همه روی یک نظر متفق باشند و باهم هماهنگ و از ایجاد اختلاف و تفرقه هم اجتناب شود

۹۷/۵/۱۱ ۱۷:۵۹

منظورم این بود به غیر از این طرح اگر طرح دیگری برای داخل شهر میانه هم داشته باشید می توانیم با شهردار میانه هم یک جلسه بگذاریم تا طرح و پیشنهادات خود را ارائه دهید. انشالله برای دو هفته بعد مقدمات این جلسه را فراهم می کنیم. با تشکر از شما

۹۷/۵/۱۱ ۱۴:۵۰

این طرح, ملی است و در حدود رییس اداره راه یا شهردار نیست و شخص نماینده باید در پائیز امسال برای اعمال در بودجه سال 98 با وزیر راه رایزنی کند.

احدی از نماینده ها 3 بار وعده داد که طرحم را گوش کند, بعد از 9 ماه هنوز محقق نشده. می ماند نماینده دیگر که شاید با مجاب کردن شما راضی شوند برای نجات میانه این گام را بردارند.

من دو هفته بعد در همین روز در آن منطقه تحقیقی دارم. چه بهتر که این جلسه میدانی نیز در همان میدان باشد.

۹۷/۵/۱۱ ۱۴:۴۴

با سلام وتشکر از شما، جناب مهندس بنده در خدمت هستم هر موقع بخواهید هماهنگی کنم  یک جلسه با نمایندگان در این مورد بگذاریم تا شما طرح و پیشنهادات خود را به نمایندگان ارائه دهید. حتی اگر در مورد مشکلات شهر میانه هم طرح و برنامه ای دارید با شهردار هم می توانیم این جلسات را بگذاریم.

۹۷/۵/۱۱ ۱۳:۳۷

پشت نام پنهان اهانت نکنید تا تایید شوید یا عضو دارای هویت شوید و بدون نظر مدیران سایت, مطالب و پیامهایتان درج شود.

۹۷/۵/۱۱ ۱۳:۳۵

شما پیشقدم شوید و احدی از نماینده ها را راضی و مجاب کنید تا همین یک طرح را عملیاتی کنیم و بودجه لازم برای ساخت بزرگراه را 50% کاهش دهیم که 100 میلیارد تومن میشود و هر تومنش از بیت المال است. کافیست دو ساعت بازدید میدانی کنیم تا طرح را با نقشه و محاسبه توضیح دهیم.

۹۷/۵/۱۱ ۱۳:۲۷

شما پیامهای این سایت را گزینشی نگذارید پیشنهادتان پیشکش
شما در سایتتان دوبه‌هم زنی نکنیدتفرقه ایجاد نکنید سایر کارهایتان پیشکش

۹۷/۵/۱۱ ۱۱:۱۶

جناب آقای مهندس نائبی با تشکر از زحمات شما اگر مایل باشید در صورت تمایل یک جلسه با نمایندگان شهرستان میانه بگذاریم، طرح و پیشنهادات خود را به آنها ارائه دهید.

۹۷/۵/۱۱ ۰۰:۵۷

سال گذشته یکی از دوستان همین انتقاد را به بنده کرد و من قول دادم اثبات کنم که نماینده های میانه نیازی به مشورت و پیشنهاد ندارند.

به احدی از نماینده های کنونی گفتم: طرحی دارم که هزینه بزرگراه میانه _ سرچم را به کمتر از نصف میرساند و 100 میلیارد تومان به نفع بیت المال است و باعث انگیزش و تشویق دولتمردان برای تسریع در اجرای این مصوبه میشود.

استقبال زیادی کرد و برای هفته بعد برنامه بازدید میدانی و ارائه طرح عملیاتی گذاشت. از آن روز نزدیک به 9 ماه گذشته و چند بار اتفاقی همدیگر را دیده و احوالپرسی کرده ایم اما "هفته بعد" هرگز نیآمد.

آن طرح ماحصل بیش از 15 سال میانه شناسی و رفت و آمدهای من به روستاها و راهها و بیراهه های میانه بود.

۹۷/۵/۱۰ ۲۲:۳۵

با سلام وقت بخیر بله کمک و مشاوره های زیادی می توان نمود. مشکل اصلی شهرستان میانه نبودن اتحادو هم دلی بین روشنفکران، نخبگان، فرهیختگان و دلسوزان شهر است اگر همه ما که دغدغه شهر و زادگاه خود را داریم با همفکری و هم اندیشی با ارائه طرح ها و برنامه های کارشناسی شده به نمایندگان مجلس و شورا می توانیم باعث پیشرفت،توسعه پایدار و حل مشکلات شهر باشیم. شما و دیگر دوستان طرح ها و پیشنهادات خود را آماده کنید در همین سایت یا بصورت خصوصی به نمایندگان مجلس و شورای اسلامی شهر ارائه دهیم.

۹۷/۵/۱۰ ۲۱:۲۸

بیایید مثبت اندیش باشیم و نکات مثبت نمایندگان ادواری را ببینیم نه بخش خالی لیوان را و بیایید تشویق کنیم نمایندگان فعلی از نمایندگان ادواری کمک بگیرند چه ایرادی داره منافع کلی شهر را نگاه کنیم نه حرف این و آن را . تمام نمایندگان گذشته برنامه هایی داشتند و اقداماتی را انجام داده اند و پیگیریهایی را داشتند بهتر است یک دبیرخانه در میانه تشکیل شود همه این مدارک جمع آوری گردد و از نفوذ و ارتباطات آنها در جهت توسعه شهر استفاده گردد ۴۰ سال غرور داشتیم ۴۰ سال منفی نگر بودیم چه نتیجه ای داشته بالاخره هر انسانی نکات مثبت دارد بیایید بخش پر لیوان را ببینیم نه بخش خالی آن را ، بیایید این فرهنگ مثبت نگری و مثبت اندیشی را در میانه رواج دهیم .

۹۷/۵/۱۰ ۲۱:۲۰

چه کمکی به نمایندگان فعلی میتوان کرد؟ آیا حاضرند طرح یا پیشنهاد بشنوند؟ 

۹۷/۵/۱۰ ۱۹:۱۶

در مورد اینکه مهندس هاشمی و عده ای از نمایندگان ادوار گذشته سیاستمداران قدرتمند ، با نفوذ، دارای پست و مسئولیت های در دولت می باشند، مایه افتخار مردم شهرستان میانه می باشد. ولی مسئله مهم این است آیا این عزیزان مخصوصاً مهندس هاشمی با این همه توانائی،قدرت و نفوذ برای پیشرفت،توسعه پایدار و حل مشکلات شهرستان میانه چه اقدامات مفید را انجام داده اند. اگر الان شاهد این همه مشکلات در شهرستان میانه هستیم بخاطر عملکرد ضعیف نمایندگان ادوار گذشته است اگر زمانی که اتوبان تبریز زنجان، کارخانه فولاد آذربایجان،دانشگاه آزاد اسلامی،سد شهریار،تصفیه خانه آب و فاضلاب شهری و ... طرح ها  بصورت کارشناسی شده مطالعه و اجرا می شد الان دیگر مشکل آلایندگی هوا در راه آهن،مشکل راه های مواصلاتی ، آبگیری سد شهریار و ... را نداشتیم. برای اینکه بتوانیم باعث پیشرفت،توسعه پایدار و حل مشکلات شهرمان باشیم بیایم در مدت این دوسال به نمایندگان فعلی شهر کمک کنیم و سعی نمائیم افرادی را انتخاب کنیم که از هر لحاظ دلسوز شهر باشند.

۹۷/۵/۱۰ ۱۵:۳۹

با سلام مهندس هاشمی واقعا سیاستمدار قدرتمند وبانفوذیست و همه به این مساله اذعان دارند دراین مساله شکی نیست ولی سوال من از دوستان این است که فقط یک نمونه از خدمات ایشان را به شهرشان در زمان نمایندگیشان در زمینه اشتغالزایی کشاورزی .....ذکر کنند تا ما بیشتر به این بزرگمرد اذربایجانایمان بیاوریم.

۹۷/۵/۱۰ ۱۵:۰۵

با سلام
هنوز هم خیلی از ماها باور نداریم جلسه ای که مهندس هاشمی اداره مکنه نمایندگان کنونی حتی اجازه ورود ندارن وبقول هنوز پشت سربزرگمرد ایران زاده میانه وهموطن بزرگ من مهندس هاشمی حرف بیهوده می زنندمن به وجود مهندس افتخار میکنم

۹۷/۵/۱۰ ۱۴:۵۴

نماینده ها مثل وزیرها یا رییس جمهورها تفاوت اساسی با هم دارند. خیلی ها اسامی وزیر کنونی را هم نمی دانند ولی همه ولایتی یا مهاجرانی را می شناسند. نماینده ها هم خیلی هایشان از سر بی کسی و نداری رای گرفته و مجلس رفته اند وگرنه لایق یک اداره کوچک محلی هم نیستند. 

۹۷/۵/۱۰ ۱۴:۲۵

امیدوارم حداقل از این به بعد مغرضانه در مورد این بزرگمرد و نگین مجموعه کل نمایندگان بعد از انقلاب اسلامی منطقه آذربایجان ، اظهار نظر نکنیم .

۹۷/۵/۱۰ ۱۴:۰۷

هر چی زمان بگذره ارزشش بیشتر معلوم میشه. طرف اسمش نماینده است ولی پیرهنشو حاضر نیست اتو بزنه یا کت بپوشه

۹۷/۵/۱۰ ۱۳:۵۶

نگران نباش نمی روند

۹۷/۵/۱۰ ۱۳:۰۲

تنها نماینده لایق میانه که هم قبل از نمایندگی سوابق درخشانی داشت هم بعدش

۹۷/۵/۱۰ ۱۳:۰۱

به خدا ما میانه ایها خیلی خودزن هستیم و خودی ها را می زنیم. همین دیروز شنیدم مهندس هاشمی برای همیشه از ایران رفته. 

اخبار روز