کد خبر: ۴۶۹۷
۱۹۳۵ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

مراسم تجليل از خادمان كتاب و كتابخواني درميانه

۱۳۹۰/۸/۳۰
۲۱:۱۲

 

 

 

به گزارش صدای میانه به نقل از روابط عمومی اداره ی ارشاد میانه ، به مناسبت گرامیداشت نوزدهمين دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامي ،انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان میانه مراسم جشن کتاب و تجلیل از خادمان کتاب و کتابخانه مورخ 26/8/1390ساعت 10 صبح روز پنج شنبه در محل سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شماره 2 میانه با حضور، جناب آقای عبداللهی رئیس محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر انجمن كتابخانه هاي عمويم شهرستان ميانه، اعضاء حقیقی و حقوقی انجمنهای کتابخانه های عمومی شهرستان میانه ، جمعی از مولفان و اصحاب فرهنگ شهرستان برگزار گردید.

پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید توسط قاری محترم جناب آقای شيخ الاسلامي فعال برگزيده قرآني سطح كشور ،جناب آقای عبداللهی ضمن خیر مقدم گویی و تبریک عید غدیرخم و تقدیر و تشکر از همکاران کتابخانه های عمومی شهرستان ،در ادامه با اشاره به اينكه همه پيامبران با توجه به اقتضاء ات زمان خود معجزاتي آورده اند بيان داشتند :چون در زمان پيامبراسلام(ص) ادبيات اعم از شعر و نثر وخطابه در اوج خود قرار داشت ،خداوند متعال متناسب با همين فضا معجزه اي را ارزاني داشت كه تاكنون كسي نتوانسته براي آن نظيري بياورد و همين كتاب آسماني بدون هرگونه تحريفي اكنون به دست ما رسيده است و ما مفتخريم كه معجزه جاويد الهي ،كتاب قرآن است .

آقای عبدالهی دبیرانجمن کتابخانه های عمومی در ادامه سخنان خود با اشاره به هفته كتاب و كتابخواني از عواملي كه باعث تقويت مطالعه در جامعه مي شود به كتابخانه ها اشاره نموده و يادآور شدند كه كتابخانه ها بايد بهترين و زيباترين و آرام ترين مكان براي مطالعه باشد . ايشان درآخر افزودند : مساعدتها و همكاري و تعامل سازنده فرمانداران و بخشداران محترم، شهرداران،شوراي اسلامي شهر و بخشهاي تابعه در گذشته و حال به علت حمايت از كتابخانه هاي عمومي ،قابل تقدير و تشكر است .

در ادامه این مراسم آقاي عمادي رئيس كتابخانه عمومي شهرستان ميانه ضمن تبريك هفته كتاب و كتابخواني فعاليتهاي انجام يافته انجمنهاي كتابخانه هاي عمومي شهرستان و همچنين در خصوص نحوه فعاليت كتابخانه ها براي حضار مطالبي را مطرح نمودند.

موسیقی سنتی توسط گروه سنتی قافلانتی برای حضار به اجرا گذاشته شد و درحین پذیرایی ، مسابقه ای نیز در این مراسم با طرح چند سوال به مناسبت هفته کتاب برگزار شد که پس از جمع آوری پاسخها ، به قید قرعه به5 نفر از آنها هدایایی تقدیم گردید.

در پایان این مراسم به کلیه اعضاء انجمن کتابخانه های عمومی میانه ، آقکند ، ترک و ترکمانچای و کتابداران ، لوح تقدیر و هدایایی تقدیم گردید.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۰/۸/۳۰ ۱۶:۴۵
از کی ها تقدیر شده؟ اسم ندارند؟
************
صدای میانه :
به محض کسب اطلاعات بیشتر ارائه خواهد شد .

اخبار روز