کد خبر: ۳۰۰۴۴
۸۹۵ بازدید
۱۵ دیدگاه (۱۵ تایید شده)

درسی که خیاط به خروشچف داد

۱۳۹۳/۸/۲۹
۱۰:۳۳

درسی که خیاط به خروشچف داد   روزي نيكيتا خروشچف، نخست وزير وقت اتحاد جماهیر شوروي، از خياط مخصوصش خواست تا از قواره پارچه اي كه آورده

 بود، براي او يك دست كت و شلوار بدوزد. خياط بعد از اندازه گيري ابعاد بدن خروشچف گفت كه اندازه پارچه كافي نيست. خروشچف پارچه را پس گرفت و در سفري كه به بلگراد داشت از يك خياط يوگسلاو خواست تا براي او يك دست، كت و شلوار بدوزد. خياط بعد از اندازه گيري گفت كه پارچه كاملاً اندازه است و او حتي مي تواند يك جليقه اضافي نيز بدوزد. خروشچف با تعجب از او پرسيد كه چرا خياط روس نتوانسته بود كت و شلوار را بدوزد. خياط كفت:"قربان! شما را در مسكو بزرگتر از آنچه كه هستيد تصور مي كنند!"

نتيجه: ما نيز گمان مي كنيم از آنچه هستيم بزرگتريم. اما وقتي از محل زندگي و كارمان دور مي شويم به حد و اندازه واقعي خود پي مي بريم.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۸/۲۹ ۲۰:۵۸
جالبتر از همه تصویری است که گویای همه چیز است. واقعا گزینش خوبی بود مر30
۹۳/۸/۲۹ ۱۷:۵۱
منتظرم مطلب بنده درج شودمثل اینکه جنابعالی هم ...؟
۹۳/۸/۲۹ ۱۵:۳۲
کاملا درسته .خیلی ازما ،خیلی ازوقت هادچار غرور واعتمادبه نفس کاذب میشیم .غافل ازاینکه اینهاخصلت های شیطانیه وبرازنده انسان (اشرف مخلوقات )نیست .بهتره خودمونوودیگرانوهرطوری که هستیم وهستند باورکنیم نه بیشتر.
۹۳/۸/۲۹ ۱۳:۳۱
به نظیرحقیر تا زمانی که فرهنگ چاپلوسی و زیر پا کشی و برچسب و تهمت زنی وهزار رنگ بودن در جوامع کنونی خصوصا جهان سوم حاکم باشد و ریاو تزویر و منفعت شخصی جایگزین صداقت و ایمان و یکتاپرستی و انسانیت گردد و برخی اهالی فرهنگ نما و هنر نما وبرخی قلم بدستان مزدور طبیعتا در چنین جوامعی رشد نموده و حرمت قلم را زیر سئوال برده و به نفع خود مصادره خواهند کرد؟!و با حیثیت و شخصیت مردم خصوصا اقشارضعیف و متوسط بازی کرده و در خدمت مافیای قدرت و ثروت خواهند بود!حتما شاهد وضعیت کنونی(بیکاری-اعتیاد- طلاق-سرقت و فسادو...) خواهیم بود وباطل جایگزین حقیقت خواهد شدو ... بیاییددعا کنیم امثال من و شما از این مسیرها بدور باشیم انشاا...
۹۳/۸/۲۹ ۱۳:۲۹
بزرگ نمايي عزت نفس وكرامت انسان را از بين ميبرد خوشحال به خداپرستان حقيقي:هميشه رستگارند
۹۳/۸/۲۹ ۱۲:۵۳
الهي خوابهاي مارا تبديل به بيداري بفرما؟
۹۳/۸/۲۹ ۱۲:۴۷
عالیه
۹۳/۸/۲۹ ۱۱:۵۱
پست ومقام موقتی است ولی اگه کسی منزلت داشته باشه همیشه قابل احترام است.

اخبار روز