کد خبر: ۶۱۸۹۷
۱۱۵۰ بازدید
۲۸ دیدگاه

میانه بهوش باش؛

راهنمایی و رانندگی بیدار است!

۹۵/۴/۲۷
۱۵:۲۳

میانه بهوش باش؛ راهنمایی و رانندگی بیدار است!

t  اصل قضیه: 27 تیرماه ماشینم را دم در جلوی آپارتمان (در پیاده رو) پارک کردم و نیم ساعت بعد وقتی برگشتم یک برگ جریمه 30 هزار تومانی چسبیده بود به برف پاک کن!! بلافاصله به سرگرد مسئول مراجعه کردم و ایشان با حوصله و آرامش مرا توجیه نمودند!! من که توجیه شدم اما چند سوال:

  1. آیا در ساختار عریض و طویل راهنمایی و رانندگی، مفاهیمی نظیر "اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و احترام به مردم" وجود دارد؟
  2. اگر مانند بسیاری از شهرهای دیگر قبل از اقدام ضربتی، اندکی اطلاع رسانی می شد، اشکالی داشت؟
  3. چرا با هنجار شکنی های گسترده تر و مزاحم تر نظیر بنگاه های ماشین، برخورد لازم نمی شود؟
  4. آیا پیاده رو ساکت و کم رفت و آمد یک خیابان فرعی مسکونی در فرهنگیان قابل مقایسه با مسیر شلوغ وسط شهر است؟ اگر قانون یکسان است و برای تمام پیاده روها، پس چگونه است که پیاده رو بلوار زینبیه توسط مغازه های تعمیرگاه و مکانیکی و غیره و غیره 24 ساعته اشغال است و کسی اقدامی نمی کند؟! واقعاً قرار است قانون بالسویه اجرا شود؟! واقعاً؟
  5. سرگرد مربوطه عنوان نمود که به بنگاه ها هم اخطار داده و از آنها تعهد گرفته اند!!! جالب است از بنگاه ها که حدود 15 ساعت از روز چندین خودرو در پیاده رو پارک می کنند و مزاحمت هم دارند، اخطار داده می شود ولی برای یک خودرو و برای یک ساعت و مقابل منزل یا آپارتمان شخصی صاحب خودرو، ضربتی و کوبنده قبض جریمه صادر می شود!!!!!!
  6. ساعت 12:30 روز یکشنبه 27 تیر محض یک تحقیق بصورت بررسی میدانی، مسیر فرهنگیان به آزادگان جنوبی و ارشاد و بانک ملی تا بازار و بعد سرچشمه و میدان نماز تا فرهنگیان را گشتم و این موارد را مشاهده کردم: 27 خودرو در پیاده رو  پارک بودند! 3 خودرو مربوطط به یک سازمان دولتی. 4 خودرو جلوم منزل مسکونی. 6 خودرو جلوی مغازه. و 14 خودرو جلوی پنج بنگاه ماشین!!
  7. آیا مسئولین راهنمایی و رانندگی می دانند که ابزاری به نام فضای مجازی وجود دارد که با آن می توان سریع و فراگیر اطلاع رسانی کرد؟؟ آیا می دانند که سایت ها و نشریات در میانه بسیار قوی و توانمند هستند و می توان از این ابزار استفاده کرد؟؟ آیا می دانند که احترام به مردم و اجرای قانون و انجام وظیفه بجز تحکم و جریمه و زور و قدرت راههای دیگری هم دارد؟؟
  8. هنگام مراجعه بنده به سرگرد مسئول، چند نفری هم بابت همین مشکل مراجعه کرده و اعتراض کردند و علیرغم توضیحات و متانت سرگرد، ناراضی و معترض رفتند درحالیکه به قانون و راهنمایی و نظام و مسئولین بد و بیراه می گفتند!! آیا راهنمایی و رانندگی با این اقدام ضربتی و خلق الساعه به میانه و مردم و نظام خدمت می کند؟! این عملکرد ناشیانه فقط و فقط موجب ایجاد نارضایتی و بی اعتقادی نسبت به نظام و قانون شده و مردم را در این وانفسای زندگی نسبت به مسئولین و عملکرد آنها بدبین و مخالف نموده است. آری یکی از مشکلات میانه حل شد اما چند مشکل جدید هم ایجاد شد! آقای راهنمایی و رانندگی الان چند چند هستید؟!
  9. اگر کسی جلوی بنگاه یا مغازه اش باشد و به محض رسیدن افسر، کمی ماشین را جابجا کند، مشکل حل است؟ و فقط ساختمان های مسکونی دچار مشکل خواهند شد؟ واقعاً برای این اقدام فکر هم شده است؟!
  10. البته اگر اندیشه و علت این اقدام ناراضی کننده و ناشیانه کسب چند ریال بیشتر باشد، که خب حرفی نیست و والسلام!!

از طرف: یک شهروند آپارتمان نشین در آزادگان شمالی

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۴/۳۰ ۱۲:۳۹

دوستان محترم؛ عرض بنده اعتراض به جریمه نبود. مسئله رعایت عدالت در اجرای قانون است، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، احترام به حریم مردم، استفاده مفید از ابزار اطلاع رسانی نظیر نشریات قافلان و صبح صبا و نیز سایت های فعال و موفق میانه. آیا یک خیابان فرعی با نبود رفت و آمد و مقابل منزل شخصی آنهم به مدت نیم ساعت برابر است با خیابان های شلوغی که بنگاههای ماشین 12-13 ساعت آن را اشغال می کنند!! بیشتر حرفمان احترام به مردم و اطلاع رسانی است. همین . . .

۹۵/۴/۲۹ ۱۶:۱۶

دوستان؛ بحث اعتراض نبوده و نیست. حرف من این است که قانون بالسویه اجرا شود. و نیز اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و احترام به مردم هم لازم است. اقدامات یهویی و دلبخواهی و بدون اطلاع رسانی خوب نیست. صبح صبا و قافلان و سایت های خبری فعال و موفق میانه نمی توانستند به فرهنگ سازی این قضیه و نیز هر اقدامی کمک کنند؟؟

۹۵/۴/۲۹ ۱۵:۵۵

پوربهرامی جان؛ نیم ساعت!! جلوی درب شخصی!! خیابان فرعی بی رفت و آمد!! درحالیکه بنگاههای ماشین آزادند!!
قانون یکسان مد نظر بود و عدم تبعیض. اعتراض نبود. انتظار فرهنگی سازی از طریق سایت ها یا صبح صبا و قلفلان را دارم .

۹۵/۴/۲۹ ۱۵:۰۸

فکر میکنم آقای اقدم از جریمه شاکی نباشند بلکه از بیعدالتی شاکی باشند ، که متاسفانه ازاین اقدامات خیلی به وفور در این شهر دیده میشود ....بنده حدود یکسال هست که قبض موبایلم را نمبینم یعنی پستچی منطقه فرهنگیان کارشکنی میکند و یکی دوبارهم به اداره پست مراجعه کرده ام ولی متاسفانه نتیجه ای نداشته است ، آیا این بی قانونی و بی نظمی نیست ...

۹۵/۴/۲۹ ۱۱:۳۴

تو پیاده رو پارک کردید، از جریمه شاکی هم هستید؟

۹۵/۴/۲۹ ۱۱:۱۰

برخورد نکردن با تخلف دیگران موجب ایجاد حقی برای این شهروند نمی شود، طبق استدلال این شهروند چون با دیگر تخلفات برخوردی نشده اصولا با هیچ تخلفی نباید برخورد شود. در حالیکه استدلال درست تر این است که همچنانکه با این تخلف برخورد شده با تخلفهای دیگر هم به همین ترتیب برخورد شود.

۹۵/۴/۲۹ ۰۸:۲۱

عصر یک روز جمعه با خانواده در مسیر جاده میانه -ترک در حرکت بودم در نزدیکی های معاینه فنی با تابلو ایست پلیس توقف نمودم بعد از ارائه مدارک چون موردی برای جریمه کردن ندیدند مامور پلیس اظهار داشتند سر نشینان عقب کمربند نبسته اند و به خاطر آن 600000ریال جریمه ام کردند در همان موقع دیدم که اغلب سرنشینان عقب کمر بند ایمنی را نبسته و توسط پلیس هم متوقف نشدند . اگر قانون جنبه عمومی داشته باشد بایستی همه را شامل گردد گدا و شاه در اعمال آن فرقی ندارندولی افسوس که رعایت و اجرا کردن آن سخت است.
گر حکم شود که مست گیرند
در شهر هر آنچه هست گیرند

۹۵/۴/۲۸ ۲۰:۰۶

در خیابان چمران روبروی آزمایشگاه مرکزی نیز اینگونه پارک کردن در پیاده روها و سد معبر وجود دارد انتظار رسیدگی داریم

۹۵/۴/۲۸ ۱۹:۵۹

وقتی پلیس میانه دلش بخواد پشت فرمان نشسته باشی جریمه می نویسد و الصاق می کند

۹۵/۴/۲۸ ۱۵:۳۰

این مشکلات و بی برنامگی رو حتی در شهرهای همچون فلوجه عراق و ادلیب سوریه هم نمیشه مشاهده کرد

۹۵/۴/۲۸ ۱۴:۴۸

میانه شهری است که سوال های بی جواب خیلی دلرد وگرنه اگر مسولین شهر به همه سوال های خوب جواب میدادند اون وقت باید به این مسولان مدال داد

۹۵/۴/۲۸ ۱۰:۵۳

همشهری عزیز
در مورد تمام همشهریان ما ضرب المثل
مرگ خوبه، ولی برای همسایه
صدق می کنه!
در این که عدم ساماندهی بنگاههای معاملات ماشین به درستی صورت نگرفته هیچ شکی نیست، بالاخره آنها یه صنف قدرتمند و پولدار هستند!
حتی در تهران هم یک ماه قبل اطلاع میدهند که ماشینها را جمع خواهند کرد ولی هیچ اتفاقی نمی افتد.
تمام اینهایی که گفته شد دلیل نمی شود که شما قانون را رعایت نکرده و راه عمومی پیاده رو را مسدود بکنید.

۹۵/۴/۲۸ ۱۰:۲۶

سلام چرا راهنمایی و رانندگی خودروهای پلیس که جلوی کلانتری 11 در پیاده رو پارک میکنند جریمه نمی کند قانون برای همه یکسان است.

۹۵/۴/۲۸ ۱۰:۰۹

همان کسب چند ریال است...
خیلی وقته، قضیه کسب چند ریال ه

۹۵/۴/۲۸ ۰۹:۴۳

حرف شما بسیار متین و قابل رسیدگی است ولی برای اصلاح اول از خودمان شروع کنیم

۹۵/۴/۲۸ ۰۹:۱۹

با سلام ، بنده بااین فرمایش شما موافقم که نباید تبعیض قائل شد ، ولی با عرض پوزش با این قسمت از فرمایش حضرتعالی مخالف هستم که نباید قانون اجرا شود ، پیاده رو از اسمش پیداست ، با پارک ماشین در پیاده رو حق وحقوق عابر پیاده تضییع میشود ، همانگونه که عرض کردم با تبعیض بشدت مخالفم

۹۵/۴/۲۸ ۰۹:۱۴

همشهری گرامی با سلام
پارک ماشین درپیاده رو نادیده گرفتن حقوق عابرین پیاده میباشدومامورانجام وظیفه کرده ومیبایست این انجام وظیفه درسطح شهرنیزگسترش یابد تاشهرنظم بیشتری به خود بگیردولی متاسفانه بعضاشاهد بی عدالتی واغماض مامورین هستیم چنانچه اعمال قوانین درخیبانهای فرعی وکوچه ها اولویت دارد به مراکز شهرواشخاص مهم وخاص.شایدهم مامورمحترم ازاینکه راهشونو سد کردید خشمگین شده

۹۵/۴/۲۸ ۰۷:۵۹

آقای اقدم شماکجای کاری؟! راهنمایی رانندگی خودش قانون رو زیر میگیره، مگه ندیدی تو چهار راه بالا و تو اون جای به اون تنگی که کشش ترافیک ماشین ها و عابرین پیاده رو نداره آوردن یه کیوسک بیت متری گذاشتن گوشه چهارراه و راه مردم رو سد کردن؟! تازه اون یکی کم بود یکی دیگه هم جدیداً آوردن عین همون گذاشتن میدان معلم. یکی نیست به این بنده خداها بگه آقای محترم چرا به حقوق مردم احترامی نمی گذارید؟ چرا چهره میدان های اصلی شهر رو با یک وصله ناجور زشت و بدقواره می کنید؟ مگه این مردم حق ندارند تو شهرشون میدان و چهارراه خوشگل و زیبا داشته باشند؟...

۹۵/۴/۲۸ ۰۱:۱۰

امان از دست راهنمایی و رانندگی به خدا دیگه به ابنجامون رسونده.ازدست راهنمایی و رانندگی شهرستان میانه شدیدا ناراضی هستیم.

۹۵/۴/۲۸ ۰۰:۵۲

((جالب است از بنگاه ها که حدود 15 ساعت از روز چندین خودرو در پیاده رو پارک می کنند و مزاحمت هم دارند))
بنده چندین بار به همراه خانواده از میدان بوعلی تا سرچشمه اومدم و ازبس ماشینها جلو بنگاهها پارک میکنن که مجبور هستیم از وسط خیابان عبور کنیم.
نکته بسیار جالب!!؟؟ صاحبان بنگاهها به عابرینی که از جلو بنگاه عبور میکنند با تعجب نگاه میکنند!! که اینجا جای عبور است !! برید از خیابان رد بشید.
حق هم دارند اگه کسی جلو اینها یا کسانیکه ماهها برای ساخت ساختمان وآپارتمان، پیاده رو را اشغال میکنند را میگرفت که چنین نمیشد.

۹۵/۴/۲۸ ۰۰:۵۲

3.چرا با هنجار شکنی های گسترده تر و مزاحم تر نظیر بنگاه های ماشین، برخورد لازم نمی شود؟

بله اطراف زندان میانه بنگاه های خودرو هرجور راحت اند نگه می دارند سال پیش به راهنمایی و رانندگی گفتم پاسخ دادند به خودمان مربوط است

۹۵/۴/۲۸ ۰۰:۵۱

اینکه دلیل نمیشه همه در پیاده رو که محل عبور عابر پیاده است توقف می کنند ما هم خلاف قانون و حقوق شهروندی عمل کنیم.

اخبار روز