کد خبر: ۱۵۱۲۸
۶۰۷ بازدید
۰ دیدگاه

حمایت از سخنان روحانی در سازمان ملل از تریبون نماز جمعه

۱۳۹۲/۷/۵
۱۸:۳۶
فارس نوشت:
 

آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز پایتخت با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به نیویورک و سخنرانی وی در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: در قرآن آمده کسانی که رسالات خدا را بیان می‌کنند، در واقع تبلیغ نظام اسلامی را انجام می‌دهند، سخنان رئیس‌جمهور در نیویورک هم در حقیقت بر همین اساس بود.

وی افزود: صلح، مکتب اسلام است به همین دلیل اظهارات رئیس‌جمهور در نیویورک تبلیغ رسالت خدا بود؛ در موضوع جهاد دو نکته مطرح است، گاهی جهاد با دفاع نظامی اتفاق می‌افتد. اما گاهی جهاد سیاسی است، در یک سخنرانی هم اینچنین است، اینکه رهبر معظم انقلاب از نرمش قهرمانانه سخن گفتند، به همین معنا است. موضوع این است که ملت ایران همواره مظلوم واقع شدند و استکبار و آمریکا به این ملت ستم کردند، پس این حرکتی که برای دفاع از ملت انجام می‌شود و در هر زمانی با شرایط خودش پیش می‌رود، ممکن است در جایی حالت هجوم داشته باشد و در جایی آرام باشد که هر دوی آنها به یکدیگر کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه سخنان قوی، غنی و منطقی رئیس‌جمهور واقعا بر همین اساس بود، گفت: امیدوارم خداوند کمک کند و به دولت آقای روحانی نصرت دهد تا این همه مشکلات اقتصادی، سیاسی و اخلاقی را بتوانند با تلاششان برطرف کنند.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا درباره نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانش این جمله را گفت که «به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی نیستند»، هر چند آنان خودشان می‌دانند و نیازی به گفتن این مطالب نیست ولی باید بگویم این سخنان درست نیست.

امامی کاشانی اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران قابل براندازی نیست، نظامی که هویتش در رابطه با خدا است، نظامی که بر دوش تک تک این ملت استوار است، نظامی که با این ارزش و هویت است که نمی‌شود از بین برد، این سخن رجز است، در میدان‌های جنگ هم رجز می‌خواندند، این سخنان رجزخوانی است.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: اگر دنیا و غرب به آنچه می‌گویند عمل کنند، ما متوجه می‌شویم که واقعاً می‌خواهند اقدامی انجام دهند، ما به دنبال احقاق حقوق ملت ایران هستیم، آنچه که رهبر معظم انقلاب در زمینه سلاح هسته‌ای فتوا دادند ریشه در هویت اسلامی ما دارد و سیاسی نیست و باید بگویم سیاسی آنها هستید که سخنان سیاسی می‌زنند که ریشه، بن و اساسی هم ندارد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز