کد خبر: ۴۸۱۱۵
۸۲۱ بازدید
۵ دیدگاه

مددی:

بانک‌ها از نمد کارت‌های هدیه برای خود کلاه می‌بافند

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: متاسفانه نظام بانکی عامدانه از طریق کارشناسان خبره خود به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده است که مردم نتوانند مبالغ خرد کارت‌های هدیه را برداشت کنند. بدین ترتیب میلیاردها تومان پول بی‌زحمت را در حساب‌هایشان نگه می‌دارند..

 

 

 

 

 

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: متاسفانه نظام بانکی عامدانه از طریق کارشناسان خبره خود به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده است که مردم نتوانند مبالغ خرد کارت‌های هدیه را برداشت کنند. بدین ترتیب میلیاردها تومان پول بی‌زحمت را در حساب‌هایشان نگه می‌دارند.

محمدعلی مددی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا گفت: این اقدام نظام بانکی شیوه جدیدی برای سرپوش گذاشتن بر بی‌کفایتی‌های مدیریتی و در عین حال منبع مالی جدیدی برای پیشبرد اهداف خارج از عرف مدیران بانک‌هاست که اقدامی به‌شدت غیردینی و غیراخلاقی است.

نماینده مردم میانه در مجلس افزود: بانک‌ها به خوبی و با برنامه از قبل طراحی‌شده حتی از نمد کارت‌های هدیه برای خود کلاه می‌بافند در حالی که اصلا نباید بابت ارائه خدمت به کارت‌های هدیه از جمله اعلام موجودی، مبلغی دریافت کنند. بانک‌ها از این محل منابع کلانی را نصیب خود می‌کنند که با افزوده شدن این مبلغ به پول‌های خرد باقی‌مانده در کارت‌های هدیه این مبلغ سر به فلک می‌کشد.

وی کسر 500 تومان از هر کارت هدیه بانکی برای اعلام موجودی را شیطنت نظام بانکی دانست و افزود: با کسر این مبلغ، موجودی باقی‌مانده نیز خرد شده و مالک کارت نیز نمی‌تواند این مبلغ را دریافت کند. بدین ترتیب میلیاردها تومان پول در اختیار بانک‌ها قرار می‌گیرد که از نظر شرعی، قانونی و اخلاقی پذیرفته‌شده نیست.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، بانک مرکزی را مسئول این اقدام غیر قانونی و غیر اخلاقی دانست و افزود: بنده به عنوان نماینده پس از اطلاع از این تخلف نظام بانکی علاوه بر تذکر به رئیس کل بانک مرکزی از وزیر اقتصاد و امور دارایی سوال خواهم پرسید.

مددی اصلاح نظام بانکی در قالب لایحه دولت را موجب بسته‌شدن منافذ سوءاستفاده مدیران و کارشناسان نظام بانکی دانست.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۷/۹ ۰۰:۳۶
صاحبان کارتهای هدیه میتوانند از طریق پوزهای فروشگاهی تا ریا ل آخر موجودی کارت را خرج نمایند .
۹۴/۷/۸ ۱۲:۲۹
اقای مددی الان میخواهند دوباره پول اب را 20درصد گران کنند خواهشا قانون قبلی اب را که مثلا اگر خانه ای سه نفر داشته باشد هرکدام 20 تا سهمش است وبعد از ان صعودی می بندند اونهم در راه خدا!!! مشکل اینجاست که بیشتر خانواده ها بیشتر از سه نفر هستند وانها مصرف عادی خود را انجام میدهند ولی برحسب این قانون! (که سود هنگفتی به جیب دولت میرود وبهانه شان هم این است که ما امار نداریم در صورتیکه امار خانه ها را دارند)خواهشااین قانون را اصلاح کرده وبرحسب تعداد افراد یک خانواده انجام بدهید.چجوریه موقع جنگ فرزند بیشتر را عشق است!! والان بعد از سه نفر صعودی میبندند.امیدوارم اگر خواستید اصلاح کنید 5میلیار سال (به اندازه تقریبا عمر زمین)طول نکشه!چون پدر خانوده های پرجمعیت درامده تشکر
۹۴/۷/۸ ۱۰:۱۱
جناب اگه بخوایم به این چیزا فکر کنیم اونوقت باید کل نظام بانکی رو زیر سوال ببریم اونم با این سودهای بی حساب و کتابی که از وامهای دریافتی امثال ماها میگیرن این است بانکداری اسلامی
۹۴/۷/۸ ۰۶:۵۵
به نکته خوبی اشاره کرده لایک

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز