کد خبر: ۸۴۸۳۹
۱۱۰۱ بازدید
۲۶ دیدگاه (۲۵ تایید شده)

نمایندگان اهواز دقیقا کجائید؟ اعتراض نماینده مردم شهرستان میانه در مجلس برای وضعیت اقتصادی کشور و حوادث اهواز

۱۳۹۷/۷/۵
۰۱:۳۵

 

نماینده مردم شهرستان میانه در مجلس در حالی نسبت به عدم برگزاری جلسه‌ای در مجلس برای بررسی مشکلات اقتصادی موجود در کشور و همچنین حمله تروریستی اهواز و مشکلات خوزستان اعتراض کرد که خبری از نمایندگان اهواز و خوزستان نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات خوزستان و حوادث اهواز مقابل هیأت رئیسه تحصن کرد.

وی پس از اعلام برگزاری جلسه غیرعلنی درباره مسائل مهم کشور به ویژه مشکلات خوزستان از سوی پزشکیان نائب رئیس مجلس و قطعیت موضوع، پس از یک ساعت تحصن مقابل جایگاه هیأت رئیسه، بر صندلی خود نشست.

تحصن نماینده میانه در حالی است که نمایندگان اهواز و خوزستان نسبت به وقایع رخ داده در اهواز ، تحرک لازم را نداشته و نام آنها حتی در تذکر کتبی به وزرای اطلاعات و کشور نیز دیده نمی‌شود.

البته همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی درنطق خود مطالبی را مطرح کرد که موجب دلخوری و واکنش های اقوام و گروه های مختلف در استان شد چرا که اعتقاد داشتند اظهارات این نماینده لیست امید، وحدت آفرین نبوده است.

با توجه به مشکلات خوزستان و به ویژه حادثه تروریستی اخیر اهواز، می‌طلبد که مسؤولان و نمایندگان مجلس با درنظرگرفتن منافع ملی، اهتمام ویژه‌ای برای رسیدگی به آنها داشته باشند.

منبع: خبرگزاری فارس (استان خوزستان) تاریخ: ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ کدخبر: ۱۳۹۷۰۷۰۴۰۰۰۲۱۸

نمایندگان مردم در خانه ملت در اولین نشست علنی مجلس شورای اسلامی طبق اصل ۶۷ قانون اساسی به قرآن مجید سوگند یاد می کنند تا پاسدار حریم اسلام و نگهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی و به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشند.

متن سوگند نمایندگان مجلس شورای اسلامی:

بسم‏ الله‏ الرحمن‏ الرحیم‏

«من در برابر قرآن مجید به خدای متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌کنم که پاسدار حریم اسلام و نگهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی باشم. همچنین ودیعه‌ای که ملت به ما سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنم، و در انجام وظایف وکالت، ‌امانت و تقوا را رعایت نمایم و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشم، از قانون اساسی اطاعت کنم و در گفته‌ها و نوشته‌ها و اظهار نظرها استقلال کشور و آزادی مردم و تامین مصالح آنان را مدنظر داشته باشم.»

طبق ماده 109 آیین‏ نامه داخلى مجلس شوراى اسلامى دو‏ نفر از نمایندگانى که در آن جلسه نوبت نطق نداشته باشند به جهت مسائل ضروری می‌توانند یک ساعت قبل از شروع جلسه در لوح مخصوص یا دستگاه الکترونیکی ثبت‏ نام کرده و حداکثر به مدت پنج ‌‌دقیقه نطق نمایند.

نماینده مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه 1297/07/01 در نطق میان دستور 5 دقیقه ای خود ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و محکومیت حمله تروریسیتی در اهواز گفت: باید دانست که شهدای زیادی برای این کشور قربانی شدند تا عدالت در این کشور برقرار شود ولی متاسفانه شاهد این مسئله نبودیم.همچنین با بیان اینکه علی رغم  طی شدن دو سال و نیم از مجلس دهم، هنوز اقدام مناسبی در جهت بهبودی وضعیت معیشتی مردم صورت نگرفته، گفت: اقدامات انجام شده ، حق الناس برگردن ما انداخته است.

این نماینده مردم شهرستان میانه در جلسه علنی روز چهارشنبه 97/07/04 مجلس شورای اسلامی قبل از شروع جلسه علنی در مقابل جایگاه هیأت رئیسه قرار گرفت و نسبت به عدم برگزاری جلسه‌ای در مجلس برای بررسی مشکلات اقتصادی موجود در کشور و همچنین حمله تروریستی اهواز و مشکلات خوزستان اعتراض کرد.بعد از گذشت یک ساعت با اظهارات پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی (برگزاری جلسه غیرعلنی در هیات رئیسه هماهنگ شود تا از دولت، وزارت اطلاعات و مراجع مربوطه دعوت شود تا جلسه مفصلی برگزار کنیم و به جمع بندی نهایی برسیم. تلاش می کنیم جلسه غیرعلنی را برای روز یکشنبه هفته آینده آماده کنیم و از مسئولان نیز دعوت به عمل می آید تا در جلسه غیرعلنی حضور پیدا کنند) بعد از آن نماینده شهرستان میانه به اعتراض خود پایان داد، بر صندلی خود نشست.

اعتراض نماینده شهرستان میانه به مشکلات اقتصادی موجود در کشور و همچنین حمله تروریستی اهواز و مشکلات خوزستان باعث واکنش های از طرف دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست علنی روز چهارشنبه (4 مهر) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران به جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره حادثه تروریستی اهواز اشاره کرد و گفت: وزرای اطلاعات و کشور و مسئولان انتظامی، امنیتی و ارتش حضور پیدا کردند در این نشست فیلمی از حادثه تروریستی اهواز نشان داده شد که طبق آن؛ چهار تروریست‌ به مدت 10 دقیقه تیراندازی می‌کنند. بر اساس فیلم منتشر شده در حین تیراندازی هیچ برخوردی با تروریست‌ها انجام نمی‌شود، متاسفانه تروریست‌ها به میزانی آزادی عمل دارند که بعد از تیراندازی بالای سر جنازه افراد رفته و تیر خلاص هم به آنها می‌زنند. وزیر کشور مسئول امنیت کشور را دارد و باید پاسخگو باشد استیضاح وی هم علی‌رغم اینکه به حد نصاب لازم رسید، معطل کردند تا برخی امضاهایشان را پس بگیرند. حال آنکه در رابطه با استیضاح آقای ربیعی و کرباسیان اینگونه عمل نشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گویا وزیر کشور مصون از پاسخگویی به مجلس است، گفت: از همین رو تعدادی از نمایندگان طی نامه‌ای درخواست کردند تا هفته آتی جلسه غیرعلنی برگزار و فیلم مذکور برای همه نمایندگان به نمایش گذاشته شود، مسئولان ذی ربط نیز باید در این جلسه حاضر و پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: مردم خوزستان مشکلات عدیده‌ای چون فقر دارند و این گروهک که به نام "گرگ‌های تنها" شناخته شدند، از این فقرا لشکرگیری کردند و طبق اطلاعات به برخی افراد هم پیشنهاد پرداخت 5 هزار دلار برای عضویت دادند، در این شرایط هیچ گزارشی در مورد اطلاعات پیرامون این موضوعات داده نشد. و آقای رحمانی فضلی به عنوان مسئول این حادثه باید توضیحاتی به نمایندگان ارایه کند.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۷/۸ ۰۰:۳۲

متاسفانه هیچ ************** ( برای انگشت نما شدن )

۹۷/۷/۷ ۱۷:۴۹

دوست عزیز نمایندگان که هر موقع خواستند میکروفون نمی گیرند دستشون صحبت کنند. ضمنا کسی تو مجلس به صحبت ها گوش نمی کند.

۹۷/۷/۷ ۱۴:۱۰

آقا چرا مثل دیگر نمایندگان میکروفون نمی گیرید صحبت کند
در همان لحظه آقای قاضی پور داشتن صحبت می کردن و به این مسائل هم اعتراض داشتن
چطوره دکتر فرمند تریبون نمی گیره صحبت کنه انصافا سوال هست برام
آخه در این مملکت نماینده هم نمی تونه صحبت کنه باید رفتار این چنین از خودش نشان بدهد

۹۷/۷/۶ ۲۰:۰۸

با سلام اقای رشیدی لطفا در مورد اب شرب میانه که یکی از نمایندگان سابق بلایی سرش اورده اطلاع رسانی کنید تا برای مردم همه چیز روشن شود کسی خبر نداره

۹۷/۷/۶ ۱۶:۳۷

دوست گرامی ایشان دوسال است که نماینده مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی می باشند. خودتان در کامنتان فرمودید بواسطه برخی مدیران خیانت شده است شما باید از نمایندگان ادوار گذشته انتقاد کنید که چرا اجازه دادن همچین خیانت های در این شهر باعث عدم پیشرفت و ایجاد مشکلات شوند. بیشتر مشکلات کشور و مخصوصاً شهرستان میانه بخاطر همین افراد زرنگ است که با زرنگ بازی بر صندلی تکیه و لم داده اند. شما اگر بجای دکتر فرمند نماینده مردم شهرستان میانه در مجلس بودید برای پیشرفت و حل مشکلات شهرستان میانه چه اقداماتی انجام می دادید و در نطق 7 دقیقه خود چه موضوعاتی را در صحن علنی مجلس مطرح می کردید.

۹۷/۷/۶ ۱۴:۲۷

آقای فرمند از اینکه تو این چند سال حتی یکبارم از مشکلات میانه که تنها شهر در ایران با موقعیت جغرافیایی خاص و بواسطه بی لیاقتی برخی مدیران به آن خیانت شده برات متاسفم البته اگر زرنگ بودی برای خودت با اون مدرکت کاری میکردی

۹۷/۷/۶ ۰۱:۲۶

`اگر دکتر فرمند نماینده مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی مثل عده ای از نمایندگان ادوار گذشته و نماینده دیگر شهرستان میانه دنبال تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی بود الان با رسانه هاو خبرگزاری های داخلی و خارجی مصاحبه کرده بود ولی با هیچ رسانه و خبرگزاری های داخلی و خارجی مصاحبه ای نکرده است. چون اگر مصاحبه ای وجود داشت آقای رشیدی بجای انتشار متن مصاحبه نماینده تهران متن مصاحبه دکتر فرمند را منتشر می کردند.

۹۷/۷/۵ ۲۳:۳۶

فعالیت انتخاباتی و تخریبی شما هم بیشتر شده
شاید خودتون متوجه نباشین!

۹۷/۷/۵ ۲۰:۱۱

متاسفانه نظر دکتر اینگونه است بنده و دیگر دوستان هم از جناب دکتر همین تقاضا را کرده ایم که در مورد کارها و اقداماتی که انجام می دهید اطلاع رسانی کنید ولی متاسفانه نظر ایشان چیز دیگری است.

۹۷/۷/۵ ۱۶:۴۶

نماینده مجلس شورای اسلامی نماینده تمام مردم کشور است.

۹۷/۷/۵ ۱۶:۴۵

دکتر فرمند نه تذکر کتبی و نه شفاهی می دهد فقط بصورت فیزیکی عمل می کند اگر در مجلس شورای اسلامی به اندازه تعداد انگشتان بدن مثل دکتر فرمند نماینده بود الان وضعیت کشور اینطور نبود.

۹۷/۷/۵ ۱۶:۴۱

ایشان بخاطر خود شیرینی همچین حرفی را زده اند.

۹۷/۷/۵ ۱۵:۰۸

نمایندگان محترم شهرستان میانه به جای این حرکات نگاهی به جاده های میانه ییندازید درست است در اهواز هموطنان ما کشته شده اند اما هرهفته شاهد تصادف های مرگبار جوان های شهرستان و هم استانی هایمان در همین جاده های شهر خودتان هستیم. چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.

۹۷/۷/۵ ۱۴:۵۲

برگشتید به سخن بنده آنها تبلیغاتی عمل می کنند جناب فرمند اطلاع رسانی کند و تبلیغات نکند وبا این کار شیوه صحیح ومطلوب فعالیت رسانه ای وروابط عمومی را نشان دهد توجیهات شما قانع کننده نیست

۹۷/۷/۵ ۱۴:۴۴

دوست گرامی متاسفانه بخاطر اینکه در سالهای گذشته عده ای از  مسئولان روابط عمومی های نمایندگان و... بیشتر بجای اینکه اطلاع رسانی از عملکرد نمایندگان و ... نمایند بصورت تبلیغاتی عمل نموده اند.

۹۷/۷/۵ ۱۳:۲۷

خوزستان سر ایران است. نفت خوزستان نباشد از گرسنگی میمیرم. اولویت کشور باید خوزستان باشد

۹۷/۷/۵ ۱۲:۵۴

این هم یک ترفند وتوجیهی است در نداشتن روابط عمومی از سوی ایشان ونیز شورا وشهرداری ونشان دهنده عجز در مدیریت است که نمی تواند تفاوت تبلیغات واطلاع رسانی را فرق نهاده وشیوه صحیح برخورد با افکار عمومی ومواجهه با رقبا را برگزیند بنظر در پشت این نوع دیدگاه خود وفعالیتهایشان را قایم کزده اند وشفاف سازی نمی کنند چون دیگر وقت تبلیغات بسرآمده

۹۷/۷/۵ ۱۱:۲۴

به انتخابات هنوز یک سال و نیم باقی مانده است و نماینده در هر زمانی میتواند فعالیت خود را بیشتر کند و این موضوع ربطی به تبلیغات انتخاباتی ندارد.
لطفا حاشیه سازی نکنید.

۹۷/۷/۵ ۱۱:۱۴

کاملاً صحیح و منطقی است. اگر مردم  در بهترین نقطه و با عالی ترین امکانات زندگی کند ولی درآمد و امنیت کافی نداشته باشند این امکانات و رفاه به چه درد آنها می خورد. صدام حسین به کشور کویت حمله کرد و مردم کویت تنها توانستند جانشان را بردارند و فرار کنند. متاسفانه مشکل همین است که ایشان اگر روابط عمومی داشتند مردم بهتر از عملکرد ایشان خبردار می شود ولی اعتقاد ایشان این است نیازی به اطلاع رسانی نیست چون بعد از اینکه کار به اتمام رسید خود مردم خبردار خواهند شد. 

۹۷/۷/۵ ۱۱:۱۱

اتفاقادکترشیویاری درجلسه معارفه فرماندارگفتنددکترفرمندبیشترازمن پیگیرمسائل ومشکلات شهرستان هستند.

۹۷/۷/۵ ۱۰:۱۹

دوستانی که میگندمسئله خوزستان به میانه چه ربطی داره؟نه تنهابه میانه بلکه به کل ایران مربوطه.حفظ امنیت ومقابله باتروریسم وظیفه همه نمایندگان مجلس ودولت ونظامه.
میانه هم جزئی ازایرانه.
خواهش دارم تعصبهای بیش ازحدقومی وزبانی روبزارندکنار.
وضعیت اقتصادی ومعیشت مردم هم همینطور"اساس مطالبه مردم ازمجلس جلوگیری ازاحتکاروگرانفروشی وتامین کالاهای اساسیه.
متاسفانه وضعیت ناگوارتری هم درپیش روهست که ازجنگ جهانی به اینطرف بی سابقه ترهست.من همیشه خداخدامیگم چنین وضعیتی پیش نیاد"همشهریان محترم خواهش دارم کمی واقع بینانه باشیم.مردمی که ارزش پولیش به پایین ترین حدممکن برسه غذابراش کمیاب بشه "فکربزرگراه رونمیتونه بکنه.اولویتهامشخصه.
دکترفرمنداززمانی که نماینده شده پیگیرامورومشکلات شهرستان میانه هست"ازمشکلات راههای مواصلاتی که چندوقت پیش معاون وزیربازدیدکردندتاراه اهن وتامین اعتباربرای اب شرب.چون ایشون روابط عمومی ندارندمردم میانه درجریان کارهای ایشان نیستند.ایشون نسبت به نماینده های سابق بیشترپیگیربوده وهستند.
امیدوارم همشهریان گول برخی کانالهاوسایتهای تندرورونخورند.

۹۷/۷/۵ ۰۹:۴۸

نماینده تا آخرین روز نمایندگی خود باید فعالیت نماید و پیگیر حل مشکلات کشور مخصوصاً حوزه انتخاباتی خود باشد. این نوع فعالیت ها وظیفه نمایندگان است.

۹۷/۷/۵ ۰۹:۲۷

نمیانده دیگر رفته عکس بگیره برای البومش!

۹۷/۷/۵ ۰۹:۱۶

نزدیک انتخابات فعالیت ها بیشتر شده...

۹۷/۷/۵ ۰۶:۴۶

قابل توجه اونهایی که می گفتن چرا دکتر مثل مردم عادی خرید میکنه، کارهای اداری رو خودش میره، بین مردمه و ...
اگه اینگونه نبود وضع اسفناک معیشت مردم رو نمی تونست احساس کنه و با این شدت یک تنه خط شکنی نمیکرد
به وجودش افتخار می کنم
خداوند پشتیبانت باشد

اخبار روز