کد خبر: ۸۸۰۰۵
۷۶۹ بازدید
۸ دیدگاه

اطلاعیه و توصیه های هیات کوهنوردی درباره مراسم "گئچیلیک (داغچیلار بایرامی)"

۹۷/۱۲/۲۱
۱۰:۲۰

با اروزی توفیق وسلامتی برای همه هموطنان همشهریان وهمنوردان از خداوند منان سپاسگزاریم که بار دیگر این مهلت را عنایت فرمودند که با ترتیب و برنامه ریزی جشن فرهنگی ورزشی داغچیلار بایرامی در خدمت همنوردان عزیز باشیم .

این فرصت رامغتنم می دانیم وضمن دعوت علاقمندان سعی خواهیم کرد اوقات شاد وبا نشاطی را برای چند ساعت برای همه محیا کنیم .

از زحمت کشان برنامه ریزان این برنامه ومسئولین یزرگوار شهرمان کمال تشکر را داریم که با نظر لطف و مثبت و بنای همکاری و تعامل با هیات کوهنوردی و کوهنوردان را دارند .

مقدم همه مهیمانان وهمشهریان وهمنوردان عزیز را گرامی خواهیم داشت و با جان و دل پذیرای قدوم مبارکشان خواهیم بود .

اما چند پیام از طرف هیات وعوامل اجرای برنامه

 ۱-در مسیر رفت وامد تا محل برگزاری لطفا با صبر وحوصله رانندگی کنید تا خدا نکرده مشکل وحادثه ای به وجود نیاید 

۲ - در محل های تعین شد شانه خاکی عریض موجود وسایط نقلیه خود را طوری پارک کنیم که اولا حد اقل جا را اشغال کند ثانیا مزاحم رفت امد کسی نباشد .

۳- در محل ورودی پل گچلیک کارت قرعه کشی خود را دریافت کنید وتا انتهای برنامه وزمان قرعه کشی نگهدارید جوایز نفیسی خواهیم داشت .

۴- در صعود تا محل جشن واره عجله نکنید کفش ولباس مناسب کوه بپوشید .

۵ -نیروهای هیات کوهنوردی با جلیقه های فسفری وبازوبندهای کوهیار در طول مسیر ومحل جشنواره حضور دارند میتوانید از انهاکمگ یا راهنمایی بخواهید .

۶ -از یک خط صعود شود رعایت حال طبیعت را بکنیم وهمه جارا لگد مال نکنیم لطفا 

۷- چای بصورت رایگان در محل توزیع خواهد شد اش هم طبخ میشود ولی عایدات ان در امور خیریه صرف خواهد شد برای استفاده . لیوان وبشقاب وقاشق بهمراه داشته باشید لوازم یکبار مصرف توزیع نخواهد شد

۸ -رعایت نظم وادب واحترام نشان از شعور بالای اجتماعی در شهرمان هست دست در دست هم دهیم وبا رعایت اصول وموازین انسانی وعدم ایجاد مزاحمت این جشنواره را جهانی کنیم .

۹ -به تذکرات کوهیاران توجه کنید لطفا 

۱۰ - برنامه سخن ران ومطالب قبلا برنامه ریزی وتهیه شده است هرکسی پیشنهاد یا مطلبی دارد به دبیر هیات تحویل فرمایید ولطفا تقاضای تایم یا میکروفون نفرمایید .

۱۱- برای خرید ماهی و...وجه نقد همراه داشته در پایان برنامه جشن باد بادکها اجرا خواهد شد

 ۱۲ -نظافت را رعایت کنیم وزباله ها را در کیسه های که توزیع می گردد بریزیم .

از اینکه با ماهمکاری میکنید کمال تشگر را داریم .

با تقدیم احترام دبیر هیات کوهنوردی شهریار ملکی

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۱۲/۲۳ ۱۷:۱۸

سلام لطفا ساعت را اطلاع دهید با تشکر

۹۷/۱۲/۲۲ ۱۳:۲۴

رکس سنتی؟

۹۷/۱۲/۲۲ ۱۰:۵۹

با سلام و احترام
ضمن عرض خداقوت و تشکر از شما عزیزان که بانی و دست اندرکاران که قبول زحمت نموده اید. و هماهنگیهای لازم و تدارک مراسم را برعهده گرفته اید.
پیشنهادی دارم و آن این است که در کنار این سنت زیبا با هماهنگی با مسئولین شهر به جای استفاده عموم از خودروی سواری شخصی و ایجاد صف طویل خودروهای پارک شده از اتوبوسهای عمومی یا قطار برای ایاب و ذهاب هماهنگ شده و استفاده گردد تا دوستداران طبیعت این بدعت بدیع را نیز به عنوان پاسداشت طبیعت به دیگر هموطنانمان یادآور و هدیه دهند.
با تشکر

۹۷/۱۲/۲۱ ۱۹:۱۲

برنامه رکس سنتی هم دارید

۹۷/۱۲/۲۱ ۱۹:۱۰

مسئول مستقیم برگزار کگننده این مراسم چه کسی هست.
.

۹۷/۱۲/۲۱ ۱۲:۲۳

کاش جهت پیشگیری از ترافیک و راه بندان ، برنامه ریزی می شد چند دستگاه اتوبوس یا مینی بوس از نقاط مختلف شهر مردم را جابجا می کردند

۹۷/۱۲/۲۱ ۱۲:۱۸

باسلام وتشکر.لطفا تاریخ وساعت دقیق ومحل گردهمایی را بنویسین
باتشکر

۹۷/۱۲/۲۱ ۱۱:۴۶

کاش این نکات را هم اضافه کنید:
1- عزیزانی که قصد برپا کردن اجاق و پخت و پز دارند هیزم همراه ببرند و از کندن و سوزاندن بوته ها و درختچه ها و آسیب زدن به پوشش گیاهی محل خودداری نمایند.
2- حتی المقدور اجاق ها را در محل اجاق های قدیمی برپا کنند و از روشن کردن آتش در نقاط جدید که باعث سوختن و کچلی پوشش گیاهی می شود جدا بپرهیزند.
3- کسانی که قصد مشارکت در آبیاری نهال های غرس شده در مسیر قله را دارند برای حمل آب از چشمه تا نهال های تازه غرس شده بطری یا ظرف مناسب به همراه داشته باشند.
سپاس

اخبار روز