کد خبر: ۷۰۳۵
۶۳۶ بازدید
۰ دیدگاه

به بهانه تور آذربایجان اولین کاندیدای ریاست جمهوری

۹۱/۷/۸
۱۷:۵۲


مصطفی پورمحمدی رییس سازمان بازرسی کل کشور از جمله اخراجی های دولت احمدی نژاد است که این روزها در کنار برخی هم قطاران سابق خود در دولت نهم و به همراه انبوه چهره های ریز و درشت سیاسی دیگر از احزاب مختلف، سودای ریاست جمهوری و جلوس بر کاخ پاستور را دارد و از این رو و جهت ارزیابی اقبال خود با بهانه های متعدد به ایرانگردی در استانها و شهرهای مختلف مشغول است.
به گزارش اختصاصی سرویس سیاسی وی که تا قبلا از انتخاب به عنوان وزیر کشور از سوی احمدی نژاد در سال ۸۴، چهره شناخته شده و مطرحی در کشور نبود بعد از خداحافظی تلخ با دولت نهم به چهره ای جنجالی در عرصه سیاسی کشور در چهار سال گذشته تبدیل شد.
وی بلافاصله بعد از دعوت بکار از سوی آملی لاریجانی در سازمان بازرسی کشور تمام هم و غم خود را صرف بازرسی و مچ گیری از دولت و رئیس سابق خود کرد تا به نوعی قدرت خود را به رخ احمدی نژاد بکشد.
پورمحمدی که اکثر دوره خدمت خود را در وزارت اطلاعات طی کرده گفته می شود با اصرار برخی نهادهای روحانی و در اصل به پیشنهاد هاشمی رفسنجالی به دولت اول احمدی نژاد تحمیل شد و از همین رو بود که از همان اول زاویه معناداری با رئیس دولت پیدا کرده بود.
تبریز و آذربایجان که این روزها محل رفت و آمد رجل سیاسی و بخصوص کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری یازدهم شده و به قطب سیاسی انتخاباتی کشور تبدیل شده است هفته گذشته و البته برای چندمین بار در طول چند ماه اخیر میهمان پور محمدی بود تا وی ایرانگردی انتخاباتی خود را با تور دور آذربایجان ادامه دهد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بدو ورود به تبریز در همایش تجلیل از کارآفرینان برتر صنعت استان آذربایجان شرقی شرکت کرد تا همه فن حریف بودن خود در عرصه اقتصاد و صنعت هم را به رخ دیگران بکشد.
وی در این همایش با اشاره به مشکلات ارز در کشور گفت: اخیرا در کشور در بازار ارز مشکل به وجود آمد ولی به تصمیم جدی نمی‌رسیم. در این زمینه کشمکش ها و بگو و مگوهایی مشاهده می‌کنیم که حوزه تولید، اشتغال و کارآفرینی از این بابت تحت فشار است. این کشمکش ها باید پایان یابد.
وی خطاب به کارآفرینان و صنعتگران ادامه داد: خواهش ما از شما این است که این شرایط را به خوبی درک کرده و تا آنجا که می‌توانید با صرفه جویی و استفاده از روش‌های نوین‌تر فضای تولید را حفظ کنید.
حجت الاسلام ‘مصطفی پورمحمدی’، روز بعد هم به شهر بناب رفت و در این شهر با برگزاری جلساتی از جمله با طلاب و روحانیون حوزه علمیه بناب کاندیداتوری خود برای انتخابات سال آینده ریاست جمهوری را هم اعلام کرد.
پورمحمدی، در سومین روز تور انتخاباتی دور آذربایجان خود به شهرستان زلزه زده اهر رفت.
وی که در مراسم نماز جمعه این شهر حضور و سخنرانی هم کرد بر تلاش مضاعف برای آماده سازی مسکن روستاییان زلزله زده تاکید کرد.

گفتنی است تحرکات سیاسی انتخاباتی پورمحمدی در حالیست که تابحال هیچکدام از گروههای اصولگرا حاضر به اعلام حمایت از وی نشده اند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز